آخرین اخبار

تداوم‌ کاهش قیمت دلار و سکه

اقتصادنیوز: قیمت دلار و سکه در بازار امروز چهارشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۱ مانند روز گذشته مسیر کاهش را دنبال کرد.

اشتراک گذاری
21 آبان 1401
کد مطلب : 3808

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران امروز چهارشنبه ۱۸ آبان ماه شاهد تداوم عقبگرد قیمت دلار بود.‌اسکناس آمریکایی امروز علاوه بر این اینکه یک کانال پایین‌آمد،‌یک مرز حساس را هم دست داد.‌بازیگران ارزی می گفتند در صورتی که دلار مرز حساس را پس نگیرد احتمال برگشت‌تا نیمه کانال وجود خواهد داشت.هرات نیز امروز شاهد دنده معکوس قیمت دلار بود.‌نرخ دلار در سلیمانیه هم اعلام نشد.

قیمت دلار در بازار متشکل روز گذشته آرایش صعودی به خود گرفت و وارد کانال ۲۹ هزار تومان شد. نرخ دلار متشکل در واپسین ساعات معاملات نقدی با بیش از ۵۵۰ تومان افزایش به نیمه کانال ۲۹ هزار تومان رسید. 

عقبگرد قیمت دلار در بازار متشکل 

در بازار امروز دلار متشکل عقب نشینی کرد نرخ دلار امروز کانال ۲۹ هزار تومان را از دست داد و با ۲۸ هزار و ۹۱۰ تومان بود. این قیمت نسبت به دو روز قبل ثابت بود. 

قیمت دلار صرافی اعلام نشد 

صرافی ملی هم که تابلو صرافی ها را دنبال می کند قیمت جدید دلار را اعلام نکرده است. این در حالی است که در روزهای گذشته سایت صرافی ملی از ساعت ۱۰ صبح به بعد قیمت خرید و فروش دلار را اعلام می کرد. 

روز گذشته قیمت خرید دلار در صرافی ملی ۲۸ هزار و ۸۲۱  تومان(بیست و هشت هزار و هشتصد و بیست و یک تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا  ۲۹ هزار و ۱۱۱  تومان  (بیست و نه هزارو صد و یازده تومان) اعلام شد.

رشد قابل توجه قیمت اونس طلا

بازار جهانی امروز شاهد رشد قابل توجه قیمت اونس طلا بود. قیمت طلا امروز بیش از ۳۰ دلار افزایش ثبت کرد و از کانال ۱۶۰۰ دلار وارد کانال ۱۷۰۰ دلار شد و بر روی ۱۷۰۸ دلار قرار گرفت. قیمت مذکور  بالاترین قیمت در یک ماه گذشته است. طلا از کف دو ماهه خود در یک هفته گذشته تاکنون بیش از ۱۰۰ دلار افزایش قیمت داشته است.

تحلیل گران عنوان می کنند که موج جدیدی از تقاضا وارد بازار شده است. این در حالی است که شاخص دلار در حال عقب نشینی است. تمام این اتفاقات به این علت رقم خورده است که بازارها متقاعد شده اند که احتمال افزایش نیم درصدی نرخ بهره و کاهش گام افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا زیاد است.

قیمت طلا ۱۸ عیار گران شد

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار عصر امروز ۴ هزار و ۶۰۰ تومان گران شد .‌فلز گران بهای داخلی امروز به ۱ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. 

تداوم کاهش قیمت سکه

قیمت سکه امامی هم در نیمه اول معاملات نقدی امروز‌ تا سطح ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بالا رفت.

اما در در نیمه دوم روز قیمت سکه مانند روز گذشته ریزش کرد.فلز گران بهای داخلی امروز ۱۰۶  هزار تومان کاهش  را تجربه کرد. سکه امروز به کانال ۱۵ میلیون تومان برگشت و با ۱۵ میلیون و ۹۹۹  هزار تومان معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + سیزده =