آخرین اخبار

فریادرس مردم دهدشت و دیشموک کیست و مطالبه‌گری ۲ امام جمعه را چه کسی شنید؟+فیلم

تصاویری که از معابر و خیابان‌ها در فضای مجازی و رسانه‌ها دست به دست می‌چرخد دال بر این موضوع است که کلاً دهدشت رها شده و مدیریت شهری در یکی از بزرگترین شهرهای کهگیلویه و بویراحمد تعطیل است.

اشتراک گذاری
08 مهر 1402
کد مطلب : 8182

خبرگزاری فارس یاسوج؛ ترنم بهنیا- این روزها در برخی از نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد بی‌تدبیری مسئولان موجب شده تا مردم و برخی دلسوزان نسبت به بی‌تدبیری و کم کاری‌ها گلایه‌های فراوانی داشته باشند.

شهرستان کهگیلویه و همچنین کهگیلویه بزرگ یکی از نقط مهم استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می‌رود که فرزندان شایسته‌ای را تاکنون به عرصه‌های مدیریتی کشور معرفی کرده است کهگیلویه بزرگ نخبگان زیادی نیز دارد و فرزندان این دیار در بسیاری از رشته‌ها سرآمد خود در کشور به شمار می‌روند که چنین مردمی مستحق خدمت بیشتر هستند.

شهرستان کهگیلویه و همچنین کهگیلویه بزرگ علاوه بر داشتن نیروی انسانی مستعد نخبه در همه زمینه‌ها از سوی دیگر استعدادهای فراوانی در حوزه‌های اقتصادی مثل کشاورزی و گردشگری داشته و اگر مسئولان دستگاه‌ها همت بیشتری به خرج داده و به فکر خدمت بیشتر و بهتر باشند مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نیز برطرف خواهد شد.

در چند وقت اخیر شاهد درج اخباری مبنی بر مشکلات اساسی در شهر دهدشت به دلیل بی‌تدبیری شورای اسلامی این شهر هستیم که موجب شده این شهر بزرگ و یکی از سه شهر بزرگ کهگیلویه و بویراحمد در بلاتکلیفی باشد.

تصاویری که از معابر و خیابان‌ها در فضای مجازی و رسانه‌ها دست به دست می‌چرخد دال بر این موضوع است که کلاً دهدشت رها شده و مدیریت شهری در یکی از بزرگترین شهرهای کهگیلویه و بویراحمد تعطیل است.

به همین خاطر نیز امام جمعه مرکز شهرستان کهگیلویه از دستگاه‌های امنیتی و نظارتی می‌خواهد که به این پرونده ورود پیدا کنند.

وی در خطبه‌ها وضعیت نامناسب شهری دهدشت را یادآور شد و با بیان این‌که نمیدا‌نم دیگر به چه ادبیاتی بگویم، برخی را مقصر در انتخاب‌هایشان عنوان و اظهار کرد: چندین ماه است شهر بدون شهردار است، به مسؤولان امنیتی استان و شهرستان می‌گوییم به وظیفه ذاتی خود عمل کنید، پیگیری کنید چرا شهر را تمیز نمی‌کنند، هر چند مسئله سخت نیست و مشخص است.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر خاطرنشان کرد: ما را که به آقایان شورای شهر امیدی نیست، تا کی ما باید پاسخگوی مردم در کوچه و خیابان و محل کار باشیم و مردم را به آرامش دعوت کنیم، مسؤولان امنیتی، کاری کنید جریان‌های قومی قبیله‌ای جمع شود و کار را به مرحله اجرا برسانید.

اما در سوی دیگر امام جمعه دیشموک یکی از بخش‌های پرجمعیت شهرستان کهگیلویه نیز از بی‌تدبیری متولیان گلایه‌مند شده چرا که آنها هر وعده‌هایی می‌دهند نتوانسته‌اند به این وعده‌ها عمل کنند.

راوند با اشاره به راه های نامناسب روستایی در خطبه‌ها گفت: مسئولان هر روز وعده می‌دهند که تا آخر ماه مشکل جاده فلان روستا حل میشود اما نزدیک به سه سال است که پیمانکاران راه های روستایی مشخص شدند اما در بعضی از جاهایی که مسئولان وعده داده بودند هنوز یک کیلومتر هم از جاده درست نشده است که این موضوع نماد ناکار آمدی مسئولان متولی در شهرستان و توهین به شعور مردمی است که هر روز وعده مسئولین را می‌شنوند ولی مسئولان به وعده هایشان عمل نمی‌کنند و هیچ مشکلی از راه‌ها حل نمی‌شود. 

وی افزود: ما از مسئولان دولت انقلابی انتظار داریم با مسئولان نا کار آمد و کسانیکه از این مسئولان حمایت می کنند برخورد کنند.

با این تفاسیر باید پرسید چه کسی و چه ارگانی و چه اراده‌ای مسئول جمع کردن این بی‌تدبیری‌ها در استان و در شهرستان کهگیلویه است چرا ادامه چنین روند نادرستی باید به اعتماد مردم ضربه بزند و استان تا چه زمان می‌بایست محل جولان برخی بی‌تدبیرهای مردم گریز باشد.

پایان پیام/ این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =