آخرین اخبار

مرگ ۲۰۰ فیل بر اثر خشکسالی در کنیا

وزیر گردشگری کنیا روز جمعه اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ فیل بین فوریه و اکتبر در کنیا که با کمبود شدید باران مواجه است، به دلیل خشکسالی جان خود را از دست دادند.

اشتراک گذاری
14 آبان 1401
کد مطلب : 3773

۱۲۵۶۴۹۴

۱۴ آبان ۰۱ – ۱۲:۱۰

وزیر گردشگری کنیا روز جمعه اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ فیل بین فوریه و اکتبر در کنیا که با کمبود شدید باران مواجه است، به دلیل خشکسالی جان خود را از دست دادند.

فرارو: وزیر گردشگری کنیا روز جمعه اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ فیل بین فوریه و اکتبر در کنیا که با کمبود شدید باران مواجه است، به دلیل خشکسالی جان خود را از دست دادند.

بیش از ۲۰۰ فیل در میان هزاران حیوانی هستند که بین فوریه تا اکتبر امسال در کنیا در اثر خشکسالی جان باخته‌اند.

 خشکسالی در شرق آفریقا بدترین خشکسالی در ۴۰ سال اخیر است و اگرچه باران‌های پراکنده در این منطقه شروع به باریدن کرده است، اداره هواشناسی کنیا در ماه‌های آینده بارش‌های کمتر از حد متوسط را برای بیشتر مناطق این کشور پیش بینی کرده است که این نگرانی‌ها را برای حیات وحش کنیا افزایش می‌دهد.

پنینا مالونزا، وزیر گردشگری کنیا گفت: خشکسالی و کاهش منابع غذایی و همچنین کمبود آب باعث مرگ و میر حیات وحش شده است. او گفت ۱۴ گونه فیل تحت تأثیر خشکسالی قرار گرفته اند.

علاوه بر ۲۰۵ فیل مرده، ۵۱۲ گوزن یالدار، ۳۸۱ گورخر معمولی، ۱۲ زرافه و ۵۱ بوفالو نیز در همان دوره تسلیم خشکسالی شده اند. همچنین ۴۹ مورد مرگ گورخر نادر و در خطر انقراض تایید شده است.

مناطق شمال و جنوب کنیا بیشترین آسیب را از خشکسالی می‌بینند و همچنین محل زندگی بخش عمده‌ای از جمعیت فیل کنیا هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفده =