آخرین اخبار

موسوی: روند تیم ساپینتو رو به رشد است/ هر تیمی مقابل استقلال فوتبال بازی کند ضربه می‌خورد

مهاجم اسبق استقلال گفت: روند تیم رو به رشد بوده و این نشان می‌دهد ساپینتو کارش را خوب انجام داده است.

اشتراک گذاری
20 شهریور 1401
کد مطلب : 3146

علی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص برد ۳ بر یک استقلال مقابل نساجی مازندران اظهار داشت: استقلال بازی خوبی را به نمایش گذاشت. اینکه روند تیم از بازی اول رو به رشد بوده، نشان می‌دهد سرمربی کارش را درست انجام می‌دهد. بعضی بی حوصله هستند. باید توجه داشته باشند وقتی یک‌ مربی خارجی به ایران می‌آید هیچ شناختی از هیچ بازیکنانی ندارد. 

ساپینتو کارش را به خوبی انجام می‌دهد

وی افزود: باید به او فرصت بدهند تا از بازیکنان شناخت کامل پیدا کند و بتواند برنامه‌های تاکتیکی خودش را در تیم پیاده کند. استقلال مقابل پیکان هم بازی خوبی را به نمایش گذاشت و فقط توپ‌ها به گل تبدیل نشد اما مقابل نساجی، تیم استقلال همه چیز داشت. هم موقعیت سازی خیلی خوبی داشتند، هم گل زدند و هم بازی خوبی را ارائه دادند که نشان می‌دهد ساپینتو کارش را به خوبی انجام می‌دهد. 

مهاجم اسبق استقلال در مورد روند بخش هجومی تیم در دو بازی اخیر با توجه به اینکه مقابل نساجی علاوه بر زدن سه گل، موقعیت‌های زیادی را هم از دست داد، گفت: ایجاد زیاد موقعیت‌های گل نشان دهنده بهتر شدن روند هجومی تیم است. بازی قبلی هم شرایط خوبی داشتند اما پیکان بازی کاملا دفاعی را به نمایش گذاشت. به همین خاطر نتوانستند از فرصت‌ها استفاده کنند ولی در بازی شب گذشته نشان دادند تیمی که مقابل استقلال فوتبال بازی کند، صددرصد ضربه می‌خورد. 

ساپینتو هم مثل شفر و استراماچونی است

موسوی در خصوص اینکه آیا تیم ساپینتو به آنچه که در موردش صحبت می‌کرد و می‌گفت استقلال من هجومی است نزدیک شده، عنوان کرد: برخی حوصله نداشتند و در هفته‌های گذشته مسائلی را ایجاد کردند. ساپینتو هم مثل شفر یا استراماچونی در حال ساختن تیم است. تیم خوب حرکت می‌کند و ان‌شاالله هرروز شرایط بهتری پیدا کند. استقلال در هفته بازی بهتری نسبت به هفته‌های قبل انجام می‌دهد و به نظرم رو به رشد است. 

مهاجمان استقلال باید بیشتر کار کنند

گلزن اسبق استقلال در مورد اینکه با نمایش مقابل نساجی چقدر امیدوار است آبی‌ها در بازی‌های آینده نیز برد پر گلی داشته باشند، گفت: در لیگ ما همه تیم‌ها تقریبا نزدیک به هم هستند و آن‌ها هم زحمت می‌کشند. این مساله به این بستگی دارد که مهاجمان چگونه از موقعیت‌ها استفاده می‌کنند. سال گذشته هم مشکل گل نزدن گریبانگیر استقلال بود و نمی‌توانستند به خوبی از فرصت‌ها استفاده کنند. در این ۶ بازی هم این مساله را شاهد بودیم.

موسوی افزود: به همین خاطر مهاجمان باید بیشتر کار کنند. استقلال همیشه از دقیقه یک تا ۹۰ اگر بدترین بازی را هم به نمایش بگذارد باز موقعیت ایجاد می‌شود. باید مهاجمان فرصت طلب تر باشند. اگر از موقعیت‌هایی که ایجاد می‌شود به نحو احسن استفاده کنند مشکل تیم حل می‌شود. 

نباید روی مسائل داوری تمرکز کرد

وی در مورد داوری بازی‌های برگزار شده تاکنون که حتی بعد از برد مقابل نساجی نیز مورد اعتراض استقلال قرار گرفته، اظهار داشت: مسائل داوری همیشه هست. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود نباید به مسائل داوری فکر کند. باید آنقدر خوب بازی کند، موقعیت بسازد و گل بزند که این مسائل دخیل نباشند. اگر بخواهد به هوای پنالتی و آفساید و … بایستد به مشکل می‌خورد.

موسوی گفت: نباید روی این مسائل تمرکز کنند. در طول فصل همیشه داوری هم بر خلاف میل و هم بر وفق مرادشان است. بازیکنان و مربیان نباید روی داوری حساسیت داشته باشند و تمرکزشان را از دست بدهند. ان‌شاالله هواداران صبور باشند. استقلال هرروز بازی‌های بهتری انجام می‌دهد. هرچه ساپینتو بیشتر شناخت پیدا کند، تیم بهتر بازی می‌کند. 

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =