آخرین اخبار

واکنش قیمت دلار به اخبار پیش‌نویس قطعنامه‌/ سکه صعودی شد

اقتصادنیوز : بازار امروز یکشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۱ شاهد صعود همزمان قیمت دلار ، سکه و طلا بود .

اشتراک گذاری
23 آبان 1401
کد مطلب : 3847

به گزارش اقتصادنیوز ، خبر احتمال صدور قطعنامه  امروز یکشنبه ۲۲ آبان ماه در بین معامله گران بازار ارز تهران برجسته شد . نرخ دلار در بازار امروز در واکنش به خبر پیش‌نویس قطعنامه‌ای جدید علیه ایران روی میز شورای حکام آرایش صعودی به خود گرفت. آمریکا به همراه سه کشور اروپایی عضو برجام باز هم بانی تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای علیه ایران شدند که گفته می‌شود قرار است در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد بررسی قرار گیرد.

 اسکناس آمریکایی امروز در تهران صعودی بود.عده ای از معامله گران معتقد بودند در کنار خبر تنش های سیاسی به وجود آمده ، سیگنال افزایشی قیمت دلار هرات به تهران موجب شد قدرت معامله گران تهران بیشتر شود.از سوی دیگر نرخ حواله درهم نیز امروز رشد ۴۰ تومانی را ثبت کرد و به ۹ هزار و ۶۴۰ تومان رسید. در این میان قیمت دلار در سلیمانیه امروز عقب نشینی کرد. 

قیمت دلار در بازار رسمی 

در بازار رسمی هم امروز قیمت دلار متشکل در محدوده ۲۹ هزار و ۹۷۱ تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با روز گذشته تقریبا ۳۰۰ تومان افزایش را نشان می دهد 

در صرافی ملی هم امروز قیمت خرید دلار آمریکا ۲۸ هزار و ۷۷۵ تومان(بیست و هشت هزار و هفتصد و هفتاد و پنج تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا  ۲۹ هزار و ۶۴ تومان  (بیست و نه هزارو شصت و چهار تومان) اعلام شد.از سوی دیگر قیمت خرید دلار توافقی ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت فروش دلار توافقی ۳۳ هزار و ۲۸۳ تومان بوده است.

رشد قیمت طلا و سکه

بازار جهانی طلا روز گذشته شاهد پیشروی قیمت اونس طلا بود. فلز زرد رنگ جهانی دیروز  تقریبا ۶ دلار بر ارزش خود افزود و به ۱۷۷۱ دلار رسید

در بازار داخلی ایران هم دو فلز گران بها امروز افزایشی بود.قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۴ هزار و ۶۰۰ تومان گران شد و بر روی ۱ میلیون و ۴۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان قرار گرفت. قیمت سکه هم امروز در مقایسه با روز گذشته نوسان محدودی را ثبت کرد. سکه امروز  با ۱۶ میلیون و ۰۵ هزار تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با روز قبل تقریبا ۵۰ هزار تومان بالا تر بود. 

دربازار سکه برخی شایعات به نفع بازار ساز تمام شده است، از جمله شایعاتی که در بازار شنیده می‌شود ضرب قیمت سکه با تاریخ جدید هست از نظر معامله‌گران این شایعه به نفع خرید اوراق سکه بوده است؛ اوراقی که با هدف کنترل نقدینگی و نوسانات بازار طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =