آخرین اخبار

جزئیاتی از حاشیه‌های اخیر میدان گازی مختار+ تصویر

برخی مسئولان مطلع از جمله دهیار یوسف‌آباد می‌گوید که درگیری اخیر ربطی به منطقه مختار و میدان گازی ندارد

اشتراک گذاری
11 شهریور 1402
کد مطلب : 7472

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج؛ یکی از پروژه‌های عظیم استان کهگیلویه و بویراحمد که در سفر رئیس جمهور کلنگ آن به زمین زده شد میدان گازی مختار است.

 میدان گازی مختار آنچه که مسئولان استانی اعلام کرده‌اند ظرفیت‌های عظیمی برای اشتغال در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌کند و موجب رونق اقتصادی بیش از پیش یاسوج به عنوان مرکز استان می‌شود شهری که روز به روز بر جمعیت این شهر افزوده خواهد شد.

با همه فراز و نشیب‌ها کلنگ میدان گازی مختار توسط هیئت دولت در منطقه مختار از توابع شهر یاسوج به زمین زده شد که بعد از آن شاهد حواشی زیادی زیادی بودیم برخی‌ها قبل از اینکه مشکلی میان دولت و مردم ایجاد شود به هر دلیل بر کوس تعارض کوبیدند.

پس از سفر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد بود که عده‌ای حرف از بالا رفتن قیمت زمین‌ها در منطقه مختار زدند و بعضی‌ها نیز گفتند که منابع طبیعی به دنبال تصرف و تسخیر اراضی کشاورزی مردم منطقه مختار است.

اما مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد که به هیچ وجه زمین‌هایی که مردم مالکیت آن را دارند مورد تصرف قرار نخواهد گرفت.

بعد از این بود که یک درگیری در منطقه به دلایل مختلفی صورت گرفت و در این بین یک نفر کشته و چندین نفر مجروح شدند، بعد از این درگیری عده‌ای این موضوع را به میدان گازی مختار گره زدند که مسئولان استان به خصوص معاون سیاسی امنیتی استاندار سریعا این موضوع را تکذیب کرد.


نشست هم اندیشی مردم مختار در خصوص میدان گازی

در ادامه سید ابراهیم مرتضویان دهیار روستای یوسف آباد مختار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه این درگیری هیچ ربطی به مردم منطقه مختار نداشته و اصولاً در حال حاضر هیچ گونه تعارضی میان منابع طبیعی و مردم مختار و شرکت گاز در خصوص میدان گازی مختار وجود ندارد گفت: دلیل این مدعا به نشست ریش سفیدان و معتمدین منطقه مختار برمی‌گردد که چندی پیش این جلسه را در همین خصوص برگزار کردند.

دهیار یوسف آباد مختار تصریح کرد: ریش سفیدان و معتمدین مختار اعلام کردند که همکاری لازم را برای عملیاتی کردن میدان گازی مختار خواهند داشت و اکنون هیچگونه تعارضی میان مردم مختار با دولت در زمینه میدان گازی وجود ندارد.

وی با انتقاد از کسانی که درگیری اخیر را مربوط به مردم روستای مختار و مرتبط با میدان گازی می‌دانند یادآور شد: این موضوع کذب محض بوده و درگیری اخیر هیچ گونه ارتباطی با مردم روستای مختار نداشته و اصولاً این موضوع هیچ ربطی هم به میدان گازی ندارد.


نشست هم اندیشی مردم مختار در خصوص میدان گازی

دهیار یوسف‌آباد مختار گفت: اگر هم قرار باشد پروژه میدان گازی مختار در زمین‌های کشاورزی روستا کاری انجام دهد آن وقت می‌بایست توافقات لازم برای خرید زمین مردم با قیمت کارشناسی صورت گیرد.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =