آخرین اخبار

بازارها چشم‌انتظار تصمیمات جکسون‌هول/ بازده طلا در حوالی صفر!

اقتصادنیوز: دیروز قیمت اونس طلا در در بازارهای جهانی نوسان چندانی نداشت. همین امر هم سبب شد که بازدهی این فلز در پایان روز نزدیک به صفر ارزیابی شود.

اشتراک گذاری
04 شهریور 1401
کد مطلب : 2751

به گزارش اقتصادنیوز در حالی که دیروز طلا در حوالی سطح ۱۷۵۰ دلاری نوسان داشت، بیشتر نگاه ها به نشست جکسون هول و سخنرانی جروم پاول در میان مقامات بانک های مرکزی از سرتاسر جهان است. سیگنال های رییس فدرال رزرو درباره سرعت و شدت افزایش نرخ بهره در ادامه سال جاری میلادی نکته ای حیاتی برای بازارهای جهانی از جمله طلا است.

شاخص دلار پس از اینکه به قله ۱۰۹.۱ واحدی رسید روزی که گذشت در حوالی مرز ۱۰۸.۶ واحدی نوسان داشت. دلار قدرتمند همواره جذابیت طلا را کمتر می کند.

به طور کلی فضای بازار طلا در روزی که گذشت فضای انتظار بود. انتظار برای نشست مهم در روز جمعه و مشخص تر شدن ادامه مسیر سیاستی فدرال رزرو و نحوه افزایش نرخ بهره.

 

دلار همچنان با ارزش‌تر از یورو

در حالی سه روز پیش اتفاق تاریخی رخ داد و پس از سال‌ها ارزش دلار بیشتر از یورو شد، بنظر می رسد حداقل در کوتاه مدت این روند شاید ادامه داشته باشد. شاخص دلار همچنان تحت حمایت سیگنال های انقباضی مقامات فدرال رزرو چشم اندازی صعودی دارد. نیل کشکاری رییس فدرال رزرو مینیاپولیس روز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد که این موضوع که فدرال رزرو باید سیاست های انقباضی خود را ادامه دهد بسیار واضح است.

البته شاید بیشتر بازارها در انتظار صحبت های جروم پاول رئیس فدرال رزرو بمانند تا قضیه شفاف تر شود. این در حالی است که شاخص های اقتصادی اروپا وضعیت مناسبی را نشان نمی دهد و خطر افزایش قیمت انرژی نیز بسیاری از کشورهای این حوزه را تهدید می کند.

آخرین باری که ارزش دلار بالاتر از یورو بود به ماه دسامبر سال ۲۰۰۲ میلادی یعنی حدودا ۲۰ سال پیش باز میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 10 =