آخرین اخبار

جاده یا قتلگاه!/توسعه کهگیلویه و بویراحمد با این جاده‌ها امکان‌پذیر نیست

در گزارش‌های پلیس به کرات یکی از دلایل تصادفات منجبر به جراحی و فوتی مربوط به وضعیت غیر استاندارد جاده‌ها در کهگیلویه و بویراحمد است.

اشتراک گذاری
05 خرداد 1401
کد مطلب : 748

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج محور توسعه هر استان جاده‌های آن استان است جاده‌های امن و تسهیل‌گر برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف، جاده‌هایی که گردشگران و توریست‌ها و مسافران در آن‌ها احساس امنیت کرده و برای آن‌ها ایجاد مشکل نکند.

اما در استان کهگیلویه و بویراحمد به رغم هزینه منابع غیر قابل شمارش در جاده ها همچنان وضعیت مسیرهای ارتباطی استان استاندارد و قابل اطمینان نیست.

جاده هایی که علاوه بر خطای انسانی در رانندگی به خودی خود موجب بروز حوادث بیشماری در سالهای اخیر شده است و آمار نشان می‌دهد که سال به سال جاده های استان تلفات بیشتری می‌گیرد و مصدومان تصادف هر سال رو به افزایش است.

در گزارش‌های پلیس به کرات یکی از دلایل تصادف جراحی و فوتی مربوط به وضعیت غیر استاندارد خود جاده هاست که باید همت مسئولان برای رفع مشکلات استان بیشتر معطوف به ایمن‌سازی جاده‌ها شود.

در همین خصوص آمارهای پزشکی قانونی نشان داده از رشد فزاینده آمار جرحی و فوتی در جاده‌های استان دارد.

در همین خصوص مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد به فارس گفت: در بحث مصدومان تصادف تعداد ۴۳۱۷ مورد مصدوم ناشی از سوانح رانندگی داشتیم که ۳۰۳۱ نفر آن را آقایان و ۱۲۸۶ نفر را خانم ها شامل شده است و ۷ و نیم درصد نسبت به سال قبل آن افزایش را نشان می‌دهد.

کامروز امینی می‌گوید؛ اما در فوتی های ناشی از تصادف در سال ۱۴۰۰ مجمع ۲۲۰ مورد فوتی ناشی از سوانح داشتیم که ۱۶۹ نفر مرد و ۵۱ نفر خانم بودند این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

با این تفاسیر مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد باید برای جلوگیری از چنین فجایعی در جاده‌ها دست به کار شده و پیگیر اعتبارات ملی برای ترمیم نقاط حادثه خیز استان باشند چنان که استاندار نیز گفته ۱۵۰ میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه خیز از سوی دولت به کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافته که لازم است هر چه سریعتر این نقاط ترمیم شود تا شاهد جان دادن مردم در جاده‌های استان نباشیم.

انتهای پیام/ماین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − ده =