آخرین اخبار

ریزش همزمان قیمت دلار و طلا /ورود سکه به کانال ۱۲ میلیون

قیمت دلار ، سکه و طلا در بازار امروز ۳۰ مرداد ماه ریزش کرد .

اشتراک گذاری
30 مرداد 1401
کد مطلب : 2678

به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت دلار در بازار امروز یکشنبه ۳۰ مرداد ماه مانند روز گذشته آرایش نزولی به خود گرفت. نرخ دلار تهران قبل از ظهر امروز بیش از ۷۰۰ تومان کاهش را ثبت کرد و با ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد اما در نیمه روز به ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. قیمت دلار در نیمه روز به  قیمت ۲۸ هزار و ۳۶۰ تومان معامله شد. 

 علت ریزش قیمت دلار 

عده ای از معامله گران معتقد بودند که علت ریزش قیمت دلار  به بازار های همسایه برمی گردد. نرخ دلار امروز در هرات  افت قابل توجهی را ثبت کرد.

قیمت دلار هرات در ابتدای معاملات نقدی امروز کانال ۲۸ هزار تومان را از دست داد و با ۲۷ هزارو ۹۵۰ تومان معامله شد. این قیمت درمقایسه با روز گذشته تقریبا ۹۰۰ تومان کاهش را نشان می دهد.

این پایان عقب نشینی قیمت دلار در هرات نبود و در ساعاتی  اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده به قیمت ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد .

از نیمه ظهر از سرعت ریزشی قیمت دلار هرات کم شد  و اسکناس آمریکایی کانال ۲۸ هزار تومان را پس گرفت و به قیمت ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان معامله شد. این قیمت نسبت به دیروز تقریبا ۵۰۰ تومان کاهش  را نشان می دهد.

نوسان محدود قیمت اونس طلا در بازار دیروز 

بازار جهانی طلا امروز تعطیل بود. قیمت اونس طلا  دیروز نوسان محدودی را ثبت کرد و تقریبا ۲ دلار پایین آمد . فلز گران بهای جهانی دیروز ۱۷۴۷ دلار بود. 

افت و خیر قیمت طلا ۱۸ عیار 

در بازار داخلی ایران قیمت دو فلز زرد رنگ امروز نزولی بود. قیمت طلا ۱۸ هزار در روز های اخیر در سرازیری قرار گرفته است. قیمت طلا امروز در مقایسه با روز گذشته ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان پایین آمد. این فلز زرد رنگ داخلی امروز به قیمت ۱ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان مبادله شد .

قیمت طلا۱۸ عیار  در نیمه ظهر امروز بر مدار افزایش قرار گرفت و با ۱۴ هزار تومان رشد نسبت به روز قبل به قیمت ۱ میلیون و ۲۲۸ هزار تومان معامله شد . 

ورود سکه به کانال ۱۲ میلیون تومان 

قیمت سکه در بازار امروز تحت تاثیر قیمت دلار سقوط کرد و به کانال ۱۲ میلیون تومان برگشت. قیمت هر قطعه سکه امامی امروز در محدوده ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =