آخرین اخبار

پرده‌برداری فرماندار بویراحمد از مافیای پیمانکاری/مهدوی‌مطلق: دفعه بعد اسم می‌برم

فرماندار بویراحمد گفت: برخی افراد پشت سر برخی شرکت های پیمانکاری پنهان شده اند در این جلسه خواستم اسم ببرم اما در جلسات آتی اگر این وضع در پروژه های شهرستان بویراحمد ادامه داشته باشه اسم خواهم برد.

اشتراک گذاری
27 شهریور 1401
کد مطلب : 3239

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج شهرام مهدوی‌مطلق فرماندار شهرستان بویراحمد در نشست شورای برنامه‌ریزی این شهرستان اظهار کرد: سه اداره مهم در شهرستان بویراحمد مستقل و مستقر نیستند و نیاز فوری شهرستان است که باید تا پایان سال مستقر شوند 

وی گفت: یکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در خصوص مسائل فرهنگی اجتماعی بسیار نیازمند هستیم و البته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کار را جلو می برند و احتمالا انجام شود. 

فرماندار ادامه داد: اداره صمت که ما برای کنترل عملی بازار و تنظیم امور صنفی شهرستان بزرگ بویراحمد بسیار نیازمند استقلال و استقرار اداره صمت در مرکز استان هستیم و همچنین اداره راه شهرسازی شهرستان را برای رصد و پیگیری شهرستانی بسیار نیاز داریم که استاندار دستور دادند ادارات کل مربوطه سریع تر اقدام کنند. 

این مسئول گفت: در بحث پروژه ها ضمن تشکر از شخص مدیرکل راهداری و شهرسازی اما سه مسئله ی اصلی وجود دارد که اولا عدم شفافیت در امور پیمان های ادارات کل خصوصا راهداری و راه و شهرسازی؛ برخی پیمانکارها با فتو شاپ و دستکاری در مدارک وارد مناقصات می شوند و گاهی کلی عوامل دست به هم می دهند تا یک پروژه خاص به دست یک پیمانکار خاص برسد و این جلوی توسعه و عمران را به شدت سد کرده است و امور پیمان ها هم به جای کنترل پروژه ها همراهی می کند و مردم متضرر می شوند و دولت هم بدنام می شود. 

وی ادامه داد: دوم عدم تملک اراضی است، اکثر پروژه های کلان مشکل تملک اراضی وجود دارد و لاینحل است چه بهتر بود و چه بهتر است قبل از کلنگ زنی ها به فکر تملک اراضی باشیم و تملک اراضی باید با رضایت مردم باشند اگر تملک ها به موقع باشند مردم همراه خواهند بود ولی وقتی با تاخیر غیر قابل توجیه باشند این حق هر دو طرف مردم و دولت ضایع می شود وزارت های نیرو و راه و شهرسازی باید پاسخگو باشند. 

فرماندار تصریح کرد: مسئله سوم تعطیلی پروژه ها به دلیل همان عدم شفافیت و مافیایی بودن برخی پیمان هاست و یا اینکه به کرار مشاهده شده که پیمانکار در مناقصات با چشم باز وارد می شوند و عمدتا بعد از خاکبرداری ها به بهانه های مختلف دنبال تعدیل و خاتمه هستند و متاسفانه نظارتی هم نیست و کمیته های فنی و پیمان ها و امثالهم هم به جای تنبیه افراد سوء استفاده گر آنها را تشویق می کنند و در این میان پیمانکاران متعهد متضرر می شوند و انگیزه ای ندارند.

مهدوی یادآور شد: خواهشا این دولت شعار مبارزه با فساد را سر دست گرفته و در عمل باید مردم مبارزه با فساد را ببینند و لمس کنند برخی افراد پشت سر برخی شرکت های پیمانکاری پنهان شده اند در این جلسه خواستم اسم ببرم اما در جلسات آتی اگر این وضع در پروژه های شهرستان بویراحمد ادامه داشته باشه اسم خواهم برد و هزینه اش را می دانم که باید پرداخت کنم.

وی گفت: در بحث بانک ها هم تکلیف وام های تکلیفی مشخص نیست خود وزیر اقتصاد گفته و مصاحبه داده که وام ازدواج هر زوج یک ضامن و سرجمع دو ضامن ولی در شهر یاسوج بانک ها به کم تر از ۴ و ۳ضامن راضی نمی شوند و تازه کلی هم شرایط من درآوردی لطفا به وزیر اقتصاد بفرمائید حداقل مصاحبه نکند و لطفا برخورد شود. 

فرماندار گفت: قضیه وام های بنیاد مسکن هم همین است رئیس بنیاد مسکن کشور در یاسوج می فرماید وام‌مسکن روستایی دویست تومان و به قبلی ها هم باید پرداخت شود ولی مردم روستا هنوز همان صد تومان را دریافت نکرده اند و مشکلات ضمانت هم هست یه فکری باید شود مردم از این دولت توقع یک تحول داشتند و دارند.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =