آخرین اخبار

گراز مادر و ۳ توله در چاروسا غرق شدند/ شکایت محیط زیست از آبفا

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت : باز بودن دریچه منهول حوضچه شرکت آب و فاضلاب روستایی بخش چاروسا باعث شد یک گراز و ۳ توله براثر سقوط در آب تلف شوند.

اشتراک گذاری
23 مرداد 1401
کد مطلب : 2520

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، اسلام جاودان خرد مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: متاسفانه بی‌تفاوتی مسؤولان آب و فاضلاب بخش چاروسا در ایمن سازی دریچه منهول حوضچه آب شرب این شهرستان باعث تلف شدن یک راس گراز ماده به همراه ۳ توله‌اش شد.

وی گفت : در ۵۰ کیلومتری مرز مناطق حفاظت شده با آزاد، منبع آب شرب بخش چاروسا احداث شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: متاسفانه بر اثر عدم تمهیدات ایمنی لازم توسط مسؤولان آب و فاضلاب شهری و روستایی بخش چاروسا، یک قلاده گراز به همراه ۳ توله‌اش در حوضچه دریچه منهول که مملو از آب بود سقوط کرده و همگی تلف شدند.

جاودان خرد ادامه داد: با توجه به اینکه مسؤولان آب و فاضلاب بخش وظیفه ایمن سازی این حوضچه‌ها را داشتند اما در انجام وظایف قانونی خود کوتاهی کردند، لذا موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد : محیط زیست شهرستان کهگیلویه تا حصول نتیجه از طریق مراجع قضایی پیگیر موضوع خواهد بود تا ضمن ایمن سازی دریچه از اتفاقات ناگوار احتمالی آینده جلوگیری شود.

انتهای پیام/ساین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − دو =