آخرین اخبار

کارگر بدصفت با آبروی خانم صاحب‌کارش بازی کرد

چند روز قبل خانم جوانی با مراجعه به پلیس فتا در اراک شکایتی مبنی بر اخاذی اینترنتی مطرح کرد و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

اشتراک گذاری
27 مهر 1401
کد مطلب : 3560

۱۲۵۲۱۶۵

۲۷ مهر ۰۱ – ۱۳:۰۱

چند روز قبل خانم جوانی با مراجعه به پلیس فتا در اراک شکایتی مبنی بر اخاذی اینترنتی مطرح کرد و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

 رکنا: چند روز قبل خانم جوانی با مراجعه به پلیس فتا در اراک شکایتی مبنی بر اخاذی اینترنتی مطرح کرد و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: شاکی در اظهارات ابتدایی خود بیان داشت که شخصی با ایجاد مزاحمت در اینستاگرام به وی اعلام داشته است که تصاویر شخصی او را در اختیار دارد و در قبال دریافت یک دستگاه تلفن همراه و ۱۵۰ میلیون ریال وجه نقد، از انتشار این تصاویر خودداری می‌کند در غیر این صورت تصاویر را منتشر خواهد کرد.

سرهنگ آنقی بیان کرد: اگرچه شاکی در اظهارات خود بیان داشت که تصویر خصوصی و نامناسبی در دسترس دیگران قرار نداده اما از ترس آبرو و احتمال به سرقت رفتن اطلاعات و تصاویر از تجهیزات هوشمندش اقدام به تحویل تلفن همراه و ۱۵۰ میلیون ریال وجه نقد به شخص کلاهبردار کرده بود.

وی افزود: اگرچه متهم در نحوه ارتباط با شاکی و تحویل اقلام از وی بسیار حرفه‌ای عمل کرده بود و سعی بر آن داشت که اثری از خود برجا نگذارد، اما کارشناسان خبره پلیس فتا با استفاده از کوچک‌ترین سرنخ‌های موجود دست به کاری بزرگ زده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تا حدودی هویت متهم اصلی پرونده را شناسایی کردند.

در ادامه با جمع‌آوری اظهارات تکمیلی از شاکی پرونده و در کنار هم قرار دادن تکه‌های پازل پرونده متهم اصلی با هویت دقیق و مشخص شناسایی و معلوم شد وی از کارگران کارگاه شاکی پرونده بوده است و پس از دستگیری ضمن اعتراف به عمل صورت گرفته در اظهارات خود بیان داشت که به طمع پول و منافع مالی اقدام به ترساندن کارفرمای خود و دریافت وجه و تلفن همراه کرده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: تصاویر و اطلاعات شخصی خود را در تلفن همراه خود نگهداری نکنید و از به اشتراک‌گذاری تصاویر و اطلاعات شخصی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جداً خودداری نمایید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهار =