آخرین اخبار

وضعیت نامطلوب صنعت در کهگیلویه و بویراحمد/کنایه نماینده ولی‌فقیه به معاون وزیر

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت صنعت در این استان اظهار گلایه‌مندی کرد.

اشتراک گذاری
13 شهریور 1401
کد مطلب : 3006

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج؛ آیت الله سید نصیر حسینی در نشست با معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد استان نوپایی بوده که در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این موضوع احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوران پهلوی هیچگونه خدمتی به استان کهگیلویه و بویراحمد نشده بود زیرا مردم عشایری بودند که در مقابل رژیم پهلوی ایستادند و چندین مرتبه هدف حمله هوایی قرار گرفتند گفت: در کل کشور دچار یک عقب ماندگی تاریخی و تحقیرآمیز شده بودیم حکومت دست نشانده پهلوی با مردم این استان مشکل داشت اینجا به مانند گنجی بود که از صنعت و کشاورزی در آن خبری نشد.

نماینده ولی‌فقیه یادآور شد: دست‌های خیانتکار استعمار و استثمار انگلیس کشور را دچار رکود کرده بود همین یاسوج که در سال ۵۴ تبدیل به استانداری شد روستای بزرگی بود در ابتدای انقلاب جهاد سازندگی کارهای زیادی در این استان و شهر یاسوج انجام داد و آب و برق را با زحمت بسیار فراوان به مردم رساندند.

وی با بیان این که برکات زیادی از ناحیه انقلاب نصیب این استان شد افزود: متاسفانه هنوز نتوانستیم از ظرفیت های خودمان به خوبی استفاده کنیم صنعت در استان ما رونق نگرفته است ظرفیت های خوبی در صنعت و معدن داریم اما اشتغال و تولید در این حوزه رونقی ندارد.

حسینی تاکید کرد توقع داریم در این حوزه استان ما را یاری ویژه‌ای کنید.

وی به مزاح به معاون وزیر گفت: حداقل خمس معادن استان را به ما هدیه بدهید تا وضعیت صنعت ما از حالت کنونی خارج شود.

به گزارش فارس، تنها در یک قلم استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۵ درصد نفت و گاز صادراتی کشور را تامین می‌کند و سرمنشا ۱۱ درصد از روان آب‌های کشور از این استان است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =