آخرین اخبار

دینار بازار دلار را بهم ریخت/ سکه بالا رفت

اقتصادنیوز : قیمت دلار در بازار امروز یکشنبه ۱۳ شهریور۱۴۰۱ تغییر کانال داد .

اشتراک گذاری
14 شهریور 1401
کد مطلب : 3012

به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت دلار در دومین روز هفته هم در تهران یک کانال بالا رفت هم در هرات.اسکناس آمریکایی عصر امروز در تهران با قیمت ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با روز قبل تقریبا ۳۰۰ تومان بالا تر بود.

معامله گران معتقد بودند افزایش قیمت دلار در هرات و سلیمانیه موجب پیشروی نرخ دلار تهران شده بود . نرخ دلار در هرات امروز ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان بود. این قیمت نسبت به رو شنبه بیش از ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرده بود . در سلیمانیه هم اسکناس آمریکایی به سمت نیمه کانال ۳۰ هزار تومان خیز برداشت و به قیمت ۳۰  هزار و ۴۷۰ تومان معامله شد . این قیمت نسبت به روز قبل ۲۰۰ تومان بالا رفته بود .

 دینار بازار دلار را بهم ریخت

در کنار بازار های همسایه  معامله گران براین نکته نیز تاکید می کنند که علت افزایش نرخ دلار به خرید و فروش دینار در تهران بر می گردد، چرا که تقریبا دو هفته تا اربعین ۱۴۰۱ فرصت باقی مانده و این امر تقاضا برای خرید دینار را افرایش داده است. همین امر موجب ورود دینار  و خروج  دلار از بازار شده است به همین دلیل دلار در بازار کم شده و همین کمبود دلار  افزایش قیمت دلار در تهران را به همراه داشته است.

سیگنال مرندی به بازار دلار 

محمد مرندی در توییتی نوشته: ایران صبور خواهد بود. ایالات متحده در زمان اوباما به طور سیستماتیک توافق را نقض کرد و در زمان ترامپ/بایدن حداکثر فشار را علیه شهروندان بی گناه اعمال کرد. از این رو، ایران ابهامات یا خلأهای متن را نمی پذیرد. زمستان نزدیک است و اتحادیه اروپا با بحران انرژی فلج کننده مواجه است.اظهارات مرندی از نگاه عده  ای  از معامله گران ارزی به معنای ادامه دار شدن مذاکرات تعبیر شد.

ردپای برجام در بازار دلار 

 سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا  هم گفت باید نقطه نظرات ایران را بررسی کنیم و در زمان مناسب از طریق میانجی اروپایی به آن پاسخ خواهیم داد.

این مقام آمریکایی گفته که آمریکا معتقد است که “تا زمانی که بر سر همه جزئیات توافق نکنیم، توافقی وجود ندارد. ”

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود. فلز گران بهای جهانی دیروز در محدوده ۱۷۱۲ دلار معامله شد.

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار  امروز با ۱ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۳۰۰ تومان مبادله شد که نسبت به روز قبل ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان بالا رفته بود . 

سکه بازان هم امروز با افزایش قیمت دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند و فلز زرد رنگ داخلی امروز  وارد کانال ۱۴ میلیون تومان شد اما در ادامه معاملات عصر امروز قیمت سکه از کانال مذکور پایین آمد و به قیمت ۱۳ میلیون  ۹۶۴ هزار تومان مبادله شد . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 1 =