آخرین اخبار

پژو ۴۰۵ و سمند به زیر ۱۰ میلیون تومان می‌رسد

اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با اقتصاد ایران ارتباط پیدا می‌کنند.شرایط فعلی اقتصادی ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد.

اشتراک گذاری
11 آبان 1401
کد مطلب : 3736

ما در این بخش تلاش داریم اخبار و گزارش‌های اقتصادی را به گونه‌ای به تصویر بکشیم تا مخاطب با مطالعه آنها به شناخت نسبی از اوضاع اقتصادی ایران دست یابد.« اقتصادنیوز » از آبان ۱۳۹۹ هر روز اقدام به انتشار اخبار و گزارش‌های اقتصادی همان روز سال‌های ۱۳۵۰، ۱۳۶۰، ۱۳۷۰، ۱۳۸۰ و ۱۳۹۰ کرد.

پارسال نیز هر روز در بخش «نیم قرن با اقتصاد ایران» اخبار همان روز در سال‌های اول هر دهه در نیم قرن گذشته را منتشر کردیم.در ابتدای قرن پانزدهم با استفاده از اخبار و گزارش‌های روزنامه‌های «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» هر روز روایتی اختصاصی از اقتصاد ایران و جهان در سال‌های ۱۳۵۲، ۱۳۶۲، ۱۳۷۲، ۱۳۸۲ و ۱۳۹۲ تقدیم مخاطبان می‌شود.

۱۱ آبان ۱۳۶۲؛ طرح‌های توزیع سیگار در ستاد بسیج اقتصادی بررسی می‌شود

مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت دخانیات گفت: طی سال‌جاری ۱۷ میلیارد نخ سیگار خارجی وارد شده و مذاکراتی برای ورود ۳ میلیارد دیگر نیز در جریان است.

محمدتقی منجذبی، میزان تولید، توزیع، توسعه و احداث کارخانجات جدید تولید سیگار و تنباکو را تشریح کرد و گفت: در سال ۵۶ تولیدات داخلی حدود ۱۳.۴ میلیارد نخ بود که این مقدار در سال ۶۱ به ۱۳.۶ میلیارد نخ رسید.

ازسوی دیگر در ۶ ماه اول سال جاری این تولیدات به ۶ میلیارد رسید، ولی در ۶ ماه دوم به خاطر دو شیفته شدن کارخانجات، تولیدات از ۵۰ میلیون نخ سیگار به ۶۳ میلیون افزایش یافت و امید می‌رود که تا پایان سال‌جاری این میزان به روزانه ۹۰ میلیون نخ برسد.

وی سپس در مورد ورود سیگار خارجی با بیان اینکه مقدار آن در سال ۵۶ حدود ۱۱.۶ میلیارد و در سال ۶۱ حدود ۱۲.۴ میلیارد بود، گفت: در سال جاری حدود ۱۷ میلیارد نخ سیگار خارجی از کشورهای بلغارستان، سوئد و چند کشور دیگر خریداری شده و مذاکراتی هم برای خرید ۳ میلیارد نخ سیگار در جریان است.

البته پیش بینی می‌شود که طی این مدت تولید داخلی به ۱۲ میلیارد نخ برسد که با دو شیفته شدن کارخانجات انتظار می‌رود این مقدار بر ۱۵ میلیارد نخ بالغ شود.

مدیرعامل دخانیات با اشاره به مساله توزیع سیگار گفت: در تهران ما کلا ۳۰۰ عامل فروش سیگار داریم که هر کدام ۳۰ عامل جزء را دربرمی‌گیرد. در این رابطه تعدادی از عاملان فروش به تعهد خود مبنی‌بر توزیع عادلانه و  عدم گرانفروشی توجه نکردند و باعث ایجاد صف‌های طولانی شدند که در این زمینه علاوه‌بر قطع سهمیه متخلفان دادگاه ویژه امور صنفی و دادگاه های انقلاب نیز به کار این گونه اشخاص رسیدگی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه از ائمه جمعه و جماعات خواهیم خواست تا مردم را ارشاد کرده و آنها را از استفاده این ماده مضر بر حذر دارند، گفت: به زودی کمیته‌ای متشکل از نمایندگان وزارت کشور، بازرگانی، دخانیات و دادستان انقلاب اسلامی تشکیل خواهد شد تا طرح‌های مختلف توزیع را پس از تهیه و بررسی به ستاد بسیج اقتصادی ارائه دهند.

۱۱ آبان ۱۳۸۲؛ قیمت پژو ۴۰۵ به ۶ میلیون و سمند به ۹ میلیون تومان کاهش می‌یابد

مدیرعامل ایران خودرو گفت: کاهش قیمت محصولات این شرکت مقطعی نیست و همچنان ادامه خواهد یافت.

دکتر منطقی افزود: برنامه گسترده‌ای برای حذف هزینه‌های اضافی تولید و تهیه شده و در دست اجراست که براساس آن قیمت پژوی GLX 405 سال ۸۴ به ۶ میلیون تومان برسد.

وی اضافه کرد: در همین راستا قیمت پژو ۲۰۶ به کمتر از ۱۰ میلیون تومان خواهد رسید.

مدیرعامل ایران خودرو خاطرنشان کرد: در نظر است هم مدل خودروی سمند با نام‌های «کار»، «لوکس» و «سوپر» تولید و عرضه شود که طراحی آن در دست اجراست.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: در راستای کاهش قیمت‌ها، قیمت پژو ۴۰۵ در سال آینده به ۸.۵ تا ۹ میلیون تومان کاهش خواهد یافت.

منطقی اظهار کرد: انقلاب در قیمت خودروها همانگونه که سال گذشته رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران وعده کرده بود، تحقق خواهد یافت.

۱۱ آبان ۱۳۹۲؛ قیمت خودروهای داخلی ۱۰ آبان

نام خودرو

قیمت (تومان)

تندر E2 (پارس خودرو)

۳۵.۰۰۰.۰۰۰

مگان

۸۷.۰۰۰.۰۰۰

پراید ۱۱۱

۱۸.۶۰۰.۰۰۰

ویتارا فول

۱۳۰.۰۰۰.۰۰۰

ماکسیما

۱۱۵.۰۰۰.۰۰۰

۲۰۶ تیپ ۶

۴۹.۰۰۰.۰۰۰

۲۰۷ اتومات

۵۶.۰۰۰.۰۰۰

پژو پارس سال

۳۴.۰۰۰.۰۰۰

تیبا

۲۰.۰۰۰.۰۰۰

پژو ۲۰۶ V9

۵۰.۰۰۰.۰۰۰

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سه =