آخرین اخبار

شب سرنوشت ساز برای دلار و سکه ایران

اقتصادنیوز: نرخ دلار و سکه در واکنش به سیگنال ها برجامی آرایش نزولی به خود گرفت. عده ای از معامله گران نسبت به احیای برجام خوشبین هستند.

اشتراک گذاری
25 مرداد 1401
کد مطلب : 2562

به گزارش اقتصادنیوز ؛ به نظر می رسد امشب، شبی سرنوشت ساز برای مذاکرات هسته ای است. قرار است امشب دیدگاه ایران نسبت به پیشنهاد اخیر اتحادیه اروپا برای احیای  برجام روشن شود.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: اگر آمریکا با انعطاف واکنش نشان دهد، به توافق نزدیک هستیم. وزیر امور خارجه گفته تا ساعت ۱۲ امشب آخرین جمع‌بندی خود را به صورت مکتوب به هماهنگ کننده اروپایی می‌دهیم.

 روزنامه کیهان هم امروز درباره برجام نوشته بود که از گوشه و کنار زمزمه توافق به گوش می رسد.  همچنین سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره برجام گفت: پیشرفت‌های نسبی در مذاکرات وین حاصل شده است.

نرخ دلار در بازار در واکنش به سیگنال ها برجامی آرایش نزولی به خود گرفت. عده ای از معامله گران نسبت به احیای برجام خوشبین هستند.

عده ای از معامله گران دلار محتاط هستند 

البته عده ای  از معامله گران همچنان احتیاط را سر لوحه کار خود قرار داده بودند و به همین دلیل دلار فردایی یک کانال بالاتر از دلار نقدی قرار داشت. به باور این دسته از معامله گران روند کاهشی دلار به واسطه برجام بوده و در صورتی که اتحادیه اروپا امشب سیگنال مثبتی از سوی ایران دریافت نکند این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی بیفزاید . 

در اکو ایران ببینید؛ 

رویترز در گزارشی نوشت: چه تهران و واشنگتن پیشنهاد «آخر» اتحادیه اروپا را برای احیای توافق هسته‌ای بپذیرند و چه نپذیرند، هیچ یک از آن‌ها پایان توافق را اعلام نخواهند کرد، چون حفظ آن در راستای منافع دو طرف است.  ادامه دادن در این برزخ، احتمالا در راستای منافعشان است. 

این دسته از معامله گران با اشاره به گزارش رویترز  و سیگنال های منفی از سوی عده ای از بازیگران سیاسی ایران نسبت به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا معتقد بودند احتمالا مذاکرات هسته ای همچنان ادامه پیدا کند . 

دلار تهران یک کانال پایین آمد/ هرات قیمت نزد / سلیمانیه رنج شد 

قیمت دلار تهران امروز یک کانال عقب نشینی کرد. اسکناس آمریکایی در دو روز اخیر تقریبا ۱۰۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد. هرات امروز قیمت نزد. نرخ دلار در سلیمانیه و نرخ حواله درهم  امروز نسبت به روز گذشته رنج بود.

طلا جهانی ریزش کرد

قیمت اونس طلا امروز  تقریبا ۲۹ دلار از ارزش خود را از دست داد. این فلز گران بهای جهانی عصر  امروز در محدوده ۱۷۷۵  دلار معامله شد.  قیمت طلای جهانی ۲ روز قبل بالای کانال ۱۸۰۰ دلار قرار گرفته بود . 

قیمت طلا ۱۸ عیار در سراشیبی 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸عیار در روز های اخیر در سراشیبی افتاده است . فلز زرد رنگ داخلی در زمان نوشتن این گزارش تقریبا ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان از روز گذشته ارزان تر معامله شد . قیمت طلا ۱۸ عیار  عصر امروز به قیمت ۱ میلیون و ۲۹۹ هزارو ۳۰۰ تومان معامله شد . 

برگشت سکه به کانال ۱۳ میلیون تومان   

قیمت سکه هم امروز با سیگنال قیمت دلار بر مدار کاهش قرار گرفت . قیمت هر قطعه سکه امامی عصر امروز از کانال ۱۴ میلیون تومان پایین آمد  و تا  محدوده ۱۳ میلیون و ۹۷۲ هزار تومان پایین آمد. این قیمت  در مقایسه با روز گذشته بیش از ۲۰۰ هزار تومان کاهش را نشان می دهد . 

ارزش ذاتی سکه امروز  ۱۲ میلیون و ۴۹۴ هزار تومان بود که نسبت به قیمت نقدی نزدیک به ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فاصله دارد . حباب سکه هم امروز مانند روز گذشته در محدوده ۱۱ درصد قرار داشت. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =