آخرین اخبار

روایت متفاوت پلیس از ماجرای ربایش دکتر فرهود

​رییس پلیس پایتخت گفت: با پیگیری دکتر فرهود عوامل ربایش او را که طلب هشت میلیارد تومان پول کرده بودند را دستگیر کردیم.

اشتراک گذاری
12 آبان 1401
کد مطلب : 3750

۱۲۵۶۰۶۰

۱۲ آبان ۰۱ – ۱۲:۵۵

​رییس پلیس پایتخت گفت: با پیگیری دکتر فرهود عوامل ربایش او را که طلب هشت میلیارد تومان پول کرده بودند را دستگیر کردیم.

ایرنا نوشت: رییس پلیس پایتخت درباره پرونده ربایش دکتر فرهود پدر علم ژنتیک ایران توضیحاتی بیان کرد.

سردار رحیمی با اشاره به ربایش دکتر فرهود پدر علم ژنتیک ایران، گفت: وی پس از ۴۸ ساعت به مطب خود برگشت، اما ما با پیگیری خود عوامل این ربایش که طلب هشت میلیارد تومان پول از وی کرده بودند را دستگیر کردیم.

رئیس پلیس آگاهی تهران در تشریح این حادثه گفت: کارگاهان در همان ابتدا دریافتند که ادعای دستگیری دکتر فرهود توسط نیرو‌های امنیتی صحت ندارد. دو فرد آدم ربا ساعت ۵ صبح در جلوی خانه دکتر، هنگامی که او قصد خارج شدن از منزل را داشت وی را با خودروی شخصی خود می‌ربایند و به شهر‌های شمالی کشور می‌برند.

او در ادامه افزود: آدم ربایان بعد از ۲۶ ساعت دکتر فرهود را به بانک‌های شمال کشور می‌برند تا بتوانند مبلغ ۸ میلیارد تومان را از حساب این شخص به وسیله خودش خارج کنند. دکتر فرهود مدارک شناسایی و هویتی کاملی با خود به همراه نداشته و بانک‌ها از پرداخت پول به او امتناع می‌کنند.

سردار رحیمی در پایان گفت: آدم ربایان از دکتر فرهود برگه‌های تعهد برای پرداخت این ۸ میلیارد را می‌گیرند و از او فیلمبرداری می‌کنند و بعد دکتر فرهود را در ابتدای جاده چالوس با خودرویش آزاد می‌کنند تا بعداً بتواند پول را از او بگیرند. این افراد در ساعات بعد که با دکتر فرهود برای اخذ پول تماس می‌گیرند توسط پلیس آگاهی دستگیر شدند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =