آخرین اخبار

افزایش همزمان قیمت دلار ، سکه و طلا

اقتصادنیوز : بازار امروز چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ شاهد افزایش قیمت دلار ، سکه و طلا بود .

اشتراک گذاری
10 شهریور 1401
کد مطلب : 2929

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازار ارز تهران  امروز چهارشنبه ۹ شهریور ماه شاهد پیشروی قیمت دلار تا محدوده ۳۰ هزار و ۱۳۰ تومان بود اما در ادامه معاملات نقدی نرخ دلار کانال مذکور را از دست داد و به قیمت ۲۹ هزار و ۹۷۰ تومان معامله شد . این قیمت در مقایسه با دیروز ۲۵۰ تومان افزایش را نشان می دهد . 

هرات قیمت دلار نزد 

هرات امروز تعطیل بود و قیمت جدیدی از اسکناس آمریکایی در بازار هرات اعلام نشد.طالبان «۳۱ ماه اوت»، را به مناسبت خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان در سال گذشته تعطیل رسمی اعلام کرد.

رشد قیمت دلار در سلیمانیه

در سلیمانیه هم عصر امروز قیمت دلار ۳۰ هزار و ۲۸۰ تومان بود که نسبت به روز قبل تقریبا ۲۰۰ تومان بالا تر بود . 

رشد نرخ حواله درهم 

نرخ حواله درهم امروز رشد ۳۰ تومانی را ثبت کرد و ۸ هزار و ۲۴۰  معامله شد . به نظر می رسد  یکی از دلایلی که موجب قدرت گرفتن بازیگران ارزی شد می تواند همین عامل باشد. 

ردپای تنش بین ایران و آمریکا در بازار دلار

عده ای از  معامله گران معتقد بودند که تنش بین ایران و آمریکا  و توقیف قایق بدون سرنشین آمریکا توسط سپاه یکی از دلایل صعودی شدن دلار در تهران بوده است . 

شب گذشته تد کروز، نماینده جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا ادعا کرد که احتمال اینکه رئیس‌جمهور بعدی آمریکا «توافق احمقانه» دولت بایدن با ایران را پاره کند نزدیک به ۱۰۰ درصد است.

و از طرفی هم معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شب گذشته درباره مذاکرات هسته ای گفت تحول جدیدی رخ نداده است و هنوز تفاهمی درباره برجام حاصل نشده است.

وزیر خارجه درباره مذاکرات وین نیز گفت:درباره مذاکره ایران برای لغو تحریم‌ها ما اخیرا آخرین متن طرف آمریکایی را دریافت کردیم و همکاران من به دقت در حال بررسی متن هستند. 

ما همچنان در موضوع تضمین نیازمند متنی نیرومندتر هستیم. لذا داریم فکر می‌کنیم چگونه می‌توان به یک متن نیرومند در موضوع تضمین دست یافت.

با وجود سیگنال های ضد و نقیض برجامی عده ای از معامله گران از احتمال بن بست مذاکرات هسته ای سخن گفتند. همین اظهارات موجب شده جهت انتظارات در بازار ارز تهران تغییر کند و نرخ دلار در بازار امروز بر مدار افزایش قرار بگیرد. 

ریزش قیمت طلا در بازار جهانی

بازار جهانی طلا امروز در مقایسه با روز قبل ۱۳ دلار ریزش کرد.  فلز گران بهای جهانی امروز در محدوده ۱۷۱۱ دلار معامله شد.

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار ایران 

قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار امروز مانند  روز گذشته مسیر افزایش را دنبال کرد. فلز زرد رنگ داخلی امروز ۱ هزار و ۹۰۰ تومان بر ارزش خود افزود و  با ۱ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۵۰۰  تومان معامله شد . 

قیمت سکه امامی عصر امروز ۱۳ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان بود. این قیمت در مقایسه با دیروز تقریبا ۱۲۵ هزار تومان افزایش را نشان می دهد . 

معامله گران معتقد بودند شوک افزایش قیمت دلار به بازار سکه موجب شد سکه بازان در موقعیت خرید قرار بگیرند. این دسته از فعالان بازار می گفتند در صورتی که نرخ دلار  به مسیر افزایشی خود ادامه دهد و سکه در محدوده ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تثبیت شود احتمال رسیدن فلز زرد رنگ داخلی به کانال ۱۴ میلیون تومان هم وجود خواهد داشت . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =