آخرین اخبار

فرانسوی‌ها برای مقابله با تهدیدات در المپیک چه راهکاری دارند؟+ عکس

دولت فرانسه برای مقابله به تهدیدات سفارش سیستم لیزری داده است.

اشتراک گذاری
13 مرداد 1401
کد مطلب : 2282

به گزارش خبرگزاری فارس، کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس بعد از اعلام برنامه‌های خود برای مراسم افتتاحیه و برگزاری آن در کنار رودخانه سن، حالا ستاد برگزاری به دنبال جدیدترین راه‌ها برای جلوگیری از تهدیدات بیشتر این بازی‌هاست که می‌توان به یک سیستم تسلیحات لیزری اشاره کرد که پهپادها را از آسمان به پایین پرتاب می‌کند.

وزارت نیروهای مسلح فرانسه اعلام کرد که یک نمونه اولیه از سیستم تسلیحات لیزری ضد پهپاد به نام HELMA-P را برای استقرار در المپیک ۲۰۲۴ پاریس سفارش داده است.

طبق بیانیه این وزارتخانه، این برنامه به درک ارتش کمک می‌کند چرا که کمپین ضد پهپاد اولویت فرانسه در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ است.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در این باره به CNN گفت که امنیت بازی‌ها بر عهده مقامات محلی است. به گفته فیلیپ گروس پژوهشگر ارشد اندیشکده امنیتی و دفاعی فرانسه، تهدیدات هواپیماهای بدون سرنشین در سال‌های اخیر برای رویدادهای بزرگی مانند المپیک افزایش یافته است.

به گفته کارشناسان، سیستم تسلیحات لیزری نیز یکی از مقرون‌ به‌صرفه‌ترین راه‌ها برای مقابله با تهدیدات رو به رشد هواپیماهای بدون سرنشین در مناطق شهری است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 5 =