آخرین اخبار

گشت ارشاد به فرزندان ما استرس زیادی وارد می‌کند/ رئیسی می‌گفت گشت ارشاد مدیران را راه می‌اندازد، اما الان شاهد چنین فجایعی هستیم

معین الدین سعیدی: زیبایی حجاب به این است برخواسته از خواست درونی فرزندان این سرزمین باشد، در این صورت ارزشش به مراتب بیشتر خواهد بود. تعدادی از نمایندگان خواستار پیگیری این موضوع شده‌اند، اما خدا کند که این بار جنس پیگیری‌ها به گونه‌ای باشد که واقعا مردم نتایجش را احساس کنند نه اینکه صرفا زمان از دست برود و حساسیت‌ها کمتر شود.

اشتراک گذاری
28 شهریور 1401
کد مطلب : 3241

معین الدین سعیدی:

معین الدین سعیدی: زیبایی حجاب به این است برخواسته از خواست درونی فرزندان این سرزمین باشد، در این صورت ارزشش به مراتب بیشتر خواهد بود. تعدادی از نمایندگان خواستار پیگیری این موضوع شده‌اند، اما خدا کند که این بار جنس پیگیری‌ها به گونه‌ای باشد که واقعا مردم نتایجش را احساس کنند نه اینکه صرفا زمان از دست برود و حساسیت‌ها کمتر شود.

گشت ارشاد به فرزندان ما استرس زیادی وارد می‌کند/ رئیسی می‌گفت گشت ارشاد مدیران را راه می‌اندازد، اما الان شاهد چنین فجایعی هستیم
رویداد۲۴ نماینده مردم چابهار در مجلس درخصوص موضوع مرگ مهسا امینی، می‌گوید که هر جا که حساسیت ما نسبت به اختلاس، وعده‌های دروغین مدیران و دو رویی مسئولین کمتر شود و به جایش به چند تار موی دختران این سرزمین حساس شویم، مطمئن باشید که راه را اشتباه رفته‌ایم. زیبایی حجاب به این است برخواسته از خواست درونی فرزندان این سرزمین باشد، در این صورت ارزشش به مراتب بیشتر خواهد بود. تعدادی از نمایندگان خواستار پیگیری این موضوع شده‌اند، اما خدا کند که این بار جنس پیگیری‌ها به گونه‌ای باشد که واقعا مردم نتایجش را احساس کنند نه اینکه صرفا زمان از دست برود و حساسیت‌ها کمتر شود.

معین‌الدین سعیدی در گفتگو با «انتخاب» در واکنش به مرگ مهسا امینی و برخورد‌های گشت ارشاد، عنوان کرد: «بنده قبل از این فاجعه هم نظر صریح خود را نسبت به برخورد‌های گشت ارشاد بیان کرده بودم. آقای رئیسی اعلام کرده بودند که گشت ارشاد مسئولان و مدیران را راه می‌اندازیم، اما به جای آن متاسفانه شاهد چنین فجایعی هستیم. آن هم در کشوری که در صحبت و شعار خود را پیرو مولای متقیان می‌دانیم.»

وی ادامه داد: «همه می‌دانیم که وقتی خلحال از پای زن یهودی کشیده شد، امام علی (ع) فرمودند که اگر مسلمانی از فرط غیرت بمیرد، رواست. حال ما که ادعای پیروی از حیدر کرار داریم، چنین برخورد‌هایی را چگونه می‌توان توجیه کرد. فارغ از اینکه این دختر ایران در چه شرایطی جان عزیز خود را از دست داده و آیا واقعا خدایی نکرده برخوردی خارج از اتفاقاتی که ذکر شده است، رخ داده باشد یا نه، خود گشت ارشاد و مراجعه به ساختمان منحوس خیابان وزرا، به فرزندان ما استرس زیادی را وارد می‌کند و برای دختری که هیچوقت تصوری از پاسگاه، کلانتری و دادگاه نداشته است، می‌تواند بار روانی بسیاری را ایجاد کند. تا کی باید شاهد چنین اتفاقاتی باشیم؟»


بیشتر بخوانید: مروری بر حوادث واکنش‌برانگیز گشت ارشاد؛ پرونده‌هایی که با قول پیگیری بسته می‌شوند


سعیدی ضمن بیان این نکته که نیروی انتظامی، فارغ از اینکه برخورد فیزیکی با مهسا امینی صورت گرفته است یا نه، باید پاسخگو باشد و این موضوع به صورت ویژه پیگیری شود، تاکید کرد: «این پیگیری نباید از جنس پیگیری‌های گذشته که وزیر به معاون خود و معاون وزیر هم به معاون خودش اعلام می‌کند و به جایی نمی‌رسد، باشد. بلکه این بار، یک بار برای همیشه موضوع گشت ارشاد باید تعیین و تکلیف شود.»

این نماینده مجلس افزود: «واقعا عایدی و خروجی این گشت ارشاد تاکنون چه بوده است؟ سری به خیایان‌های اقصی نقاط کشور بزنید، آیا توانسته‌ایم موضوعی مثل حجاب را که جزو آموزه‌های زیبای شرع محمدی است، با روش‌های این چنینی تبیین کنیم یا خیر؟ معتقدم که بیشتر با این روش‌ها فاصله ایجاد کرده‌ایم. از طرفی این همه نهاد فرهنگی و تریبون‌های مذهبی وجود دارد که باید پاسخ دهند که در این سال‌ها در راستای تبیین حجاب عملا چه کرده‌اند؟»

نماینده مردم چابهار در مجلس خاطرنشان کرد: «به باور من زیبایی حجاب به این است که خود مردم ما به آن اعتقاد دارند و این اگر به نوعی برخواسته از خواست درونی فرزندان این سرزمین باشد، ارزشش به مراتب بیشتر خواهد بود. سیره امامان انقلاب و شهید سلیمانی را ملاحظه بفرمایید که با فرزندان این سرزمین به چه شکلی برخورد کرده‌اند. من معتقدم هر جا که حساسیت ما نسبت به اختلاس، وعده‌های دروغین مدیران و دو رویی مسئولین کمتر شود و به جایش به چند تار موی دختران این سرزمین حساس شویم، مطمئن باشید که راه را اشتباه رفته‌ایم.»

سعیدی همچنین درخصوص پیگیری‌های خود برای این پرونده، گفت: «بنده مکاتبه‌ای داشته‌ام و پیگیری‌ها را داریم انجام می‌دهیم. همانطور که اطلاع دارید مجلس در تعطیلات است و سه شنبه که جلسه اول است، انشاالله حتما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. کمااینکه تعدادی از نمایندگان هم خواستار پیگیری این موضوع شده‌اند و رئیس محترم مجلس هم کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی را جهت پیگیری این موضوع مامور کرده‌اند. اما خدا کند که این بار جنس پیگیری‌ها به گونه‌ای باشد که واقعا مردم نتایجش را احساس کنند نه اینکه صرفا زمان از دست برود و حساسیت‌ها کمتر شود. متاسفانه برای ما که صندلی مدیریت را در نظام مقدس جمهوری اسلامی تصاحب کرده‌ایم، مایه بسی شرم است که در چنین کشوری، چنین اتفاقی می‌افتد و تکرار هم می‌شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =