آخرین اخبار

نخستین تجربه نخبه کهگیلویه و بویراحمدی در عرصه داوری لیگ برتر فوتبال ایران

محسن حکیم نیز به دلیل هوش و استعداد بالایی که دارد و همچنین تحصیلات عالیه و تسلط به زبان انگلیسی خواهد توانست در آینده به عنوان یکی از کمک داوران بین المللی در عرصه فوتبال کشور و همچنین در عرصه بین الملل درخشش داشته باشد.

اشتراک گذاری
28 مهر 1401
کد مطلب : 3567

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، داوران فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد در دهه های اخیر در سطح اول فوتبال کشور خوش درخشیده اند و این استان تاکنون چندین و چند داور طراز اول و همچنین کمک داور فوتبال و فوتسال  به فوتبال و فوتسال کشور معرفی کرده است.

داوران فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد در همه ادوار لیگ های معتبر فوتبال ایران از جام آزادگان و سپس لیگ برتر و همچنین لیگ دسته اول فوتبال ایران خوش درخشیده‌اند و هم اکنون نیز مسئولیت اول داوری فوتبال کشور بر عهده یک کهگیلویه و بویراحمدی است.

از حمزه کارگر و نوذر رودنیل گرفته تا خداداد افشاریان و مرحوم شجاعت محمدیان همچنین صفدر احمدی و غلام آموزگار از داوران مطرح استان کهگیلویه و بویراحمد در لیگ های معتبر کشور در سالیان گذشته بوده اند.

به گزارش فارس، اما در دوره کنونی نیز چندین و چند داور از این استان در لیگ های معتبر فوتبال ایران قضاوت می کنند که روح الله شریفی، محمد راهی، مجتبی افرا، محسن حکیم و حمیدرضا افشون و چند داور و کمک داور دیگر در این زمره به شمار می‌روند.

اما در هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران یک داور دیگر از استان کهگیلویه و بویراحمد در فوتبال کشور رونمایی خواهد شد.

دکتر محسن حکیم که از نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می رود و دارای دکترای هوش مصنوعی بوده و همچنین به عنوان یک خلبان موفق در کشور در حال خدمت‌گذاری است در عرصه داوری فوتبال نیز خودی نشان داده و قرار است اولین تجربه خود را در لیگ برتر در بازی بین تیم های فوتبال نفت مسجدسلیمان و مس رفسنجان به منصه ظهور بگذارد.

داوران استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون کمترین اشتباهات را در لیگ‌های معتبر فوتبال ایران داشته اند و نشان داده‌اند که در صورت اعتماد کمیته داوران فوتبال کشور خواهند توانست پله های ترقی را یک به یک پشت سر بگذارند.

محسن حکیم نیز به دلیل هوش و استعداد بالایی که دارد و همچنین تحصیلات عالیه و تسلط به زبان انگلیسی خواهد توانست در آینده به عنوان یکی از کمک داوران بین المللی در عرصه فوتبال کشور و همچنین در عرصه بین الملل درخشش داشته باشد.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =