آخرین اخبار

واکنش وزیر ارتباطات به کاهش سرعت اینترنت

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه بحث فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها باید تامین شود تا سرعت آن چند صد برابر شود، توضیح داد: وقتی تا خانه مردم فیبرنوری کشیده شود، مشترکان می‌توانند از طریق وای‌فای به تلفن همراه خود متصل و از سرعت بالای اینترنت لذت ببرند.

اشتراک گذاری
07 شهریور 1401
کد مطلب : 2856

واکنش وزیر ارتباطات به کاهش سرعت اینترنت

رویداد۲۴ وزیر ارتباطات گفت: در ارتباط با کاهش سرعت اینترنت نگاه و راهبرد دولت سیزدهم در این است که یک شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن را برای مردم فراهم کند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهد که این اتفاق رخ دهد.

به گزارش تسنیم، عیسی زارع‌پور در حاشیه افتتاح خط تولید و مراکز تحقیقات ۶ شرکت حوزه فناوری و دانش بنیان ویژه پیام در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از فردا افتتاح ده‌ها پروژه فناوری اطلاعات را در کشور داریم، اظهار داشت: افتتاح رسمی پروژه‌های فیبر نوری به منازل آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰۰ روستای جدید به این شبکه متصل می‌شوند، افزود: امروز در منطقه ویژه پیام افتتاح چند خط تولید جدید و شرکت‌های مخابراتی و اطلاعاتی جدید را داریم که فعلا به صورت منتاژ در حال کار کردن هستند، اما امیدواریم در مراحل بعدی و با حمایت‌های لازم طرح‌ها به تولید ملی برسد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ما ظرفیت‌های بسیار خوبی برای تولید تجهیزات فناوری اطلاعات داریم که اگر خوب پیش برود ظرفیت صادرات هم وجود دارد، عنوان کرد: تعداد زیادی از شرکت‌های کشور در حال حاضر صادرات به خارج را دارند.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی پیام با توجه به ظرفیت ویژه‌ای که دارد می‌تواند به قطب اقتصاد دیجیتال تبدیل و نیاز کشور را برطرف کند و زیرساخت‌های لازم را برای حل مسئله اشتغال فراهم سازد، افزود: در ارتباط با کاهش سرعت اینترنت نگاه و راهبرد دولت سیزدهم در این است که یک شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن را برای مردم فراهم کند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهد که این اتفاق رخ دهد.

زارع با اشاره به اینکه بحث فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها باید تامین شود تا سرعت آن چند صد برابر شود، توضیح داد: وقتی تا خانه مردم فیبرنوری کشیده شود، مشترکان می‌توانند از طریق وای‌فای به تلفن همراه خود متصل و از سرعت بالای اینترنت لذت ببرند.

وی با بیان اینکه با این کار شبکه تلفن همراه هم ارتقا پیدا می‌کند، عنوان کرد: در تلاشیم تا پایان دولت سیزدهم ۸۰ درصد خانوار‌های ایرانی به فیبر نوری دسترسی داشته باشند.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود در پاسخ به نحوه خدمات‌رسانی اپراتور‌ها به زائران ایرانی اربعین گفت: تقویت شبکه تلفن همراه در مسیر‌های منتهی به مرزها، استقرار مرکزی برای ارائه رایگان اینترنت به صورت همزمان به هزار نفر در نقطه‌ای از مرز مهران و ارائه اینترنت رایگان در بسیاری از ایستگاه‌های نجف تا کربلا بخشی از این اقدامات است.

وی عنوان کرد: ارائه مسیریاب‌های رایگان در قالب پلتفرم‌هایی که مردم از طریق آن موقعیتی که در آن قرار دارند را مشاهده کنند و بتوانند از طریق آن مسیر‌هایی که می‌خواهند را پیدا کنند، بخش دیگری از این خدمات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =