آخرین اخبار

پورشیب: جایزه “گرند وینر” برایم اتفاق با ارزشی است/ “اسپینوس” از عملکردم در باکو تمجید کرد

کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: کسب جایزه «گرند وینر» اتفاق خوب و با ارزشی برای یک کاراته کا است که به عنوان بهترینِ بهترین‌ها در دنیا انتخاب می شود.

اشتراک گذاری
16 شهریور 1401
کد مطلب : 3056

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پرونده رقابت های لیگ جهانی باکو ۲۰۲۲ با کسب ۴ مدال نقره و برنز برای نمایندگان کاراته ایران بسته شد. بهمن عسگری و سارا بهمنیار به مدال نقره دست یافتند و طراوات خاکسار و ذبیح الله پورشیب مدال برنز را بدست آوردند.

ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته مردان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد سطح فنی رقابت های لیگ جهانی باکو ۲۰۲۲، اظهار داشت: خدا رو شکر پس از یک سال دوری از کوران مسابقات، توانستم مدال برنز لیگ جهانی باکو ۲۰۲۲ را کسب کنم.  سطح مسابقات در تمام اوزان خیلی خوب بود. تمام  کاراته کاهای مطرح در وزن ۸۴- کیلوگرم حضور داشتند. از لحاظ کیفیت و سطح فنی مسابقات خیلی رقابت سنگینی را شاهد بودیم. بازی های خوبی را انجام دادم، بعد از مدت ها که دور از تاتامی بودم، وقتی پایم به تاتامی خورد، خیلی با انگیز و خوب مبارزه کردم. خدا رو شکر که مدال برنز را کسب کردم.

پس از مدت ها دوری از مسابقات، شرایط حضور شما در لیگ جهانی باکو چطور بود، گفت: آخرین تورنمنتی که حضور پیدا کرده بودم، رقابت‌های قهرمانی آسیا بود که در ان مسابقات موفق به کسب مدال طلا شدم. بعد از قهرمانی آسیا تقریبا یک سالی بود که در هیچ رویداد رسمی برون مرزی شرکت نکرده بودم و این کار من را سخت کرده بود. من از تجربیاتم استفاده کردم و مدال برنز را کسب کردم.

 

پورشیب در واکنش به این سوال که آیا قبول دارید که دوری از گردونه رقابتها باعث افت کیفیت مبارزه همه شما شده است، گفت:دوری از مسابقات صددرصد روی تمام بازیکنان تاثیر دارد و حتی بازیکنان مربیان داوران همه به این موضوع اذعان داشتند که دوری از مسابقات روی کیفیت کار ما تاثیر گذاشته است. همه رقیبان ما در طول این مدت در سه تا چهار لیگ جهانی و تورنمنت های مختلف حضور پیدا کرده‌اند، اما ما هیچ اعزامی نداشتیم و این برای ما خیلی سخت بود. باید حضور ما در کوران مسابقات مثل سال های گذشته مداوم باشد تا هم شناخت داوران و هم شناخت بازیکنان همیشگی باشد تا بتوانیم نتیاج خوبی را بدست بیارویم.

کاپیتان تیم ملی کاراته در واکنش به این سوال که در حاشیه برگزاری مسابقات لیگ جهانی کاراته وان سال ۲۰۲۲ “آنتونیو اسپینوس” رئیس فدراسیون جهانی کاراته جایزه و لوحی را تحت عنوان بهترین بهترین‌های فصل را به شما اهدا کرد، چه حسی داشتید، گفت: دو سال پیاپی(۲۰۲۰و ۲۰۲۱) که مجموع آن حساب شد، من بهترین بازیکن وزن ۸۴- کیلوگرم معرفی شدم، بخاطر این وقفه طولانی مدت نتواستنم جایزه ام را دریافت کنم که در باکو با رئیس فدراسیون جهانی دیدار داشتم و همانجا تندیس، حکم و جایزه ام را دریافت کردم. در این دیدار “آنتونیو اسپینوس” خیلی تاکید داشت که خیلی خوب بعد از این همه مدت در تاتامی باکو مبارزه کردم و حتما باید حضور ما در این مسابقات بیشتر شود. او تاکید داشت که ایران یکی از قدرت های کاراته دنیا است و حضور ایران در سطح فنی مسابقات تاثیر میگذارد. در هر صورت امیدوارم که در مسابقات بعدی هم شرکت کنیم و از جایگاه کاراته ایران دفاع کنیم. 

وی در ادامه افزود: کسب جایزه «گرند وینر» اتفاق خوب و با ارزشی برای یک کاراته کا است که به عنوان بهترینِ بهترین‌ها در دنیا انتخاب می شود.  بدون شک کل دینا این اتفاق را می‌بینند. این جایگاه سطح بالای دارد و پس از اینکه در تورنمنت های مختلف امتیازها جمع می شود در نهایت به یک بازیکن چنین عنوانی را می‌دهند. همیشه تلاش کرده ام برای ایران عزیزم بهترین نتیجه را کسب کنم. از این به بعد هم با تمام وجودم با تمام انرژی برای کشورمان تلاش می‌کنم.

پورشیب در واکنش به این سوال که بهمن عسکری پس از دو سال دوری از مسابقات ، موفق شد بازگشت دوباره‌ای به کاراته داشته باشد، نظر شما در رابطه با این موضوع چیست، گفت: خدا رو شکر بهمن عسگری بعد از یک سال و نیم دوری از مسابقات توانست یک مدال نقره کسب کند. در ادامه مسیر برای او بهترین ها را آرزو دارم. بهمن پسر خوب و با شخصیتی است.خیلی برای او خوشحالم که بعد از مدت ها بازگشت خوبی را داشت.

پورشیب در پاسخ به این سوال که آیا به عنوان کاپیتان تیم ملی از عملکرد تیم ملی پس از یک سال دوری از کوران مسابقات راضی کننده بود یا خیر، گفت: احساس می‌کنم عملکرد ما در باکو بد نبود، با توجه به اینکه ما در طول این مدت خیلی از مسابقات دور بودیم نتایج قابل قبول است. امیدوارم که در مسابقات بعدی نتایج بهتر باشد. هر چند که همه از ما توقع دارند که ما بهترین نتیجه را کسب کنیم. دور از انتظار هم نیست. مردم عزیز، جامعه کاراته و ورزش همیشه از ما توقع دارند که در تمام میادین مختلف بدرخشیم. تقسیم مدال ها بین کشورهای حاضر در باکو نشان داد که کل دنیا روی کاراته سرمایه گذاری کرده‌اند و مدال ها را برای یک و یا دو کشور کنار نگذاشته اند. البته دوری ما از کوران مسابقات می‌تواند تاثیر منفی روی عملکردمان بگذارد. امیدوارم در آینده بتوانیم مثل سال های گذشته حضور قدرتمندتری داشته باشم و در تمام میادین بدرخشیم.

پورشیب در پایان صحبت های خود، خاطر نشان کرد: امیدوارم که بازهم بتوانیم برای کاراته ایران عزیز تلاش کنیم. خیلی ها همیشه انتظار بهترین نتایج را از کاراته دارند. خیلی‌ها حمایت می‌کنند و با خوشحالی ما خوشحال و با شکست های ما ناراحت می شوند و ما امیدوارم که با کسب مدال های خوش رنگ دل مردم عزیز و حامیان کاراته را خوشحال کنیم. به عنوان یک ورزشکار تمام تلاشم را می‌کنم تا در هر مسابقه ای که حضور پیدا می‌کنم با تمام وجودم برای کشور عزیزمان ایران بجنگم تا بهترین نتیجه را کسب کنم.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =