آخرین اخبار

دلیل خط خوردن بازیکنان استقلال و عدم سفر تیم ملی به قطر/اعلام جزئیاتی از دیدار دوستانه با اروگوئه

مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال در خصوص دیدار دوستانه تیم ملی کشورمان با اروگوئه توضیحاتی ارائه کرد.

اشتراک گذاری
10 خرداد 1401
کد مطلب : 848

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، محمد جماعت در حاشیه مجمع فدراسیون فوتبال درباره خط خوردن ۵ بازیکن استقلال از اردوی تیم ملی، اظهارداشت: باتوجه به اتفاقاتی که در خصوص دیدار استقلال در شب گذشته افتاد، فدراسیون و کادر به این جمع بندی رسیدند ۵ بازیکن استقلال که شب گذشته در ترکیب بودند و به اردو دعوت شده بودند را کنار بگذارند و ۵ بازیکن جدید را دعوت کنند.

مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال، ادامه داد: اردوی اصلی تیم ملی در زمان فیفا دی برگزار می‌شود و با توجه به قوانین بالادستی در این زمان، باشگاه‌ها موظف هستند بازیکن خود را برای برگزاری اردو و دیدار دوستانه به تیم ملی بدهند اما با وجود آغوش باز تیم ملی برای همکاری با استقلال و احترامی که تیم ملی به شادی هواداران می‌گذاشت این باشگاه همکاری لازم را نداشت و برخلاف وعده‌ای که داشتیم اتفاقی افتاد که فدراسیون و کادر مجبور شدند تصمیمی را که دوست نداشتند اجرایی کنند. اگر هماهنگی به وجود آمده بود این مسئله پیش نمی‌آمد.

جماعت در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با باشگاه استقلال، تصریح کرد: مسیر شنبه آغاز شد، کادر مایل بود در این وضعیت ویژه کنار استقلال باشد و این شیرینی را حفظ کنند. شنبه چند جلسه با مقامات رسمی استقلال داشتیم و اینکه چگونه این وضعیت را پشت سر بگذاریم و در خصوص جزئیات صحبت کردیم اما مسائلی رخ داد که در توافقات ما رعایت نشد و عهدشکنی صورت گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این بازیکنان در اردوهای بعدی دعوت می‌شوند، عنوان کرد: من اطلاعی ندارم، سرمربی تیم ملی باید نظر دهد.

مدیر رسانه‌ای تیم ملی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه طبق اساسنامه سازمان لیگ تیمی که ۳ بازیکن ملی دارد باید بازی‌شان لغو شود، تصریح کرد: کادر فنی با مسئول کمیته برگزاری سازمان لیگ صحبت کرده بود و ما گفته بودیم آخرین بازی لیگ ۳ روز مانده به فیفا دی باشد. ما به دنبال صلاح و منافع تیم ملی هستیم نه باشگاه‌ها با وجود احترامی که برای باشگاه‌ها داریم. آن کسی که قصور کرده باید پاسخگو باشد. شما می‌توانید از سازمان لیگ هم بپرسید که چرا در فیفا دی مسابقه برگزار کردند.

جماعت در خصوص عدم سفر تیم ملی به قطر و اینکه مشکلات مالی مطرح شده، تصریح کرد: قرار بود ویزا عصر روز گذشته به ما برسد. برای بامداد امروز هماهنگی پرواز و سفر به قطر انجام شد اما تا این لحظه ویزای اعضای تیم صادر نشده و منتظریم ویزا صادر شود.

وی درباره اینکه آیا قطر ویزای فرودگاهی نمی‌دهد و مشکل مالی است؟ گفت: نه ویزا فرودگاهی نیست و شاید منظور شما رفرنس است. آنها باید برای تعداد افرادی که ثبت‌نام کردیم کد بدهند که تا این لحظه رفرنس را نداده‌اند. تمام کارهای پشتیبانی انجام شده و کاروان ما که ۵۰ نفره است که در صورت صدور ویزا تیم اعزام می‌شود.

مدیر رسانه‌ای تیم ملی در خصوص دیدار با اروگوئه، خاطرنشان کرد: تا این لحظه توافقات حاصل شده اما قرارداد بین دو کشور تا این لحظه امضا نشده است.

انتهای پیام/



این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 5 =