آخرین اخبار

نظام مجلس خبرگان دارای اشکال است / اعضای خبرگان می‌توانند غیر فقیه باشند نمی‌خواهیم که مرجع انتخاب کنیم بلکه باید رهبر انتخاب کنیم

مصطفی پورمحمدی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و نامزد انتخابات خبرگان در گفتگو با رویداد۲۴ می‌گوید باید سازوکار انتخابات خبرگان تغییر کند و اعضای این مجلس هم لزوماً نباید فقط از روحانیون باشند.

اشتراک گذاری
11 اسفند 1402
کد مطلب : 12095

مصطفی پورمحمدی در گفتگو با توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ :

مصطفی پورمحمدی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و نامزد انتخابات خبرگان در گفتگو با توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ می‌گوید باید سازوکار انتخابات خبرگان تغییر کند و اعضای این مجلس هم لزوماً نباید فقط از روحانیون باشند.

مصطفی پورمحمدی

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ متین غفاریان: انتخابات خبرگان یکی ازمعدود فرصت‌هایی است که می‌توان درباره این نهاد مهم، اما بی‌سروصدا در سیاست ایران و کارکرد‌های آن صحبت کرد. این انتخابات همیشه انتخابی در دایره خودی‌ها بود، اما در این دوره بسیاری از خودی‌ها ازردصلاحیت شدند؛ از جمله حسن روحانی، سید محمود علوی وحیدر مصلحی. حتی مصطفی پورمحمدی هم ردصلاحیت شد. پورمحمدی فارغ از سابقه فعایت در نهاد‌های امنیتی، قضایی و حتی وزارت، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز هم بود؛ نهادی که در ابتدای انقلاب برای سازماندهی صنف روحانیون انقلابی تاسیس شد و همواره  یکی از تشکل‌های مورداعتماد نظام سیاسی بود. در هر صورت پورمحمدی به بازی برگشت و حالا بدون آنکه در لیست انتخاباتی جامعه مدرسین قرار گرفته باشد، برای حضور در مجلس تلاش می‌کند.
پورمحمدی در این گفتگو نظراتش درباره وظایف خبرگان را بیان می‌کند. به نظراو هم شیوه انتخابات خبرگان باید عوض شود و هم ترکیب اعضای آن. ویدئوی کامل این گفتگو به زودی منتشر می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =