آخرین اخبار

اقتصادنیوز؛ طبق اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران، دو کشتی اقیانوس‌پیمای حامل کالاهای اساسی به وزن ۱۰۳ هزار تن وارد بندر امام (ره) شدند.

اشتراک گذاری
24 مرداد 1401
کد مطلب : 2537

به گزارش اقتصادنیوز؛  دو فروند کشتی اقیانوس‌پیمای حامل کالاهای اساسی به وزن ۱۰۳ هزار تن وارد بندر امام (ره) شده‌اند که محموله‌های آن‌ها به صورت حمل‌ونقل یک‌سره به مقاصد تعیین شده ارسال می‌شوند. حمل یکسره بار به واحدهای تولیدی و مقاصد در نظر گرفته علاوه بر اینکه زمان ترخیص کالا را کاهش می دهد بلکه موجب می شود تا روند تولید هم شتاب گیرد. 

این دو کشتی که شامل ۷۰ هزار تن گندم و ۳۳ هزار تن روغن خام خوراکی هستند، در اسکله فله بار مجتمع بندری امام خمینی (ره) پهلو گرفته‌اند تا محموله‌های آن‌ها پس از انجام عملیات اداری و گمرکی، تخلیه و برای ذخیره‌سازی به صورت حمل‌ونقل یک‌سره که از مزیت کاهش هزینه‌های تأمین برخوردار است، به مقاصد تعیین شده ارسال شوند. از سوی دیگر به گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران، کالاهای اساسی این دو کشتی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شده‌اند و محموله گندم پس از تخلیه در اسکله، بدون توقف و انبارش موقت، به صورت یک‌سره به اقصی نقاط کشور ارسال خواهد شد و محموله روغن خام نیز با تانکرهای مخصوص به کارخانه‌های تصفیه روغن خوراکی انتقال می‌یابند.

 در حال حاضر، چند فروند کشتی حامل گندم نیز به مقصد بندر امام خمینی (ره) در مسیر هستند که در روزهای آینده در لنگرگاه این مجتمع بندری پهلو می‌گیرند، ضمن اینکه در چهار ماه نخست امسال، یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم و روغن خام از طریق این بندر مهم، وارد کشور شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =