آخرین اخبار

رشد قیمت دلار در بازارشبانه/ پیش بینی قیمت دلار امروز

اقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی دیشب صعودی بود. در هرات ودر سلیمانیه هم نرخ دلار دیشب پیشروی را ثبت کرد.

اشتراک گذاری
07 مهر 1401
کد مطلب : 3344

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار روز گذشته مسیر رشد را دنبال کرد. هر برگ اسکناس آمریکایی در معاملات نقدی روز چهارشنبه در محدوده ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان  تا ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

قیمت دلار در مرز حساس

برخی از فعالان بازار معتقدند در شرایط فعلی در صورتی که  قیمت دلار در بازار ارز امروز در  محدوده یاد شده باقی بماند و بازار ساز با مداخله ارزی مانع صعود نشود احتمال نزدیک شدن اسکناس آمریکایی به مرز ۳۲ هزار تومان وجود خواهد داشت.

پیشروی نرخ دلار در بازار شبانه

قیمت دلار در معاملات پشت خطی دیشب صعودی بود. در هرات ودر سلیمانیه هم نرخ دلار دیشب پیشروی را ثبت کرد.

قیمت دلار در هرات تقریبا ۱۵۰ تومان و در سلیمانیه با ۲۰۰تومان افزایش وارد کانال ۳۲ هزار تومان شد. این امر از نگاه برخی از بازیگران ارزی ممکن است بر روی سطح انتظارات معامله گران تهران اثر بگذارد و نرخ دلار در تهران را صعودی کند.

با این حال عده ای دیگر از فعالان بازارمی گفتند بازار ساز به راحتی اجازه صعود نخواهد داد.

حجم واقعی عرضه و تقاضا در بازار دلار

برخی از کارشناسان بر این باورند که با توجه به تعطیلات هفته جاری و فضای نیمه فعال بازار در این هفته حجم واقعی عرضه و تقاضا در بازار وجود ندارد و در نتیجه ارقام موجود از مرجعیت کافی برخوردارد نیستند. از سوی دیگر با توجه به نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در هفته گذشته و همچنین از سر‌گیری مذاکرات در زمینه مباحث پادمانی برنامه هسته‌ای ایران احتمال واکنش بازار ارز پس از آغاز معاملات هفته آینده وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − نه =