آخرین اخبار

قیمت دلار در یک قدمی کانال جدید

اقتصادنیوز : بازار امروز دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ شاهد افزایش قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت دلار بود.

اشتراک گذاری
22 شهریور 1401
کد مطلب : 3170

به گزارش اقتصادنیوز ،  قیمت دلار امروز دوشنبه ۲۱ شهریور ماه  در سلیمانیه وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد. اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده امروز ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان بود. این قیمت نسبت به عصر دیروز ۳۷۰ تومان رشد کرده بود . 

در هرات هم قیمت دلار ۳۰ هزار و ۵۴۰ تومان بود . با رشد نرخ دلار در این دو بازار قدرت معامله گران افزایشی در تهران تقویت شد . البته افزایش نرخ حواله درهم نیز امروز عاملی برای قدرت نمایی معامله گران افزایشی بود . قیمت درهم امروز ۱۱۰ تومان بالاتر از دیروز به فروش رسید . نرخ حواله درهم امروز ۸ هزار و ۵۴۰ تومان بود. 

قیمت دلار عصر امروز در تهران در محدوده ۳۰ هزار و ۹۰۰ تا ۳۱ هزار تومان معامله شد . این قیمت در مقایسه به روز گذشته بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان افزایش را نشان می دهد . 

از سوی دیگر بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران حکایت از رفتار هیجانی معامله گران دلار به واسطه خبر آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی دارد. فضای بازار را  بدبینی ها  نسبت به مذاکرات هسته ای و احتمال صدور قطعنامه پر کرده است.  معامله گران می گفتند سطح تنش ها با صدور قطعنامه بین ایران و غرب بیشتر خواهد شد. 

با این حال  امروز ناصر کنعانی  در نشست خبری خود گفت: درخواستی مبنی بر تعویق مذاکرات تا بعد از انتخابات میا‌ندوره‌ای آمریکا دریافت نکرده‌ایم.

 کنعانی افزود: در رابطه با نشست شورای حکام تا جایی که اطلاع داریم تا الان پیش نویس قطعنامه‌ای برای نشست ارائه نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت : منتظر دریافت پاسخ رسمی آمریکا هستیم  و  ایران در پاسخ جدید خود، مطالبات جدیدی را طرح نکرده است.

امروز گروسی ،مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم مدعی شد:علیرغم اعلام آمادگی آژانس برای تعامل بدون تاخیر با ایران برای حل مسائل پادمانی، ایران با آژانس تعاملی نداشته است. در نتیجه، هیچ تحولی در این دوره صورت نگرفته و هیچ یک از مسائل باقی مانده حل نشده است. بنابراین، تمام این مسائل پادمانی باقی مانده است. اظهارات گروسی هم موجب دلسردی معامله گران دلار به احیای برجام شد. 

قیمت اونس طلا عصر امروز  تقریبا ۸ دلار افزایش یافت و بر روی سطح ۱۷۲۵ دلار ایستاد . در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار در زمان نوشتن این گزارش ۲۲ هزار  و ۴۰۰ تومان گران تر از روز قبل مبادله شد . قیمت طلا امروز ۱ میلیون و ۳۲۰ هزار و هزار و ۶۰۰ تومان بود . 

سکه بازان هم در سایه افزایش قیمت دلار و قیمت طلا از مرز مقاومت ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور کردند. معامله گران می گفتند در صورتی که سکه  در مرز مقاومتی ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تثبیت بدهد  این احتمال وجود دارد که فلز زرد رنگ داخلی به سمت محدوده ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم حرکت کند. قیمت هر قطعه سکه امامی عصر امروز با بیش از ۳۰۰ هزار تومان افزایش به سطح ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 9 =