آخرین اخبار

ریزش قیمت سکه و طلا / دلار اصلاح شد

اقتصادنیوز: سکه عصر امروز به قیمت ۱۴ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان معامله شد . این قیمت نسبت به روز قبل ۳۷۰ هزار تومان ریزش را نشان می دهد

اشتراک گذاری
24 شهریور 1401
کد مطلب : 3194

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار عصر امروز در تهران ، سلیمانیه و هرات اندکی اصلاح شد .

قیمت دلار اندکی اصلاح شد

اسکناس آمریکایی امروز  چهارشنبه ۲۳ شهریور ماه در تهران نسبت به عصر دیروز تقریبا ۱۰۰ تومان پایین آمد و بر روی ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان قرار گرفت . عده ای از معامله گران معتقد بودند بعد از روند صعودی روزهای گذشته اندکی عقب نشینی طبیعی بوده است. 

 ترمز روند افزایشی قیمت دلار  کشیده شد؟‌/ پایان جلسه شورای حکام آژانس

عده ای دیگر  با اشاره به خبر پایان جلسه شورای حکام آژانس درباره ایران مدعی بودند که ترمز روند افزایشی قیمت دلار  کشیده شد. 

جلسه شورای حکام آژانس درباره ایران امروز  بدون قطعنامه پایان یافت. موضوعی که در این چند روز اخیر یکی از محرک های افزایش قیمت دلار در تهران بود . 

نماینده روسیه در نهادهای بین‌المللی در این باره گفت: بحث بر سر راستی‌آزمایی و نظارت در ایران در دور فعلی نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایان یافت. هیچ قطعنامه یا تصمیمی اتخاذ نشد. فقط تبادل دیدگاه صورت گرفت. 

یکی از خبر های مهم بازار ارز امروز  این بود که به نظر می رسد ایالات متحده برای رئیس جمهور ایران جهت شرکت در جلسه سازمان ملل ویزا صادر کرده است .این خبر با شایعاتی همراه بود .  البته رئیس دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به شایعات مربوط به صادر نشدن ویزا برای رئیس‌جمهور جهت حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک آمریکا، گفت: موارد مربوط به سازمان ملل را بعد از سفر رئیس‌جمهور به ازبکستان توضیح می‌دهیم. با وجود این باید بگویم که رئیسی قصد حضور در مجمع عمومی سازمان ملل را دارد و مقدمات این امر هم انجام شده است.

کاهش قیمت دلار در بازار های همسایه 

در هرات و سلیمانیه نرخ دلار  تقریبا ۱۰۰ تومان کاهش را ثبت کرد . قیمت دلار در بازار هرات عصر امروز  ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان بود. در سلیمانیه هم هر برگ اسکناس آمریکایی در محدوده ۳۱ هزار و ۶۵۰ تومان بود . 

قیمت درهم نیز امروز افت محدودی را ثبت کرد . نرخ حواله درهم امروز در محدوده ۸ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد . این قیمت در مقایسه با دیروز ۵۰ تومان پایین تر بود . 

ریزش قیمت سکه و طلا 

قیمت اونس طلا امروز نزدیک به ۳ دلار بالا رفت و با ۱۷۰۶ دلار معامله شد.  در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار عصر امروز ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان پایین آمد. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۱ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان بود .

قیمت سکه امامی هم صبح امروز به مسیر رشد روز گذشته ادامه داد . قیمت هر قطعه سکه امامی امروز ۵۱ هزار تومان افزایش به ۱۴ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان رسید اما در  نیمه روز قیمت سکه اصلاح شد و بر روی ۱۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان قرار گرفت. این فلز گران بهای داخلی عصر امروز به قیمت ۱۴ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان معامله شد . این قیمت نسبت به روز قبل ۳۷۰ هزار تومان ریزش را نشان می دهد . ارزش ذاتی سکه امروز ۱۲ میلیون و ۵۷۱ هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده ۱۴ درصد بود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =