آخرین اخبار

گدای میلیونر در خانه ویلایی‌اش به قتل رسید!

یکی از همسایه‌ها گفت: حدود ۲۰ سالی می‌شد که مقتول در خانه ویلایی قدیمی زندگی می‌کرد. در این چند سال کسی به خانه او رفت وآمد نداشت. ما احتمال می‌دادیم که او همسر و فرزندی ندارد. فقط به برخی از همسایه‌ها گفته بود که یک خواهر دارد که او هم در شهرستان زندگی می‌کند.

اشتراک گذاری
07 شهریور 1401
کد مطلب : 2860

۱۲۳۸۹۱۱

۰۷ شهریور ۰۱ – ۱۲:۵۶

یکی از همسایه‌ها گفت: حدود ۲۰ سالی می‌شد که مقتول در خانه ویلایی قدیمی زندگی می‌کرد. در این چند سال کسی به خانه او رفت وآمد نداشت. ما احتمال می‌دادیم که او همسر و فرزندی ندارد. فقط به برخی از همسایه‌ها گفته بود که یک خواهر دارد که او هم در شهرستان زندگی می‌کند.

فرارو: یکی از همسایه‌ها گفت: حدود ۲۰ سالی می‌شد که مقتول در خانه ویلایی قدیمی زندگی می‌کرد. در این چند سال کسی به خانه او رفت وآمد نداشت. ما احتمال می‌دادیم که او همسر و فرزندی ندارد. فقط به برخی از همسایه‌ها گفته بود که یک خواهر دارد که او هم در شهرستان زندگی می‌کند.

با گذشت ۱۷ ماه از قتل گدای میلیونر در پایتخت، مأموران پلیس با شناسایی ردپای عمو و برادرزاده‌ای در این جنایت، آن‌ها را بازداشت کردند.

به‌گزارش همشهری، اسرار این جنایت سی‌ام فروردین پارسال فاش شد. آن روز فردی با پلیس تماس گرفت و گفت از خانه همسایه‌شان که پیرمردی تنهاست، بوی تعفن به مشام می‌رسد. بعد از این تماس، مأموران راهی محل زندگی پیرمرد شدند و پس از ورود به خانه ویلایی قدیمی با جسد متعفن این مرد ۷۰ ساله که در زیرزمین افتاده بود مواجه شدند.

دست و پایش با نخ پلاستیکی بسته و دور گردنش هم نخ پلاستیکی پیچیده شده بود. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که حدود ۱۰ روز از قتل پیرمرد می‌گذرد. تیم جنایی در ادامه با بهم‌ریختگی وسایل خانه مقتول روبه‌رو شدند. این موضوع نشان می‌داد، عامل یا عاملان جنایت با انگیزه سرقت دست به قتل وی زده‌اند؛ چرا که شواهد نشان می‌داد برخی از اموال وی دزدیده شده‌اند.

آنطور که مشخص بود پیرمرد وضع مالی خوبی داشت. تحقیقات نشان می‌داد که او هر روز صبح برای گدایی از خانه‌اش خارج می‌شد و شب با دست پر به خانه برمی‌گشت.

این موضوع را همسایه‌ها نیز تأیید کردند و یکی از آن‌ها گفت: حدود ۲۰ سالی می‌شد که مقتول در خانه ویلایی قدیمی زندگی می‌کرد. در این چند سال کسی به خانه او رفت وآمد نداشت. ما احتمال می‌دادیم که او همسر و فرزندی ندارد. فقط به برخی از همسایه‌ها گفته بود که یک خواهر دارد که او هم در شهرستان زندگی می‌کند.

کارآگاهان در بررسی‌های بیشتر یک دفترچه بانکی در خانه مقتول کشف کردند که نشان می‌داد سال‌ها قبل مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان به یکی از حساب‌های بانکی‌اش واریز کرده و دیگر پولی از آن حساب برداشت نکرده است.

علاوه بر این با کشف فیش‌های بانکی مشخص شد که مقتول مبالغ زیادی در حساب‌های دیگرش داشته و احتمالا بخشی از پول‌ها را نیز در خانه‌اش نگهداری می‌کرده است. اما در ادامه تحقیقات هیچ پولی از خانه وی کشف نشد و این یعنی عامل جنایت آن‌ها را سرقت کرده بود.

علاوه بر این گوشی موبایل مقتول نیز سرقت شده بود. تحقیقات مأموران با دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران برای شناسایی قاتل یا قاتلان ادامه داشت تا اینکه چند روز قبل معلوم شد که گوشی مقتول در اختیار مرد جوانی است. این مرد سارقی سابقه‌دار بود که بار‌ها زندان را تجربه کرده بود. وی دستگیر شد، اما در بازجویی‌ها خودش را بی‌گناه دانست.

او گفت که مدتی قبل گوشی تلفن همراهش خراب شد و این گوشی را از برادرزاده‌اش امانت گرفته و خبر نداشته که متعلق به مردی است که به قتل رسیده است.

با این ادعا، مأموران پلیس سراغ برادرزاده وی رفتند. اتفاقا او هم از مجرمان سابقه دار بود، اما پس از دستگیری ادعا‌های متفاوتی مطرح کرد و در نهایت گفت که گوشی موبایل را در خیابان پیدا کرده است.

بازپرس جنایی تهران، با توجه به اظهارات ضد و نقیض عمو و برادرزاده و شواهد و مدارکی که علیه آنهاست، دستور بازداشت هر دو را صادر کرده و تحقیقات از آن‌ها ادامه دارد تا مشخص شود در این جنایت دست داشته‌اند یا نه.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 20 =