آخرین اخبار

افزایش قیمت سکه و طلا/ دلار درجا زد

اقتصادنیوز: قیمت دلار امروز شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۱ نسبت به عصر پنجشنبه گذشته درجا زد اما قیمت طلا و سکه تحت تاثیر افزایش قیمت اونس طلا بالا رفت.

اشتراک گذاری
22 آبان 1401
کد مطلب : 3836

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران در اولین روز هفته شاهد  نوسان محدود قیمت دلار بود. اسکناس آمریکایی صبح امروز در معاملات نقدی تهران اندکی رشد کرد اما در واپسین ساعات معاملات در مقایسه با عصر پنجشنبه گذشته رنج شد.

نرخ دلار در بازار هرات و سلیمانیه نیز عصر امروز نسبت به دو روز قبل نوسان اندکی را ثبت کرد. نرخ حواله درهم‌  نیز امروز  افت محدودی را ثبت کرد. به عبارت دیگر می توان گفت که امروز خریدار  کمتری در بازار بود و نرخ دلار درجا زد.

نوسان محدود دلار حالی است که بار دیگر اخباری درباره احتمال صدور قطعنامه علیه ایران در فضای رسانه ها داغ شده است.به نظر می رسد سیاستگذار به راحتی حاضر به صعود دلار تحت تاثیر اخبار سیاسی نیست.

بازارساز سد راه بازار دلار

برخی از فعالان معتقدند به نظر می رسد بازیگران ارزی از اقدامات اخیر بازار ساز هراس دارند. آن ها پس از اینکه متوجه شدند، سطح عرضه ارز بالاتر رفته است و بازارساز نیز نسبت به نوسان اسکناس آمریکایی با حساسیت فزاینده ای پاسخ می دهد، تصمیم گرفته اند به طور موقت از خریدهای قبلی خود کسب سود کنند؛ نوسان گیران در لاک احتیاط فرو رفته اند و منتظر فرصت های بعدی برای بالا رفتن قیمت باقی بمانند.

گفته می شود که بازیگران با تجربه بازار در هفته اخیر تمایل زیادی به معامله نشان نداده اند و در انتظار شفاف تر شدن مسیر حرکتی دلار هستند

صرافی ملی قیمت دلار  را اعلام نمی کند!

در سمت بازار رسمی هم سایت صرافی ملی از روز چهارشنبه هفته گذشته قیمت خرید و فروش دلار را به روز نکرده است. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا  روز چهارشنبه گذشته  ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان(بیست و هشت هزار ونهصد  تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا  ۲۹ هزار و ۱۹۱ تومان  (بیست و نه هزارو صد و نود و یک تومان) اعلام شد.

بازار متشکل هم در نیمه اول معاملات نقدی شاهد عقبگرد قیمت دلار بود اما عصر امروز آرایش صعودی به خود گرفت.نرخ دلار در بازار متشکل امروز ۱۰۹ تومان رشد کرد  و به ۲۹ هزار و ۶۷۰ تومان رسید

پیشروی قیمت طلا و سکه

بازار جهانی طلا امروز شاهد پیشروی قیمت اونس طلا بود. فلز زرد رنگ جهانی امروز تقریبا ۶ دلار بر ارزش خود افزود و به ۱۷۷۱ دلار رسید

در بازار داخلی ایران هم دو فلز گران بهای یعنی سکه و طلا تحت  تاثیر قیمت اونس طلا بالا رفت.

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز برخلاف پنجشنبه گذشته مسیر صعود را طی کرد. طلا امروز با ۱ میلیون و ۴۸۴ هزارو ۹۰۰ تومان مبادله شد که ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان افزایش را نشان می دهد .

قیمت سکه امامی امروز با ۱۵ میلیون و ۹۹۷ هزار تومان معامله شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =