آخرین اخبار

اعزام هیأت ۶ نفره کنسولی ایران به عربستان

دستگاه دیپلماسی کشور در ایام برگزاری مراسم حج واجب که به زودی در عربستان برگزار می‌شود هیات کنسولی ۶ نفره به این کشور اعزام می‌کند.

اشتراک گذاری
12 خرداد 1401
کد مطلب : 886

اعزام هیأت ۶ نفره کنسولی ایران به عربستان

رویداد۲۴ ایران، هیات ۶ نفره‌ای را از بخش کنسولی وزارت خارجه در ایام برگزاری مراسم حج واجب به عربستان اعزام می‌کند.

به گزارش ایسنا، با توجه به ماموریت وزارت امور خارجه در راستای انجام امور کنسولی برای حمایت از اتباع ایران در نقاط مختلف جهان و حمایت از حقوق آن‌ها، دستگاه دیپلماسی کشور در ایام برگزاری مراسم حج واجب که به زودی در عربستان برگزار می‌شود هیات کنسولی ۶ نفره به این کشور اعزام می‌کند.

عربستان سعودی بعد از دو سال که به خاطر شیوع اپیدمی کرونا مراسم حج را با حضور تعدادی از حجاج عربستانی برگزار می‌کرد این زمینه را فراهم کرده که امسال مراسم حج، مانند سال‌های قبل با حضور حجاج از کشور‌های مختلف از جمله ایران برگزار شود و در همین چارچوب امسال تعدادی از شهروندان ایرانی در مراسم حج شرکت خواهند داشت.

با توجه به این که در حال حاضر سفارت ایران در ریاض و کنسولگری ایران در جده به خاطر اتفاقات سال ۱۳۹۴ فعالیتی ندارند، وزارت امورخارجه تصمیم گرفته در زمان حج تمتع و برای پیگیری مباحث کنسولی حجاج ایران در ایام برگزاری حج افرادی را اعزام کند.


 بیشتر بخوانید: قدم بایدن در خاورمیانه‌ای دگرگون شده / بن‌سلمان و بنت هم بزودی قرارداد صلح امضا می‌کنند؟


ایران در سال‌های گذشته نیز با هماهنگی مقامات سعودی، هیاتی را برای امور کنسولی در زمان برگزاری مراسم حج به عربستان اعزام کرده بود.

گفته می‌شود یکی از موضوعات مهم در جریان گفتگو‌های ایران و عربستان در بغداد، موضوع حضور حجاج ایران در مراسم حج واجب سال ۱۴۰۱ بوده است.

این هیات کنسولی بعد از اخذ ویزا به ریاض خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 18 =