آخرین اخبار

دستور استاندار مبنی بر لغو شکایت از رسانه‌ها/ احمد زاده؛ رسانه‌ها شایعات را خبری نکنند/ مطالب اخیر علیه مدافعان حرم بی‌انصافی است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه شکایات دستگاه‌های دولتی از رسانه‌ها لغو می‌شود.

اشتراک گذاری
20 مرداد 1401
کد مطلب : 2440

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، سید علی احمدزاده در آیین تجلیل از خبرنگاران گفت: تمامی شکایت دستگاه‌های دولتی از خبرنگاران از امروز ملغی است و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این موارد را رصد و پیگیری کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه خطاب به خبرنگاران گفت: شما ماموران جلوه حق هستید و حق را بیان کنید تا مردم به واسطه کلام شما به سمت سعادت و صراط مستقیم هدایت شوند.

وی بیان کرد: در استان زیاد شایعه‌‌سازی می‌شود از خبرنگاران انتظار می‌رود شایعات را خبر نکنند، خیلی مطالب علیه من زده می‌شود اما پاسخ نمی‌دهم چون می‌دانم نگارنده آن مطلب تحقیق نکرده است، از شما رسانه‌ها می‌خواهم با تحقیق و تفحص حق را بیان کنید.

وی با گرامیداشت یاد شهدای عرصه رسانه افزود: از انتقادات سازنده استقبال می‌کنم، تمام همتم را گذاشتم که استان پیشرفت کند معاونینم هم در حال تلاش برای توسعه هستند گاهی انتقاد می‌شود که مدیری در حد و اندازه یک اداره نیست می‌توانستم مدیر غیر بومی انتخاب کنم اما ترجیح دادیم مدیران بومی باشند تا هم خودشان رشد کنند هم به توسعه استان کمکی شود.

احمدزاده بیان کرد: از رسانه‌ها می‌خواهم اگر مدیری ایرادی دارد به من بگوید اما اینکه شروع به تخریب کنید مناسب نیست، مدتی با مدیران کار می‌کنیم اگر دیدیم آن مدیر توانایی لازم را ندارد تجدید نظر می‌کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به بازدید از مناطق مختلف استان اشاره و ضمن بیان محرومیت‌ها افزود: مردم در روستاهای شهید طیب و منطقه سمه از جره استفاده می‌کنند خودم این مناطق را از نزدیک می‌بینم که  کارهایی در حال انجام است.

استاندار بیان کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان برای برداشتن پیچ‌های خطرناک در محورهای استان اختصاص داده شده است تا تلفات و حوادث جاده‌ای کاهش یابد. بیشتر تلفات جاده‌ای در کمربندی یاسوج است که در هفته دولت ۵ کیلومتر این مسیر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات به صورت استانی، ملی و استانی و ملی توزیع می‌شود، گفت: اعتبارات ملی در دست ما نیست و توزیع اعتبارات استانی در دست فرمانداران است که بر نحوه توزیع آنها نظارت می‌کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سفر رییس جمهور ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی و  تسهیلات برای پتروشیمی ‌ها اختصاص داده شده است، ۳ هزار میلیارد تومان هم از متمم سفر اختصاص داده شد که در حال مبادله موافقت‌نامه هستیم و قول‌هایی به مردم دادم اما هنوز تخصیص‌ها نیامده که آنها را عملی کنیم، نگوید قول دادم اما انجام ندادم تخصیص‌ها که بیاید کار انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه بی‌امان تلاش می‌کنیم تا در استان تغییر ایجاد شود، گفت: پروژه‌های آبرسانی تعریف کردیم اما منتظر تخصیص‌های هستیم به محض اینکه بیاید کار را شروع می‌کنیم.

احمدزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکل مسکن اهالی رسانه گفت: در سفر آقای قالیباف به استان و همچنین سفر رییس بنیاد مستضعفان مصوب شد که به غیر از طرح نهضت ملی مسکن ۱۲ 
هزار مسکن در استان احداث می‌شود که به فرمانداران گفتم افراد نیازمند شناسایی شود تا برای آنها مسکن احداث کنیم، ضمن اینکه خبرنگاران می‌توانند برای خانه‌دار شدن در طرح نهضت ملی ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به ضرورت احداث دانشکده خبر گفت: به دنبال ایجاد دانشکده صنعتی برای پیشرفت در بخش صنعتی استان هستیم و در این زمینه دیدارهایی با وزیر علوم داشتم اطلاعاتی از دانشکده خبر در اختیار من قرار گیرد تا از وزارتخانه مربوطه مطالبه‌گری کنم.

استاندار به پخش کلیپ‌های درگیری واکنش نشان داد و گفت: از شما خواهش می‌کنم خبرهایی که وهن استان و در شأن نیستند را منتشر نکنید و با انعکاس چنین خبرهایی چهره استان را خدشه‌دار نکنیم.

احمدزاده با بیان اینکه مشکل فرهنگی در استان جدی است، بیان کرد: مشکل جاده، راه و آب را ما حل می‌کنیم مشکل فرهنگی را شما رسانه‌ها کمک کنید، در سفر رییس جمهور ۸۰ هزار نامه به آقای رییسی نوشته شد قبول دارم مردم مشکلاتی دارند اما استان ثروتمندی داریم که ‌اگر سهم ما را بدهند مشکلات حل می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فضا را تعمیر دهیم و به سمتی برویم و اجازه ندهیم اخبار ناصحیح ذهن مردم را خراب کند، در پاسخ به عدم دعوت همه رسانه‌ها گفت: فضا برای دعوت از همه رسانه‌ها فراهم نیست اما خبرگزاری رسمی و صدا و سیما می‌توانند در جلسات ما حاضر شوند.

احمدزاده در بخش پایانی سخنان خود یاد و خاطره شهدای مدافع حرم را گرامی داشت و  گفت: مدافعان حرم همه عزیز هستند و یاد و خاطره  شهید سلیمانی، ابومهدی المهندس،  شهید ستار اورنگ، شهید همدانی، شهید اسکندری که اخیرا پیکر پاکش به کشور بازگشت و همه شهدای مدافع حرم  را گرامی می‌داریم.

وی عنوان کرد: فردی در راستای هدف دشمن حرفی زده که باعث خوشحالی اسراییل، آمریکا و دشمنان خدا شده است کسانی که علیه شهیدان مدافع حرم سخنی می‌گویند آب در آسیاب دشمن می‌ریزند. به شدت از این تفکر بیزاریم و قدردان مدافعان حرم هستیم.

وی بیان کرد: اگر حزب‌الله و مدافعان حرم نبودند جنگی که امروز در مرزهای اسراییل است در مرزهای ایران بود لذا مطالب مطرح شده علیه مدافعان حرم بی‌انصافی است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =