آخرین اخبار

ایذه راه فرار ندارد اما تروریست‌ها آمدند و راحت فرار کردند/ هیچ توجهی به امنیت نمی‌شود

هدایت الله خادمی نماینده پیشین ایذه در انتقاد از وضعیت امنیت در ایذه می‌گوید: این شهر راه فرار ندارد و دشت است، اما افراد به راحتی توانستند بیایند تیراندازی کنند و فرار کنند! او می‌گوید سال ۹۸ و ۹۶ هم چنین چیزی اعلام کردند و گفتند تروریست‌ها آمدند و رفتند!

اشتراک گذاری
28 آبان 1401
کد مطلب : 3893

نماینده پیشین ایذه در گفت‌وگو با رویداد۲۴:

هدایت الله خادمی نماینده پیشین ایذه در انتقاد از وضعیت امنیت در ایذه می‌گوید: این شهر راه فرار ندارد و دشت است، اما افراد به راحتی توانستند بیایند تیراندازی کنند و فرار کنند! او می‌گوید سال ۹۸ و ۹۶ هم چنین چیزی اعلام کردند و گفتند تروریست‌ها آمدند و رفتند!

هدایت الله خادمی نماینده ایذه

رویداد۲۴ هدایت الله خادمی نماینده پیشین شهر ایذه در واکنش به اتفاقات تلخ و ناگواری که در ایذه رخ داده به رویداد۲۴ می‌گوید: رسانه‌های رسمی ایران اعلام کردند که حمله تروریستی به مردم بوده است و اکنون هم جو خیلی آرامی وجود ندارد. متاسفانه باید بگویم متاسفانه ایذه با توجه به اینکه شهری کوهستانی است، راه‌های خروجی زیادی برای فرار دارد. مسئله اول اینکه اگر این افراد تروریست بودند، چگونه وارد شهرستانی دوردست مثل ایذه شده‌اند که هیچ مرزی با کشورهای خارجی هم نیست.

خادمی می‌گوید: در دوره‌های مختلف ما این را می‌شنویم که تروریست‌ها وارد شهر می‌شوند و تعدادی را می‌کشند و بعد هم می‌روند. خب این نشان می‌دهد که هیچ توجه‌ای به موضوع امنیت نمی‌شود که به این راحتی وارد یک شهر پرمخاطره‌ای به لحاظ کوچک بودن و نبود راه فرار شوند و مردم را بکشند و بروند! سال ۹۶ و ۹۸ هم چنین چیزی را اعلام کردند.


بیشتر بخوانید: جزییات تیراندازی شدید در شهر ایذه در خوزستان + فیلم و عکس


او می‌گوید: ما این گله را همواره از مسئولان استانی داریم که وقتی در یک شهر کوچک و دوردست چنین اتفاقی رخ می‌دهد و نمی‌توانند محافظت کنند، پس در شهر‌هایی که هم‌مرز با کشور‌های خارجی هستند و موقعیت آن‌ها به جای کوهستان، دشت است! چه دارد می‌گذرد؟

نماینده سابق ایذه می‌گوید: در دو ماه گذشته که در کشور اعتراضات وجود داشت، خوزستان عموما آرام بود مخصوصا شهر ایذه. روز گذشته بعد از دو ماه با توجه به اطلاعیه‌ها و فراخوان‌هایی که داده شده بود، مردم برای اعتراض به خیابان‌ها آمدند. با توجه به آرام بودن شهر در دو ماه گذشته و با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر این احتمال همواره وجود داشت که مردم ایذه به خیابان‌ها بیایند، خب نیرو‌های امنیتی استان باید این فکر را می‌کردند که آیا نیرو‌های تروریستی وارد شهر می‌شوند یا نه. سوال این است که چرا چنین فکری نکردند؟ یعنی با توجه به اینکه در سراسر کشور اعتراضات وجود داشت و مردم ایذه نیز همیشه بیرون می‌آمدند، خب این فکر را باید زودتر می‌کردند که مردم شهر هر لحظه ممکن است به خیابان‌ها بیایند.

خادمی می‌گوید: نمی‌شود که به یکباره دو موتور سوار وارد شوند و مردم را بکشند و بروند. ایذه راه فرار زیادی ندارد. چند مسیر دارد که پلیس راه وجود دارد و خیلی راحت می‌توانند آن‌ها را دستگیر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =