آخرین اخبار

طالب نسب: یک امتیاز از سپاهان، استقلال را قهرمان می‌کند/ پرسپولیس به هم ریخته است

بازیکن اسبق استقلال و سپاهان به تشریح شرایط این دو تیم در آستانه دیدار مهم هفته بیست‌وپنجم پرداخت.

اشتراک گذاری
11 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 122

اصغر طالب‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط سپاهان پس از پایان بازی‌های گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در آستانه دیدار با استقلال، اظهار داشت: ممکن است مسائلی درون تیم باشد که ما از بیرون خیلی نسبت به آن‌ها اشراف نداشته باشیم، اما آنطور که من در بازی‌ها دیدم، تیم نتوانست پتانسیل داشته خودش را بروز بدهد. سپاهان از لحاظ مهره و امکانات بهترین تیم ایران است، اما نتوانست از این شرایط به خوبی استفاده کند. در بازی آخر هم دریافت ۵ گل کار این تیم را خراب کرد.

وی افزود: شرایط این تیم برای بازی با استقلال به خصوص در اصفهان، فرق دارد. کلاً بازی با سپاهان در اصفهان برای هر تیمی سخت بوده و این را در تمام سال های گذشته دیده‌ایم. مطمئنا این بازی برای استقلال سنگین خواهد بود. با این حال استقلال برای قهرمانی از این بازی تنها یک مساوی می‌خواهد. چون بقیه تیم‌ها که فاصله زیادی دارند و پرسپولیس هم واقعاً شرایط روبراهی برای بردن ندارد و این را در چند بازی اخیر هم نشان داده است. به این ترتیب استقلال اگر بتواند در اصفهان یک امتیاز هم بگیرد گام بلندی برای قهرمانی برداشته است.

نوع دفاع کردن، پاشنه آشیل سپاهان است

هافبک اسبق استقلال و سپاهان، در مورد اینکه ممکن است به خاطر تفاوت سطح لیگ قهرمانان آسیا، شاهد سپاهان دیگری در لیگ برتر باشیم، گفت: جدول نشان می‌دهد که سپاهان در فاز هجومی خیلی خوب است ولی در ساختار دفاعی ایراداتی دارد. این مساله به نفرات دفاعی هم خیلی مربوط نیست. این درست که در لیگ قهرمانان آسیا سطح تیم‌ها بالاست، گروه سپاهان هم گروه سختی بود، این تیم تحت فشار قرار گرفت و ضعف‌ها بیشتر دیده شد ولی در کل پاشنه آشیل سپاهان نوع دفاع کردن آن است. به خاطر همین در اکثر بازی‌ها گل خورده دارد.

وی افزود: استقلال در این فصل تیم با ثباتی بوده، هم در دفاع و هم در حمله معقول کار کرده است. نمی‌گویم شاهکار کرده اما در فاز هجومی خوب کار کرده و علاوه بر این در کار دفاعی هم قابل قبول بوده، گل خورده زیادی ندارد و حتی بدون باخت است. در کل شرایط خوبی دارد و اگر بتواند در اصفهان یک مساوی بگیرد، با توجه به بازی بعدی با پدیده در تهران قطعاً به قهرمانی خیلی نزدیک می‌شود.

سپاهان بی‌توجه به آسیا، با تمام قوا می‌آید

طالب نسب در خصوص اینکه آیا خستگی و شرایط روحی سپاهان به واسطه حذف آسیا می‌تواند مزیتی برای برد استقلال در این بازی مهم باشد، گفت: سپاهان خسته است و از لحاظ روحی شرایط خوبی ندارد ولی نباید یادمان برود همه بازیکنان، مربیان و باشگاه‌ها، روی بازی مقابل استقلال یا پرسپولیس طور دیگری حساب می‌کنند. مطمئن باشید سپاهان به گونه‌ای می‌آید که انگار نه انگار اتفاقی برای این تیم در آسیا افتاده، با تمام قوا می‌آیند که نتیجه لازم را بگیرند. آن‌ها مقابل تماشاگرانشان بازی می‌کنند و می‌خواهند به هوادارانشان بابت کنار رفتن از بازی‌های آسیایی تسلی بدهند. به نظر من بازیکنان سپاهان قوی‌تر و بهتر از قبل بازی می‌کنند.

کارشناس فوتبال در مورد اینکه یا این حساب نگرانی باخت استقلال نیز وجود دارد، عنوان کرد: همانطور که گفتم بازی سنگینی خواهد بود و نباید بگوییم استقلال بازی را برده است. بازی در اصفهان شرایط خاص خودش را دارد. برای همین می‌گویم اگر مساوی بگیرد می‌تواند قهرمان شود. استقلال تا آخر فصل دو بازی سخت دارد. یکی همین بازی با سپاهان دیگری بازی با فولاد در اهواز است. اگر از سه بازی پیش رو ۵ امتیاز هم بگیرد قهرمان لیگ خواهد شد.

فقط حاشیه درونی قهرمانی استقلال را خراب می‌کند

وی در مورد اینکه اگر استقلال مقابل سپاهان شکست بخورد، با توجه به بازی این تیم با پرسپولیس در تهران ممکن است مسیر قهرمانی عوض شود، گفت: به اعتقاد من اگر در این بازی هم شکست بخورد مشکلی ایجاد نمی‌شود. چون پرسپولیس شرایط لازم برای بردن این بازی‌ها را ندارد. تیم به هم ریخته است و بازی‌ها را به زور می‌برد. ۶ بازی باقی مانده و من می‌گویم استقلال قهرمان است. تنها یک مساله می تواند کار این تیم را خراب کند. آن هم اینکه استقلال از درون دچار حاشیه و برخی مسائل شود.

طالب نسب گفت: من خودم تجربه این شرایط را دارم. زمانی که صمد مرفاوی در استقلال حضور داشت شرایطمان از الان هم بهتر بود اما ۷-۶ بازی پشت سرهم نتیجه نگرفتیم. در آن دوره اسامی بازیکنان برای باشگاه‌های آسیا ارسال نشد و تیم را کنار گذاشتند. باشگاه وارد حاشیه شد و پولی نبود. ما برای هتل رفتن مشکل داشتیم و حتی زمین تمرین نداشتیم. تیم به هم ریخت و همه چیز در ۷-۶ هفته از دست رفت. باید چنین اتفاقاتی برای تیم و باشگاه بیفتد. بنابراین باید باشگاه مواظب حاشیه‌ها باشد و اگر کسی با کسی به مشکل نخورد، استقلال مشکلی برای قهرمانی ندارد.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =