آخرین اخبار

حمله مرگبار فرد مسلح به یک مدرسه در روسیه

حمله فرد مسلح به یک مدرسه در روسیه خبرساز شده و برآورد اولیه رسانه‌ها نشان می‌دهد، حداقل ۲۶ نفر در نتیجه این تیراندازی کشته و زخمی شدند.

اشتراک گذاری
04 مهر 1401
کد مطلب : 3320

۱۲۴۶۲۲۷

۰۴ مهر ۰۱ – ۱۴:۲۷

حمله فرد مسلح به یک مدرسه در روسیه خبرساز شده و برآورد اولیه رسانه‌ها نشان می‌دهد، حداقل ۲۶ نفر در نتیجه این تیراندازی کشته و زخمی شدند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌ها از حمله روز دوشنبه فرد مسلح به یک مدرسه شهر «ایژوسک» واقع در مرکز روسیه و تلفات این تیراندازی خبر دادند.

منابع رسانه‌ای از روسیه خبر دادند، یک مرد مسلح روز دوشنبه وارد مدرسه شماره ۸۸ در خیابان «پوشکینسکایا» در شهر ایژوسک شد و شروع به تیراندازی کرد.

به گزارش رویترز، رسانه‌های روس از قبیل خبرگزاری تاس در دقایق اولیه گزارش دادند در نتیجه تیراندازی این مرد مسلح حداقل ۶ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

به رغم انتشار برخی خبرها درباره تلاش پلیس محلی روسیه برای دستگیری ضارب مسلح، برخی دیگر از رسانه‌ها گزارش دادند که فرد مسلح بعد از این تیراندازی، در یکی از کلاس‌ها به خودش شلیک کرد و جانش را گرفت.

«یورو ویکلی نیوز» به نقل از منابع محلی خبر داد، ضارب قبل از ورود به مدرسه به نیروی محافظ مدرسه حمله کرد و او را کشت. ضارب مسلح سپس وارد مدرسه شد و تیراندازی به کودکان و دیگر حاضران مدرسه را آغاز کرد.

گفته می‌شود که عامل این حمله مسلحانه یک لباس سیاه بر تن داشت اما هنوز هویت و انگیزه او از تیراندازی مرگبار به مدرسه مشخص نشده است.

با گذشت ساعتی بعد از انتشار خبرهای اولیه از این تیراندازی مرگبار، مقام‌های روسیه از افزایش تلفات حمله مسلحانه به این مدرسه خبر دادند.

به گزارش راشاتودی، «کمیته تحقیقات» روسیه اعلام کرد که ۹ نفر شامل پنج کودک در نتیجه حمله مسلحانه به مدرسه جانشان را از دست دادند.

پلیس روسیه از پیدا شدن جسد عامل حمله به مدرسه خبر داد که به نظر می‌رسد با خودکشی به زندگی خود پایان داده باشد. مقام‌های روسیه از ادامه تحقیقات درباره این حادثه مرگبار خبر دادند.

«ایژوسک» پایتخت جمهوری «اودمورتیا» روسیه است که حدود ۶۳۰ هزار نفر در این جمهوری سکونت دارند.

در تازه‌ترین اطلاع‌رسانی مقام‌های روسیه درباره تیراندازی در مدرسه شهر ایژوسک، آنها اعلام کردند که تلفات تیراندازی مرگبار به ۱۳ نفر افزایش یافت که هفت نفر از قربانیان، کودک هستند. همچنین ۲۱ نفر شامل ۱۴ کودک هم زخمی شده‌اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =