آخرین اخبار

آماده باش در بازار دلار / قیمت طلا و سکه بالا رفت

اقتصادنیوز : قیمت دلار در بازار امروز مانند روز گذشته به سمت نیمه کانال ۳۰ هزار تومان جهش پیدا کرد . نرخ دلار در بازارآزاد امروز در محدوده ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد . این قیمت در مقایسه با عصر دیروز تقریبا ۲۰۰ تومان بالاتر بود.

اشتراک گذاری
21 شهریور 1401
کد مطلب : 3156

به گزارش اقتصادنیوز ، شمارش معکوس برای آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی به  صدا درآمد. قرار است فردا این نشست برگزار شود . در این شرایط بیانیه  تند طرف اروپایی در روز گذشته  موجب ایجاد فضای بدبینی نسبت به مذاکرات هسته ای شد. این دسته از معامله گران می گفتند سطح تنش ها بین ایران و غرب بیشتر خواهد شد.

برخی از معامله گران دلار  از احتمال صدور قطعنامه علیه ایران  سخن گفتند و همین امر موجب شد خریداران احتیاطی  وارد بازار شوند. البته از سوی  دیگر از حجم فروش ها هم کم شده بود. 

جهش قیمت دلار در بازار آزاد 

قیمت دلار در بازار امروز مانند روز گذشته به سمت نیمه کانال ۳۰ هزار تومان جهش پیدا کرد . نرخ دلار در بازارآزاد امروز در محدوده ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد . این قیمت در مقایسه با عصر دیروز تقریبا ۲۰۰ تومان بالاتر بود. 

افزایش قیمت دلار در بازار های همسایه 

البته امروز نرخ دلار در هرات و سلیمانیه هم به پرواز درآمد و قدرت معامله گران تهران را تقویت کرد . نرخ دلار در هرات امروز بیش از ۳۰۰ تومان بر ارزش خود افزود و به قیمت ۳۰ هزار و ۳۵۰ تومان معامله شد. در سلیمانیه هم هر برگ اسکناس آمریکایی نزدیک به ۲۰۰ تومان رشد کرد و به قیمت ۳۰ هزار و ۷۸۰ تومان معامله شد. 

حباب منفی دربازار دلار

نرخ حواله درهم نیز امروز رشد کرد و به محدوده ۸ هزار و ۴۳۰ تومان رسید و نرخ برابری درهم به دلار در محدوده ۳۰ هزار و ۹۶۳ تومان بدست آمد که نشان دهنده حباب منفی دربازار دلار است . 

قیمت اونس طلا در روز گذشته

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود اما این فلز گران بها روز گذشته نوسان محدودی را ثبت کرد و در محدوده ۱۷۱۷ دلار معامله شد

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار  عصرامروز ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان بالا تر از روز گذشته معامله شد. قیمت طلا امروز با ۱ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش رسید.

ورود مجدد سکه به کانال ۱۴ میلیون تومان 

قیمت سکه هم امروز بار دیگر وارد کانال ۱۴ میلیون تومان شد و تا ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بالا رفت. سکه عصر امروز به قیمت ۱۴ میلیون و ۵۰  هزار تومان به فروش رسید . این قیمت در مقایسه با عصر دیروز تقریبا بیش از ۱۰۰ هزار تومان رشد را نشان می دهد . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 5 =