آخرین اخبار

در پتروشیمی دهدشت چه خبر است!؟ وقتی رابطه جای ضابطه را می‌گیرد

رئیس مجتمع پتروشیمی دهدشت در دیدار با امام جمعه این شهر با توجه به برخی فشارها جهت استخدام‌های غیرقانونی در پتروشیمی، خواستار کمک از حجت‌الاسلام وحدانی‌فر برای جلوگیری از این استخدام‌های بدون ضابطه شد.

اشتراک گذاری
07 تیر 1401
کد مطلب : 1453

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از کهگیلویه، رئیس مجتمع پتروشیمی دهدشت به همراه حراست این مجتمع با امام جمعه دهدشت دیدار کردند.

حجت‌الاسلام علی‌ وحدانی‌فر در این دیدار با توجه به ظرفیت‌های پتروشیمی خواستار لحاظ شدن پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی در این پروژه شد.

امام جمعه دهدشت با توجه به تامین آب این پروژه از فاصله ۱۶ کیلومتری گفت: می‌شود با کار کارشناسی از پساب دهدشت که فاصله کمتر از ۵ کیلومتر است آب آن را تامین کنید.

سیامک حسین‌پور رئیس مجتمع پتروشیمی دهدشت در این دیدار، ظرفیت استخدامی در پتروشیمی را محدود عنوان و تصریح کرد: شرکت پتروپارس باید یاد بگیرد با توصیه و سفارش و ارعاب و تهدید دنبال استخدام کسی نباشد.

رئیس مجتمع پتروشیمی دهدشت با توجه به برخی درخواست‌های خلاف قانون برای به کار‌گیری در این مجتمع گفت: اگر شعارمان را صداقت گذاشتیم باید با مردم شفاف باشیم و خلاف حرف خود عمل نکنیم، افراد باید توسط اداره کار معرفی شوند و طبق قانون اداره کار باید افرادی که تخصص دارند در بانک اطلاعاتی خود ثبت کنند و به همراه نماینده خود برای تایید به پتروشیمی بفرستد.

وی افزود: اگر افراد معرفی شده تخصص‌های لازم را نداشته باشند ما مجبور هستیم از سایر شهرستان‌ها نیرو جذب کنیم.

حسین‌پور با بیان اینکه در بحث جذب نیروهای بومی دچار مشکل هستیم گفت: طبق قانون قرار بود از صاحبان زمین پتروشیمی هر خانواده یک نفر در این مجتمع به کار گرفته شوند اما برخی خانواده‌ها تقاضای به کاری گیری چندین عضو از خانواده خود دارند.

وی افزود: این افراد ۴۲ نفر هستند و این باید تحکیم و چهارچوب آن بسته شود و جز این تعداد، افراد دیگری به کار گرفته نشوند

حسین‌پور با بیان اینکه پسر وکیل و وزیر برای من فرقی ندارند گفت: خیلی سفارش و نامه برای به کارگیری آمد اما هیچ‌کدام را قبول نکردم.

وی خطاب به امام جمعه دهدشت که شما هیچ وقت خارج از چهارچوب قوانین عمل نمی‌کنید گفت: از شما می‌خواهیم در مسیر استخدامی‌ها کمک کنید تا روند اصلاح شود و هر کسی در این مجتمع جذب نشود.

حسین‌پور در راستای صحبت‌های امام جمعه برای پیوست فرهنگی و اجتماعی گفت: این مجتمع آمادگی دارد که دستکش و پوشاک کارکنان پتروشیمی را به واحدهای خیاطی خانم‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست برای تولید بسپارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد لیسانس شیمی گرفته‌اند اما تجربه کاری آن‌ها در نانوایی است اظهار کرد: ما می‌توانیم با راه‌اندازی آموزش فنی و حرفه‌ای در پتروشیمی، آموزش‌های متناسب با شرایط کاری را ارائه دهیم.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =