آخرین اخبار

معاون وزیر جهاد کشاورزی؛ نهاده‌ دامی مدت‌دار میان عشایر کشور توزیع می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی از توزیع نهاده دامی میان عشایر کشور خبر داد و گفت: عشایر در قبل دریافت نهاده دامی، گوشت قرمز تحویل شرکت پشتیبانی دام می‌دهند.

اشتراک گذاری
18 بهمن 1402
کد مطلب : 11729

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، شایان نادری در نشست شورای عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه با کم و کاستی های حوزه عشایری کشور به خوبی آگاه هستیم، گفت: تمام تلاش ما این است که به صورت هدفمند و در راستای رفع مشکلات جامعه عشایری گام برداریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۵۰ دستگاه در سطح کشور وظیفه خدمات رسانی به عشایر را دارند، گفت: نگاه رئیس جمهور به جامعه عشایری حمایتی و ویژه است.

وی به بهره‌مندی عشایر به پنل های خورشیدی تاکید کرد و گفت: سرعت بهره‌مندی عشایر از پنل‌های خورشیدی کند است متاسفانه سال قبل یک عدد پنل خورشیدی در سطح استان توزیع نشد در حالی که اعتبارات ویژه ای در وزارت نیرو برای خرید پنل‌های خورشیدی عشایر در نظر گرفته شده است.

این مسئول در ادامه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به دلیل عدم حضور در جلسه انتقاد کرد و گفت: سازمان برنامه و بودجه اعتبارات پنل های خورشیدی را در اختیار قرار دهد.

نادری در خصوص مشکل سکونتگاه‌های عشایری گفت: تفاهم نامه‌ای در خصوص سکونتگاه‌های عشایری با سازمان منابع طبیعی منعقد می‌شود.

رئیس سازمان امور عشایر کشور در خصوص دغدغه عشایر در زمینه جاده و راه گفت: طرح های ویژه با پشتوانه مطالعاتی ارائه شود.

نادری از توزیع نهاده دامی مدت دار میان عشایر خبر داد و گفت:  به ازای توزیع نهاده های دامی میان عشایر باید گوشت قرمز را با قیمت تضمیمنی تحویل شرکت پشتیباتی امور دام قرار دهند.

نادری خاطرنشان کرد: توزیع نهاده دامی مدت‌دار را با یک میلیون راس دام در کل کشور آغاز کردیم و اگر به خوبی پیش برود تا ۶ میلیون راس ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =