آخرین اخبار

قدیمی: شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، بنگاه معاملاتی سوپرمارکت‌ها شده است

رئیس فدراسیون هاکی به انتقاد شدید از شرکت توسعه و تجهیز پرداخت.

اشتراک گذاری
18 شهریور 1402
کد مطلب : 7629

بهرام قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد حضور تیم‌های ملی هاکی آقایان و بانوان به مسابقات آسیایی عمان اظهار داشت: همانطور که اطلاع دارید در گذشته هاکی روی چمن نداشتیم. نزدیک به یک سال است که ما لیگ‌های مختلف هاکی روی چمن  آقایان و بانوان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در کشور راه اندازی کردیم که ماحصل آن تشکیل دو تیم ملی آقایان و بانوان است.

بعد از ۵۱ سال توانستیم به یک چهارم نهایی صعود و تاریخ ساز شویم

وی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با کشور عمان منعقد شده تیم‌های ملی هر دو کشور می‌توانند جهت دیدارهای دوستانه‌ای در عمان و ایران اردو بزنند و بازی‌های دوستانه‌ای با یکدیگر داشته باشند.با توجه به همین موضوع تیم ملی هاکی بانوان و آقایان قبل از مسابقات آسیایی در ابتدا در این کشور اردو زدند و بعد از آن به مسابقات آسیایی که در شهر صلاله برگزار می‌شد، اعزام شدند و خدا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شکر برای اولین بار توانستیم رنکینگ نهم بانوان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بگیریم و در هاکی آقایان برای اولین بار و بعد از ۵۱ سال تاریخ‌سازی کنیم.

بانوان برای اولین بار دارای رنکینگ شدند

رئیس فدراسیون هاکی اظهار داشت: البته تیم ملی بانوان بدون سرمربی و با بازیکنان ۱۷ تا ۲۱ سال راهی مسابقات آسیایی شدند و عملکرد تیم‌های ملی ایران از طرف مسؤولین هاکی آسیا مورد تقدیر قرار گرفت.

شبکه‌های معاند به دنبال ناآرامی در ورزش ایران هستند

قدیمی ادامه داد: رسانه‌‌ای در کشور اعلام کرده بود که تیم ملی هاکی بانوان بدون حضور در بازی‌‌های آسیایی به ایران برگشتند که بعضی از شبکه‌های معاند خارج از کشور با توجه به خبر این رسانه‌ سعی کردند جو ورزشی ایران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نامناسب و ملتهب نشان دهند. همانطور که در ابتدا گفتم تیم ملی هاکی بانوان بر اساس تفاهم‌نامه دو کشور در عمان حضور داشت و بعد از یک هفته اردو و چند دیدار دوستانه با تیم ملی این کشور در بازی‌های آسیایی حضور پیدا کرد. خوشبختانه  تیم ملی بانوان در بازی‌های آسیایی بهترین عملکرد و بهترین نتیجه را برای اولین بار به دست آورد.

بهترین عملکرد را در بازی‌های آسیایی داشتیم

وی ادامه داد: بعد از انتشار خبر بازگشت تیم ملی بانوان در شبکه‌های معاند مخبر، معاون اول ریاست جمهور مکاتبه‌ای با وزارت ورزش داشته که چرا تیم ملی هاکی بانوان قبل از مسابقات آسیایی به ایران بازگشتند که در پاسخ معاونت حقوقی و بین‌الملل فدراسیون اعلام کرد اصلاً چنین چیزی نبوده و تیم ملی هاکی بانوان در مسابقات آسیایی حضور داشته و عملکرد خوبی هم در آسیا از خود نشان دادند؛ البته ما قبل از مسابقات از وزارت ورزش دو مجوز برون‌مرزی برای تیم‌های ملی آقایان و بانوان گرفته بودیم.

با شکست ژاپن مدعی به گروه A  مسابقات صعود کردیم

رئیس فدراسیون هاکی اظهار داشت: در ابتدا گفتم ما در ایران هاکی روی چمن نداشتیم و رنکینگ ما در جهان ۹۲ بود، اما با حضور تیم ملی در بازی‌های آسیایی بعد از ۵۱ سال ملی‌پوشان روی چمن هاکی با مربی و کادر فنی داخل سالن توانستند کاری کنند کارستان؛ آنها به مرحله یک چهارم بازی‌های آسیایی صعود و در رتبه ششم این مسابقات قرار گرفتند و بعد از نیم قرن تاریخ سازی کردند. ملی پوشان هاکی حتی توانستند ژاپن مدعی که المپیک را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برگزار کرده و دارای تجهیزات و زمین‌های گسترده و خوبی در رشته هاکی روی چمن فعالیت دارند را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شکست دهند و برای اولین بار از گروه B به گروه A مسابقات صعود کردیم.

بعد از ۸ ماه پیگیری ویزای یک ماهه صادر کردند

رئیس فدراسیون هاکی داخل سالن آسیا، تصریح کرد: متأسفانه عدم همکاری برخی ارگان‌های مربوطه از جمله وزارت امورخارجه، در مورد ویزای سرمربی چینی ـ آمریکایی، موجب شد تیم ملی بانوان ما بدون سرمربی در مسابقات آسیایی عمان حضور پیدا کرد و حالا بعد از  پیگیرهای متعدد و بعد از ۸ ماه برای سرمربی خارجی هاکی بانوان ویزای یک ماهه صادر شده و در حال حاضر هم با توجه به اتمام زمان، ویزا باطل شده است.

یک مربی چه کارایی در یک ماه می‌تواند، داشته باشد؟

وی ادامه داد: سوالی که مطرح است و باید پاسخ دهند این است که صدور ویزای یک ماهه برای یک مربی که باید در بازی‌های کاپ آسیا، بازی‌های مالزی، لهستان و در تورنمنت‌های مختلف بین‌المللی و… شرکت کند، چه پیامی برای جامعه ورزش هاکی دارد؟ یا یک مربی در یک ماه چه کار مثبتی می‌تواند کرد؟ نکته جالب این است که وقت ویزای یک ماهه این مربی هم به پایان رسیده و ویزا باطل شده است. این موضوع نشان می‌دهد که ورزش برای وزارت امور خارجه کشورمان،کم اهمیت است.

مدیران شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی فقط به فکر کسب در آمد هستند

قدیمی در مورد مشکلات پیش روی فدراسیون هاکی گفت: در اینجا من از مخبر، معاونت اول ریاست جمهوری درخواست دارم با توجه به اینکه وی علاوه بر پیگیری مسائل عمومی جامعه، پیگیر مسائل ورزشی هم هست، به موضوع شرکت توسعه، نگهداری و تجهیز اماکن ورزشی وزارت ورزش ورود کند. این شرکت به یک بنگاه معاملاتی تبدیل شده و با یک رئیس و هیات مدیره انتصابی به‌جای اینکه به فکر ورزش و تجهیز اماکن ورزشی باشند، به فکر درآمدزایی هستند. آنها مجموعه ورزشی انقلاب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با بازار اشتباه گرفتند و آنجا را به بازار سوپرمارکت‌ها، کافی شاپ‌ها و… تبدیل کرده‌اند.

مجموعه ورزشی انقلاب به بازار سوپر مارکت‌‌ها و…تبدیل شده است

وی ادامه داد: در کنار فدراسیون، یک اتاق خالی بود که ما درخواست داشیم ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مزایده قرار دهند و حاضر هستیم تمام حق و حقوق شرکت توسعه و تجهیز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم پرداخت کنیم، اما متأسفانه با توجه به چندین مکاتبه وزیر ورزش، معاونت ورزش و… شرکت تجهیز و هیأت رئیسه آن نه تنها هیچ توجهی به این موضوع نداشته، بلکه آن اتاق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به یک سوپرمارکت اجاره دادند و یا اینکه در محل دیگری پست بانک وجود داشت و ساختمان آن خالی شده بود و بعد از ۶ ماه از مزایده که کسی به سراغ آن محل نرفت و درخواست‌کننده‌ای نداشت، مجدداً درخواست کردیم حداقل این محل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ما اجاره بدهند با پرداخت حقوق قانونی اما متأسفانه باز هم شرکت توسعه و تجهیز به درخواست فدراسیون توجه نکرده و آن محل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سوپرمارکتی دیگر اجاره دادند مگر من برای درخواست شخصی تقاضا کرده بودم که اینگونه با ما برخورد شد.

شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی را به معاونت عمرانی ورزش تغییر نام دهید

رئیس فدراسیون هاکی اظهار داشت: درخواستی دارم که شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، به معاونت عمرانی ورزش تغییر نام دهید. ما چه از نظر علمی چه از نظر تجربه ورزشی و هر چیزی دیگری که ملاک باشد، از آنها بهتر هستیم. مسئولان شرکت تجهیز دوست دارند که ما جلوی‌شان خم و راست شویم و به آنها التماس کنیم، اما هرگز چنین چیزی امکان ندارد، ملاک کار ما قانون است و ما بر مبنای قانون درخواست خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ارائه کردیم.

برای حضور میهمانان خارجی و آبروی هاکی کشورمان درخواست دادم

قدیمی افزود: در حال حاضر مسئولان شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی به‌جای اینکه به فکر تکمیل تجهیز اماکن ورزشی و کمک به ورزش باشند، این شرکت را به محل درآمدزایی و بنگاه معاملاتی تبدیل کردند. هدف من از اجاره اتاق جنب فدراسیون این بود که برای حضور میهمانان خارجی و آبروی هاکی محلی داشته باشیم. من رئیس فدراسیون هاکی داخل سالن آسیا هستم واقعا نمی‌دانم در پشت پرده شرکت توسعه و تجهیز اماکن چه کسی و یا چه کسانی قرار دارند.

شرکت توسعه و تجهیز  به فکر درآمدزایی است، نه تجهیز اماکن ورزشی

وی ادامه داد: باشگاه انقلاب یک محل ورزشی و یک محل عمومی است، در حال حاضر انواع و اقسام سوپرمارکت‌ها، کافی‌شاپ‌ها و… در آن فعالیت دارند و همانطور که گفتم شرکت توسعه و تجهیز بیشتر به فکر درآمدزایی است، نه تجهیز اماکن ورزشی. اگر کسی می‌خواهد سوپرمارکت یا کافی‌شاپ و یا رستورانی بزند برود در بازار که محل کسب کار است مغازه بزند. مجموعه ورزشی انقلاب همانطور که از اسمش پیداست محل ورزشی است نه محل کسب در آمد آقایان. امیدوارم مسئولان بالاتر که پیگیر و به خوبی به دنبال حل فصل مسائل ورزشی در کشور هستند به این موضوع ورود کنند تا حداقل شرکت توسعه تجهیز کارهایی که طبق قانون و اساسنامه بر عهده آنها گذاشته شده را انجام دهند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =