آخرین اخبار

شورای تامین به تیراندازی‌های شبانه دیشموک خاتمه دهد

امام جمعه دیشموک با اشاره به امنیت در منطقه دیشموک گفت: از شورای تامین شهرستان و استان خواستار برگزاری جلسه و چاره اندیشی برای مقابله با تیراندازی های شبانه بوده تا فرد بی گناه دیگری کشته نشود.

اشتراک گذاری
28 مرداد 1401
کد مطلب : 2638

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از دیشموک، حجت الاسلام علی اکبر راوند امام جمعه دیشموک در خطبه نمازجمعه این شهر ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: عاقبت بخیری و فرجام نیک از آن اهل تقواست.

امام جمعه دیشموک با اشاره به سی مرداد سالروز جهانی مسجد افزود: مساجد از عصر رسول الله تاکنون پایگاه دینی ، سیاسی و عبادی بوده است که در انقلاب اسلامی کارهایی برای ایجاد مسجد تراز اسلامی انجام شد.

راوند ادامه داد: در بخش ما عده ای کلید دار مسجد بوده که در منطقه دیشموک حضور نداشته که اداره اوقاف وظیفه دارد هیئت امنای مسجد را ساماندهی کند تا جذب به مساجد بیشتر شود.

خطیب سیاسی عبادی جمعه دیشموک با اشاره به مظلومیت خانه خدا در منطقه دیشموک گفت: دشمن برنامه ریزی کرده تا فرزندان ما بی دین شوند و بایستی هیئت امنا وظیفه شان را نسبت به مسجد انجام دهند.

وی افزود: اعتیاد در دیشموک به بچه های کلاس ششم رسیده که خانواده نسبت به رفتار بچه هایشان و گشت در معابر تا پاسی از شب باید نظارت کنند.

راوند با اشاره به روز صنعت دفاعی ادامه داد: در دنیای مدرن امروز دارا بودن صنایع بروز موشکی و پهپادی سبب عزت و اقتدار کشور می شود که شهدای مختلفی در این راه به شهادت رسیدند تا اقتدار کشور حفظ شود‌.

وی با اشاره به ساماندهی نیروها در آموزش و پرورش و ترک تحصیل در منطقه دیشموک افزود: برخی از دانش آموزان به دلیل کمبود مدارس که در یک روستا ۹۰ دانش آموز ابتدایی وجود داشته نیازمند حرکت جهادی برای ساماندهی مدارس هستند.

خطیب سیاسی عبادی جمعه با اشاره به ضرورت دبیران خانم برای دختران گفت: از مدیرکل آموزش و پرورش خواستار ساماندهی مربیان خانم برای دانش آموزان دختر بوده تا دانش اموزان دختر بهتر تحصیل کنند.

راوند با اشاره به امنیت در منطقه دیشموک افزود: از شورای تامین شهرستان و استان خواستار برگزاری جلسه و چاره اندیشی برای مقابله با تیراندازی های شبانه بوده تا فرد بی گناه دیگری کشته نشود.

امام جمعه دیشموک ادامه داد: این تیراندازی های شبانه سبب سلب آسایش مردم شهر دیشموک شده است که نیازمند توجه جدی فرماندار و استاندار به بخش دیشموک است.

وی با اشاره به انتشار کتاب آیات شیطانی توسط سلمان رشدی و اعتراض مسلمانان جهان افزود: حضرت امام خمینی در حکمی تاریخی، حکم ارتداد ایشان را صادر کرد تا هر کسی توانست او را به سزای عملش برساند.

راوند ادامه داد: دشمنان با حمایت از سلمان رشدی برای او تلاش کردند اما فردی به نام هادی مطر که یک جوان مسلمان بوده پس از چندین سال از حکم تاریخی امام راحل او را به سزای عملش می رساند.

خطیب سیاسی عبادی جمعه دیشموک با اشاره به شکست دشمنان در قضیه سلمان رشدی گفت: دشمنان به دنبال نقشه پلید و شیطانی خود بوده که این عمل نشان داد که حرف امام راحل بر زمین نماند و سی و چهار سال پس از ترس و دلهره به سزای عملش می رسد.

وی افزود: ترامپ و پمپئو هم بایستی احساس خطر کنند که جنایتکاران در دنیا آرامشی نخواهند داشت.

راوند با اشاره به مذاکرات هسته ای ادامه داد: دشمنان درصدد القای تفکر بد شدن اوضاع اقتصادی به مردم بوده اما مردم صبور ایران در این مسئله پیروز شده اند.

وی گفت: آمریکا و کشورهای اروپایی بیش از هر موقع به این توافق نیاز دارند که دولت فعلی به دنبال تضمین کتبی از آمریکایی ها برای اجرای برجام هستند تا با تغییر دولت هایشان بدعهدی نکنند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۷این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =