آخرین اخبار

از طلای کنکور تجربی کشور تا نقره جغرافیایی ایران/کسب ۳۰۰ رتبه و مقام توسط آموزش و پرورش یک استان

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به موفقیت‌های این دستگاه در طول دوره دولت جدید اشاره کرد.

اشتراک گذاری
05 شهریور 1401
کد مطلب : 2801

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج حسنعلی عزت خواه در گفت‌وگو اب خبرنگاران با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: هفته دولت فرصتی برای بازگو کردن نعمتهای انقلاب اسلامی است تا مردم با خدمات بی بدیل نظام اسلامی بیشتر آشنا شوند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در دولت سیزدهم بحث اجرای دقیق سند تحول بنیادین و عدالت آموزشی و تربیتی را با جدیت دنبال می کند گفت: ایران قوی نیازمند آموزش و پرورش قوی است که در این زمینه مردمی سازی آموزش و پرورش و ایجاد بستری مناسب برای مشارکت همه آحاد جامعه و نهادها در دستور کار آموزش وپرورش قرار دارد.

  مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد در تشریح موفقیتهای آموزش وپرورش به مناسبت هفته دولت نیز گفت: در کنکور سراسری سال جاری برای اولین بار در تاریخ استان دانش آموز فرناز حسن زاده در رشته تجربی رتبه اول کشوری و دانش آموز کیارش شیخی از گچساران رتبه اول رشته ریاضی منطقه ۳ کشور را از آن خود کرد که به عنوان برگ زرینی در تاریخ آموزش وپرورش استان ثبت شد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان استان در کنکور امسال ۲۲ رتبه زیر ۱۰۰ و ۱۴۷ رتبه زیر ۱۰۰۰ کسب کردند گفت: کسب رتبه ۸ و ۱۰ منطقه ۳ کشوری نیز از آن دانش آموزان کهگیلویه وبویراحمد بود که نشان از استعداد و توانمندیهای دانش آموزان این دیار است و ما در آموزش و پرورش وظیفه داریم بستر را برای شکوفایی دانش آموزان در محیط مدارس بیش از گذشته مهیا نماییم.

عزت خواه کسب مدال نقره جغرافیای کشوری توسط دانش آموز زینب غفاری زاده، کسب رتبه اول کشوری در طرح عید و داستان، کسب ۴ رتبه برتر کشوری در جشنواره تولید محتوای آموزشی ،کسب ۸ رتبه برتر کشوری در مسابقات قرآن ،عترت ونماز ،کسب ۶ رتبه برتر اول تا سوم کشوری در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری ،کسب ۲ رتبه اول کشوری توسط همکاران فرهنگی در جشنواره معلمان مولف و ۲ رتبه برتر کشوری توسط همکاران فرهنگی در جشنواره معلمان هنرمند و ۶ رتبه برگزیده کشوری در جشنواره فرهنگی هنری فردا و کسب مقام اول در جشنواره نوجوان سالم توسط همکار رهنگی از آموزش وپرورش عشایر بخشی از موفقیتهای آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد در سال تحصیلی جاری بود.

وی از کسب مقام اول و دو رتبه چهارم کشوری توسط همکاران فرهنگی در رشته نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و تدبر در قرآن خبر داد وگفت: دانش آموزان با نیازهای ویژه آموزش و پرورش استثنایی استان در مسابقات آمادگی جسمانی دانش آموزان دختر سراسر کشور با کسب ۲ مدال طلا و یک مدال برنز عنوان قهرمانی کشور را کسب کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مسابقات قرآنی دانش آموز محمد مهدی رضائیان در رشته ترتیل قرآن مقام اول کشوری ، دانش آموز حسین ناطق منش رتبه سوم انشاء نماز و مقام سومی ودر مسابقات قرآن ونهج البلاغه دانش آموزان صدیقه دیانت و خانم اسدی از استان کهگیلویه و بویراحمد مقام سومی را کسب کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش به موقیتهای ورزشی دانش آموزان اشاره کرد وگفت: کسب مقام قهرمانی کشتی فرنگی کشور، کسب مقام نائب قهرمانی کشتی فرنگی آسیا و کسب مقام سوم نوجوانان جهان توسط دانش آموز رضا آذرشب، کسب رتبه چهارم کشوری در جشنواره فرهنگی هنری پروژه کنترل وزن و افزایش فعالیتهای حرکتی و کسب رتبه چهارم کشوری در مرحله سنجش اولیه طرح تحولی ارتقاء سواد حرکتی دانش آموزان مدارس ابتدایی بخشی از موفقیتهای دانش آموزان و فرهنگیان در حوزه ورزش بوده است.

 وی از عضویت ۵ نفر از دانش آموزان استان در تیم ملی نوجوانان هندبال کشور،کسب مقام قهرمانی پرتاب نیزه و دعوت به اردوی تیم ملی توسط دانش آموز اسدالهی، کسب مقام سوم جودو توسط دانش آموز علی رحیمی و کسب مقام برتر کشوری در چهارمین همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی در پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان توسط همکار فرهنگی لیلا حاجی وند خبرداد.

عزت خواه از اختصاص ۵۳ پروژه ورزشی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت تبدیل به احسن نمودن فضاهای ورزشی درون مدرسه ای نیز خبر داد وگفت: ۴۰ زمین چمن مصنوعی ۵ زمین ساحلی و ۸ باب سالن ورزشی در حال احداث است که ۵ زمین مصنوعی در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: معاونت سوادآموزی در زمینه فعالیتهای سوادآموزی در کشور نیز رتبه برتر کشوری را کرد و در حوزه سنجش نیز رتبه اول کشوری را بدست آوردند.

عزت موفقیتهای دانش آموزان و فرهنگیان را علی رغم شرایط کرونایی چشمگیر عنوان کرد وگفت: قریب به ۱۵۰ رتبه کشوری توسط دانش آموزان و فرهنگیان در سال تحصیلی جاری تا کنون کسب شده است.

 مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد از حضوری شدن قطعی مدارس از ابتدای مهرماه سال جاری خبرداد وگفت: در قالب پروژه مهر همه تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی و مهری بانشاط اندیشیده شده است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =