آخرین اخبار

قالیباف: مطرح شدن سفر خانواده‌ام به ترکیه انگیزه سیاسی داشت

نماینده تبریز در مجلس از جلسه غیر رسمی مجلس و توضیحات محمدباقر قالیباف در مورد سفر خانواده‌اش به ترکیه در این جلسه، خبر داد.

اشتراک گذاری
10 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 34

قالیباف: مطرح شدن سفر خانواده ام به ترکیه انگیزه سیاسی داشت
رویداد۲۴ ا، محمدباقر قالیباف صبح امروز پیش از اینکه جلسه مجلس آغاز شود در جمع تعدادی از نمایندگان که قبل از شروع صحن حضور داشتند، نکاتی را درباره سفر چند تن از اعضای خانواده‌اش به ترکیه مطرح کرد. محور‌های این صحبت‌ها این بود:

_ اول خوب است شما بدانید که وقتی بحث سفر مطرح شد من مخالف بودم و گفتم صلاح نیست، ولی وقتی در نهایت تصمیم گرفتند این سفر را بروند، طبیعی بود که مادر هم باید برای مراقبت از دختر باردار همراه آن‌ها می‌رفت.

_ برای خرید هم داستان‌سرایی‌ها کردند که اینقدر جنس زیاد خرید کردند که باعث درگیری پای کانتر فرودگاه شده و تهمت زدند و برای تخریب هشتک‌سازی کردند تا احساسات مردم را جریحه‌دار کنند، در حالیکه همه این‌ها دروغ بود.

_خیلی‌ها به من گفتند این سفر اتفاق ویژه‌ای نیست و سوءاستفاده‌ای هم از بیت‌المال صورت نگرفته است و سفری شخصی بوده است کاملا هم عادی و بدون تشریفات بوده و حتی از پروتکل‌ها هم استفاده نشده است مگر شما از موقعیت خودت استفاده کردی، مگر با پاس سیاسی رفتند، مثل همه شهروندان دیگر یک سفر عادی رفتند لذا موضع‌گیری لازم نیست، ولی حرف من این بود که همین حد هم پذیرفتنی نیست برای همین هم به آن‌ها گفتم که از مردم عذرخواهی کنید و در همان ساعات اولیه، یعنی همان سحر همان روز، قبل از اینکه کسی بخواهد مطالبه‌ای مطرح کند، عذرخواهی هم انجام شد. این کاری بود که کمتر کسی انجام می‌دهد.

_اما عده‌ای بدنبال پروژه‌سازی از این خطا بودند تا بتوانند اهداف سیاسی را دنبال کنند لذا تخریب‌ها را ادامه دادند. اطلاعات آشکار و پنهان جای تردید نمی‌گذارد که این یک پروژه برای تخریب سیاسی بوده است.

واقعا خصوصی‌ترین مسائل زندگی خانوادگی ما را که نزدیک‌ترین افراد به ما از آن خبر نداشتند را چگونه خبردار شدند. اطلاعات محرمانه چگونه در زمان اندک در اختیار آن‌ها قرار داده شده است. یک زمان گفتند دلیل سفر خرید بوده است بعد که دیدند این مساله اینقدر بزرگ نبود که بتواند چنان موج شود که ما را به انفعال بکشاند، گفتند دلیل سفر خرید ملک بوده و حتی برای آن جعل سند کردند.

_ بالاخره مجلس در این دو سال کار‌های بزرگی انجام داده است تلاش زیادی می‌کنند که عنوان مجلس انقلابی را تخریب کنند. این تخریب‌ها هزینه ایستادن در جهت خواست مردم است. هرگاه کاری برای مردم انجام دادیم و سمت مردم ایستادیم، پروژه‌سازان دست به کار شدند.

_شما از ابتدا نگاه کنید از روزی که آقا مجلس را انقلابی خواندند، در داخل و خارج شروع کردند به تخریب مجلس. هدف این است که انقلابی بودن مجلس را تحت‌الشعاع قرار دهند. این مورد آخر هم در همان راستا است. فقط این بار وارد حریم خصوصی شدند. نشان می‌دهد که دیگر هیچ حد و مرزی را قائل نخواهند بود.

_ البته این روز‌ها دستگاه‌های امنیتی اقدامات خوبی را برای روشن شدن ابعاد ماجرا انجام دادند و من هم برای حفظ‌شان و جایگاه مجلس تا آخر مساله را پیگیری خواهم کرد.

_ نکته آخر این که این اولین بار نیست که من را تخریب می‌کنند، آخرین بار هم نخواهد بود. همانطور که این مجلس را هم از ابتدا تا امروز تخریب کردند و باز هم تخریب خواهند کرد آنچه باید برای ما مهم باشد، این است که نگذاریم این حاشیه‌ها ما را از کار برای مردم بازدارد. ما بعنوان مجلس انقلابی باید با حفظ روحیه جهادی و انقلابی، کار مردم را در اولیت قرار دهیم و مخصوصا برای حل مشکلات معیشتی آن‌ها شبانه‌روز تلاش کنیم.


بیشتر بخوانید: رسانه‌های ضدمردم در خدمت قالیباف و خانواده!/ واکنش تبلیغاتی اصولگرایان به «سیسمونی گیت» چه بود؟


انتشار خبر سفر همسر، دختر و داماد قالیباف و خرید سیسمونی نوزاد بازتاب بسیاری زیادی داشت. در لحظات نخست، الیاس قالیباف در پستی اینستاگرامی از این اتفاق با عنوان «خطای نابخشودنی» یاد کرد و به این ترتیب با تایید این خبر توسط فرزند قالیباف، خشم مخاطبان خبر بیشتر شد. آن‌ها می‌گفتند وقتی فرزند قالیباف می‌گوید این کار «نابخشودنی» است و خودش نمی‌بخشد، چرا برخی توقع دارند که ما ببخشیم؟

در مقابل، اما گروهی به صورت دسته جمعی از قالیباف حامیان کردند و به منتشرکنندگان این خبر تاختند. این خبر نخستین بار توسط وحید اشتری از طیف عدالتخواهان (که خاستگاه اصولگرایی دارند، اما خودشان را اصولگرا نمی‌دانند) منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهارده =