آخرین اخبار

دلار هرات پشت تهران را خالی کرد

اقتصادنیوز : عده از معامله گران معتقد بودند در صورتی که نرخ دلار در محدوده ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان تثبیت شود احتمال اینکه دوباره به نیمه کانال ۳۰ هزار تومان نفوذ کند وجود خواهد داشت .

اشتراک گذاری
20 شهریور 1401
کد مطلب : 3148

به گزارش اقتصادنیوز ، اسکناس آمریکایی امروز شنبه ۱۹ شهریور ماه در بازار ارز تهران تا محدوده ۳۰ هزار و ۵۵۰ تومان بالا رفت اما عصر امروز به قیمت ۳۰ هزارو ۳۵۰ تومان معامله شد این قیمت در مقایسه با عصر روز پنجشنبه گذشته بیش از ۱۵۰ تومان افزایش را نشان می دهد . 

عده ای از معامله گران معتقد بودند در صورتی که نرخ دلار در محدوده یاد شده تثبیت شود احتمال  اینکه دوباره به نیمه کانال ۳۰ هزار تومان نفوذ کند وجود خواهد داشت . 

به باور معامله گران تحریم های جدید آمریکا علیه ایران و سیگنال های ضد و نقیض برجام یکی از دلایل افزایش قیمت دلار در تهران بوده است. برخی از معامله گران از تحریم های جدید به عنوان تداوم تنش های ایران و‌ آمریکای یاد کردند . 

افزایش قیمت دلار در بازار های همسایه 

البته این دسته از معامله گران همچنین باور دارند که افزایش قیمت دلار در هرات موتور محرک صعود قیمت دلار در تهران بوده است. 

 نرخ دلار هرات امروز وارد کانال ۳۰ هزار تومان شد و تا محدوده ۳۰ هزار و ۴۰۰ تومان پیش رفت اما در عصر امروز به قیمت ۳۰ هزار تومان معامله شد . این قیمت در مقایسه  با دو روز قبل نزدیک به ۵۰ تومان افزایش را نشان می دهد .

البته عده ای دیگر می گفتند  یکی از دلایلی که دلار تهران نتوانست بالای ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان باقی بماند به برگشت دلار در هرات برمیگردد. 

نرخ دلار سلیمانیه هم امروز در محدوده ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد و این قیمت نسبت به دو روز قبل ۲۰۰ تومان بالاتر بود . 

رشد اندک نرخ حواله درهم 

نرخ حوله درهم نیز صبح امروز  تقریبا ۶۰ تومان بر ارزش خود افزود و به قیمت ۸ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. اما عصر امروز در مقایسه با دو روز ۳۵ تومان بالاتر بود و در محدوده ۸ هزاز و ۳۷۵ تومان به فروش رسید . 

نوسان محدود قیمت اونس طلا 

قیمت اونس طلا امروز نوسان محدودی را نسبت به روز قبل تجربه کرد .  قیمت طلا  جهانی امروز در محدوده ۱۷۱۷ دلار  معامله شد.  

رفت و برگشت در بازار سکه  و طلا

در بازار داخلی ایران هم عصر امروز قیمت طلا ۱۸ عیار نسبت به دو روز قبل ۱ هزار و ۴۰۰ تومان افت را ثبت کرد. فلز گران بهای داخلی امروز در محدوده ۱ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد . 

سکه بازان در نیمه اول معاملات نقدی امروز در سایه  افزایش نرخ دلار  در موقعیت خرید قرار گرفتند . قیمت سکه امامی قبل از ظهر امروز وارد کانال۱۴ میلیون تومان شد . هر قطعه سکه امامی امروز با ۱۴ میلیون و ۵۸ هزار تومان معامله شد . این قیمت نسبت به دو روز قبل ۱۰۱ هزار تومان افزایش رانشان می دهد . 

قیمت سکه در ظهر دوباره به کانال ۱۳ میلیون تومان برگشت و با قیمت ۱۳ میلیون و۹۰۰ هزار تومان معامله شد.این فلز گران بهای داخلی عصر امروز  در محدوده ۱۳ میلیون و ۹۱۵ هزار تومان معامله شد. این قیمت نسبت به دو روز قبل ۴۲ هزار تومان کاهش را نشان می دهد . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 14 =