آخرین اخبار

گرفتاری بازار سکه درحباب !

اقتصادنیوز : قیمت دلار و درهم در بازار امروز شنبه ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۱ روندی صعودی پیدا کرد، اما بازار سکه همچنان گرفتار حباب بود.

اشتراک گذاری
28 تیر 1401
کد مطلب : 1876

به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت دلار امروز شنبه ۲۵ تیر ماه هم در تهران مانند سلیمانیه و هرات روندی صعودی یافت.

قیمت دلار و درهم پرواز کرد

اسکناس آمریکایی  امروز در تهران وارد  بالای مرز مقاومتی جدید معامله شد. در هرات هم نرخ دلار بیش از ۱ هزار تومان از نرخ قبل از عید قربان بالاتر بود. قیمت دلار در بازار سلیمانیه هم بر مدار صعود قرار گرفت و نزدیک ۵۰۰ تومان افزایش را تجربه کرد.

قیمت درهم نیز امروز رشد کرد و در یک قدمی کانال جدید قرار گرفته بود. نرخ برابری درهم به دلار نزدیک مرزهای تاریخی قرار گرفته است که می تواند  انتظارات صعودی در بین معامله گران را تقویت کند. 

قیمت دلار در بازار رسمی چند؟ 

در صرافی ملی هم امروز قیمت دلار از صبح تا عصر با  ۲۷ هزار و ۹۰۸ تومان معامله شد . در بازار متشکل ارزی هم نرخ دلار در ابتدای معاملات  اندکی بالاتر از قیمت روز گذشته به فروش رسید اما در ادامه روند معاملات نقدی امروز ۲۷ تومان پایین تر از نرخ دیروز معامله شد. قیمت دلار متشکل امروز ۲۷ هزار و ۷۷۰ تومان بود. 

قیمت اونس طلا دیروز از کانال ۱۷۰۰ دلار پایین آمد اما دوباره به بالای کانال یاد شده رسید و قیمت این فلز گران بهای جهانی امروز تقریبا ۵ دلار از دیروز بالاتر بود و در محدوده ۱۷۰۸ دلار ایستاده بود. 

قیمت طلا ۱۸ عیار هم عصر امروز ۹ هزار تومان از عصر روز پنجشنبه ارزان تر معامله شد . این فلز زرد رنگ داخلی امروز در محدوده ۱ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. 

بازار سکه گرفتار حباب 

قیمت سکه  عصر امروز ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود. با قیمت یاد شده ارزش ذاتی سکه ۱۲ میلیون و ۹۶۳ هزار تومان بود  و حباب سکه در محدوده ۱۶ درصد بدست آمد . معامله گران با اشاره به حباب سکه می گفتند تا زمانی که بازار سکه حباب دارد نباید در انتظار افزایش چشمگیر قیمت سکه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =