آخرین اخبار

ریزش قیمت دلار، سکه و طلا

اقتصادنیوز: بازار ارز، طلا و سکه امروز شنبه ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ شاهد ریزش بود .

اشتراک گذاری
23 مرداد 1401
کد مطلب : 2511

 به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز امروز شنبه ۲۲ مرداد ماه شاهد عقبگرد قیمت دلار بود  نرخ دلار  هم در تهران عقب نشینی کرد هم در بازار های های همسایه .

عقبگرد قیمت دلار 

قیمت دلار در تهران عصر امروز در مقایسه با روز پنجشنبه گذشته بیش از ۳۰۰ تومان کاهش را ثبت کرد. بازار سلیمانیه امروز بیشترین کاهش را داشت. نرخ دلار در بازار سلیمانیه امروز با ۸۰۰ تومان کاهش یک کانال پایین آمد . در هرات هم اسکناس آمریکایی عقب نشینی کرد . قیمت درهم نیز امروز تقریبا ۱۵۰ تومان کاهش پیدا کرد . 

  سیگنال های برجامی بازار ارز تهران

به نظر می رسد در کنار کاهش قیمت دلار در بازار های همسایه ؛  سیگنال های برجامی بازار ارز تهران را تحت تاثیر قرار داده است.

 میخائیل اولیانوف در تازه ترین اظهارات خود در رابطه با برجام گفت که ایران راجع به متن پیشنهادی اروپا، تنها چند سوال مطرح کرده است و متن کلی مورد توافق قرار گرفته است.

نشریه آمریکایی پولیتیکو  هم در گزارشی مدعی شده در متن پیشنهادی اروپا برای احیای برجام که اخیرا در وین روی میز مذاکره قرار گرفته، از برخی تحریم های اقتصادی آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عقب نشینی شده و مقرر شده پرونده “فعالیت های هسته ای مشکوک” ایران بسته شود.

با این حال رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ادعای پولیتیکو  را رد کرد و درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها و احیای توافق هسته‌ای با ایران با اشاره به اینکه هنوز توافقی در کار نیست گفت: واشنگتن قصد ندارد استانداردهای تحریمی خود را در مورد تجارت شرکت‌ها با ایران پایین بیاورد.

قیمت طلا در کانال ۱۸۰۰ دلار 

قیمت اونس طلا وارد کانال ۱۸۰۰ دلار شد و در بازار امروز به قیمت ۱۸۰۴ دلار معامله شد .

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار عصر امروز به قیمت ۱ میلیون و ۳۴۲  هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با دو روز قبل تقریبا ۲۳ هزار و ۷۰۰  تومان ریزش کرده بود. 

قیمت سکه هم امروز  نزدیک به ۳۰۰ هزار تومان ریزش کرد در محدوده ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار معامله شد . ارزش ذاتی سکه امروز ۱۲ میلیون و ۹۹۵ هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده ۱۱ درصد بدست آمد . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =