آخرین اخبار

نوسان قیمت نفت در مرز حساس

اقتصادنیوز: نفت که در هفته‌های گذشته به رقم ۸۸.۴ دلار به ازای هر بشکه رسیده بود در آخرین صبح روز پنجشنبه ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ به رقم ۸۳.۲ دلاری رسید.

اشتراک گذاری
01 مهر 1401
کد مطلب : 3298

به گزارش اقتصادنیوز این در حالی است که در هفته های قبل نوسان کوتاهی تا قیمت ۸۱ دلار هم داشته است و یک سطح حمایتی برای این قیمت در این محدوده ایجاد شده است که این بار نیز در حال نزدیک شدن به این قیمت است.

فدرال رزرو در شامگاه چهارشنبه به وقت تهران در پنجمین اقدام خود با افزایش ۰.۷۵ درصدی، نرخ بهره را به عدد ۳.۲۵ درصد کشاندن و تمام هدف خود برای افزایش نرخ را مبارزه با تورم خواند.

اکوایران در این باره نوشت قیمت در بازارهای جهانی در معاملات روز پیشین خود به پیشواز این افزایش نرخ رفتند به طوری که کامودیتی‌ها اغلب با بازدهی منفی همراه‌ شدند و بازارهای سهام و کالایی همگی قرمز پوش شدند. بانک مرکزی امریکا نرخ بهره را در مارس ۲۰۲۲ به عدد ۰.۵ راساند و پس از آن در هر جلسه این نرخ را افزایش داد به طوریکه در ماه می۲۰۲۲ نرخ بهره را ۱ درصد اعلام کرد و اعداد پی از آن نیز به ۱.۷۵درصد و ۲.۵ درصد رسید. 

و این بانک در آخرین جلسه در خصوص نرخ بهره این رقم را به عدد ۳.۲۵ درصدی رساند. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت روز چهارشنبه با کاهش ۷۵ واحدی به پایان رسید، چرا که  افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره و افزایش ذخایر آمریکا، معامله گران را بیش از تهدیدهای ولادیمیر پوتین برای تشدید جنگ علیه اوکراین نگران کرد. نگرانی بازار از افزایش ممکن است اقتصاد را به رکود بکشاند و تقاضا را کاهش دهد.

قیمت نفت به حوالی ابتدای سال میلادی جاری رسید جایی که به عنوان یک سطح حمایتی کلاسیک و روانی برای معامله‌گران محسوب می‌شود واز دست رفتن این محدوده قیمتی می‌تواند اهداف پایین تری را برای این کالای سیاه به وجود بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =