آخرین اخبار

پالس مذاکرات هسته ای به بازار دلار/ سکه در مسیر صعود

اقتصادنیوز: بازار امروز شنبه ۱۲ شهریور ماه شاهد افزایش قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود.

اشتراک گذاری
13 شهریور 1401
کد مطلب : 2987

به گزارش اقتصادنیوز ،  بعد از ارسال پاسخ ایران به نظرات ایالات متحده آمریکا درباره برجام،  بدبینی ها نسبت به احیای توافق برجام در بازار ارز تهران سایه انداخت.عده ای از معامله گران از  احتمال به بن بست رسیدن مذاکرات یا طولانی شدن آن سخن‌گفتند.

قیمت دلار امروز شنبه۱۲ شهریور ماه  بر مدار صعود قرار گرفت. عده ای از معامله گران از احتمال تعویق و طولانی شدن مذاکرات سخن گفتند.

اسکناس آمریکایی که عصر پنجشنبه گذشته در محدوده ۲۹ هزار و ۷۸۰ تومان‌به کار خود پایان داده بود امروز با ۱۳۰ تومان رشد بر روی ۲۹ هزارو ۹۱۰ تومان‌قرار گرفت.

البته معاملات فردایی در ابتدای کانال ۳۰ هزار تومان‌معامله شد که این امر می تواند نشان دهنده انتطارات صعودی باریگران ارزی بازار ارز تهران باشد.

نفوذ قیمت درهم‌ به مرز حساس

البته امروز نرخ حواله درهم نیز پا به پای قیمت دلار به سمت بالا حرکت و همین امر بر قدرت معامله گران‌افزایشی نرخ دلار در تهران افزود

قیمت درهم امروز از مرز مقاومتی ۸ هزار و ۲۰۰ تومان بالا رفت و برروی ۸ هزار و ۲۷۰ تومان قرار گرفت. این قیمت نسبت به ۲ روز قبل تقریبا ۹۰ تومان افزایش را نشان می دهد.

حمایت بازارهای همسایه از تهران

نکته مهم دیگر حمایت بازار های همسایه از دلار تهران بود. نرخ دلار هرات امروز ۲۹ هزار و ۷۷۰ تومان بود که نسبت به چند روز قبل بیش از ۳۰۰ تومان افزایش را نشان میدهد.

قیمت دلار سلیمانیه هم‌امروز ۳۰ هزار و ۲۷۰ تومان معامله شد.

نوسان محدود قیمت اونس طلا

قیمت طلا در بازار جهانی امروز نوسان محدودی را ثبت کرد. فلز زرد رنگ جهانی امروز ۱۷۱۳ دلار بود. این قیمت در مقایسه با ۲ روز قبل تقریبا ۲ دلار پایین تر بود.

صعود همزمان قیمت سکه و طلا در تهران

اما سرنوشت دو فلز گران بهای داخلی امروز صعودی بود.

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۱۴ هزار و ۳۰۰  تومان بالاتر از دو روز قبل معامله شد. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۱ میلیون و ۲۷۲  هزار و ۵۰۰ تومان بود . 

قیمت سکه هم عصر امروز ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود. این قیمت نسبت به عصر روز پنجشنبه گذشته تقریبا ۲۰۰ هزار تومان بالاتر بود.

ارزش ذاتی سکه امروز ۱۲ میلیون و ۶۲ هزار تومان بود ووحباب سکه امروز در محدوده ۱۴ درصد بدست  آمد.

سکه بازان امیدوار به افزایش قیمت دلار

به نظر می رسد در شرایطی که حباب سکه افزایش چشمگیری پیدا کرده، سکه بازان به علت خووشبینی به آینده دلار در موقعیت خرید قرار بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 17 =