آخرین اخبار

افزایش چراغ خاموش قیمت سکه/ دلار توافقی قد کشید!

اقتصادنیوز: قیمت دلار امروز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ در بازار آزاد ثبات را تجربه کرد اما در بازار رسمی نرخ دلار توافقی قد کشید و سکه بازان آرایش صعودی به خود گرفتند.

اشتراک گذاری
30 آبان 1401
کد مطلب : 3918

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران در سومین روز هفته شاهد رنج شدن قیمت دلار بود. بازیگران ارزی در بازارهای مجاور  هم رمقی برای افت وخیز چشمگیر نداشتند. نرخ دلار هرات امروز در مقایسه با روز قبل ثابت بود و سلیمانیه هم نوسان نزولی محدودی را ثبت کرد.

نرخ حواله درهم نیز امروز سرنوشتی مشابه قیمت دلار را تجربه کرد.

در بازار رسمی هم صرافی ملی شاهد ثبات قیمت دلار نسبت به روز قبل بود. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۳۰ هزار و ۴۴۷ تومان(سی هزار و چهارصد و چهل و هفت  تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا  ۳۰ هزار و ۷۵۳  تومان  (سی هزار و هفتصد و پنجاه و سه تومان) اعلام شد.

دلار توافقی قد کشید

قیمت دلار توافقی در ابتدای معاملات امروز ۳۳ هزار و ۲۰۰ تومان بود و در نیمه ظهر  امروز نزدیک محدوده ۳۳ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید. قیمت مذکور نسبت به روز یکشنبه ۱۱۴ تومان رشد را نشان می دهد.

هر برگ اسکناس آمریکایی در واپسین ساعات بازار توافقی به قیمت ۳۳ هزار و ۵۰۹ تومان به فروش رسید. دلار توافقی دیروز در محدوده ۳۳ هزار و ۲۷۶ تومان به کار خود پایان داده بود.

پیشروی نرخ دلار در بازار متشکل

امروز نرخ دلار در بازار متشکل ارزی هم مانند دلار توافقی بالا رفت. قیمت دلار متشکل عصر امروز ۳۱ هزار و  ۴۵۰ تومان بود که در مقایسه با روز یکشنبه تقریبا ۴۰۰ تومان بالاتر بود.

تداوم ریزش قیمت اونس طلا 

قیمت اونس طلا امروز در محدوده ۱۷۴۰ دلار معامله شد که نسبت به روز قبل تقریبا ۱۱ دلار کاهش را نشان می دهد.

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار عصر امروز ۱هزار و ۸۰۰ تومان  تومان کاهش یافت و بر روی ۱ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۴۰۰ تومان قرار گرفت. 

افزایش قیمت سکه در تاریکی

سکه بازان هم در روزی که نرخ دلار ثابت بود و طلای جهانی عقبگرد را تجربه می کرد چراغ خاموش به سمت جلو حرکت کردند.

قیمت هر قطعه سکه امامی در بازار امروز نسبت به دیروز ۵۰هزار تومان بالاتر بود. سکه امرور در محدوده ۱۶میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 8 =