آخرین اخبار

زشت و زیبای هفته چهارم لیگ برتر| گل هزارم استقلال، درخشش مهاجمان سابق پرسپولیس و حضور تراکتور در اروپا

در اتفاقات زشت و زیبای هفته چهارم لیگ برتر فوتبال هم شاهد به ثمر رسیدن گل هزارم تیم استقلال بودیم و هم درخشش مهاجمان جدا شده از پرسپولیس!

اشتراک گذاری
09 شهریور 1402
کد مطلب : 7393

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت های لیگ برتر با برگزاری دیدارهای هفته چهارم به پایان رسید و به دلیل روزهای فیفا این مسابقات برای مدت نسبتا طولانی تعطیل می شود و سپس بازی ها با دربی ۱۰۲ پایتخت از سر گرفته خواهد شد. نگاهی به اتفاقات زشت و زیبای هفته چهارم می اندازیم؛

نتایج مسابقات  هفته چهارم :

استقلال یک – استقلال خوزستان صفر

تراکتور تبریز یک – مس رفسنجان صفر

نساجی مازندران ۳ – صنعت نفت آبادان یک

پیکان تهران یک – سپاهان اصفهان   ۳

گل گهرسیرجان یک – ملوان بندرانزلی یک

ذوب آهن اصفهان صفر  – هوادار تهران صفر

آلومینیوم اراک  ۲ – شمس اذر قزوین صفر

فولاد خوزستان صفر  – پرسپولیس ۲

زیبایی‌های هفته

مأمور پلیس حین ماموریت در لیگ برتر فوتبال آسمانی شد

یکی از ماموران پلیس در حین انجام ماموریت تامین نظم و امنیت بازی فوتبال بین تیم های آلومینیوم سازی اراک و شمس آذر قزوین در ورزشگاه امام خمینی(ره) شهر اراک آسمانی شد.  استوار یکم ابوالفضل کیشانی در حین انجام ماموریت تامین نظم و امنیت در ورزشگاه، دچار سانحه رانندگی شده و جان خود را از دست داد. این حادثه تلخ، در حاشیه دیدار بازی تیم‌های فوتبال آلومینیوم و شمس‌آذر قزوین در پارکینگ ورزشگاه امام خمینی(ره) رخ داد. 

تراکتور در اروپا

گزارشگر مسابقه استقلال و استقلال خوزستان با یک گاف کلامی سوژه اول هفته چهارم بود! او در جریان گزارش بازی گفت تراکتور به دلیل بازی در پلی آف لیگ قهرمانان اروپا( منظورش آسیا بوده!) یک بازی کمتر از دیگر تیم های لیگ برتر انجام داده است. همین گاف آقای گزاشگر باعث شد که برخی هواداران با تیتر« تراکتور به اروپا پیوست» با این گاف شوخی کنند.

گل هزارم و افسردگی آبی پوشان

تیم فوتبال استقلال در دیدار با استقلال خوزستان هزارمین گل خود را به ثمر رساند گلی سه امتیازی که توسط مهرداد محمدی بازیکن ملی پوش به ثمر رسید. استقلال با هزارمین گل به استقبال دربی ۱۰۲ رفت اما بعد از مسابقه مصاحبه بازیکنان نشان داد که شرایط این باشگاه خیلی آرام نیست و همچنان بی پولی و پرداخت نشدن مطالبات بازیکنان از فصل گذشته مشکل اصلی استقلالی هاست.

محمد حسین مرادمند در مورد شرایط بد پرداختی باشگاه به بازیکنان گفت:  «شما می‌دانید کفش استوک و خرج یک زندگی فوتبالی چقدر است؟…چشم ۲۰-۱۰ خانواده به دست ما است!همه در استقلال افسرده هستند و مگر می‌توانند فقط با پاداش برد زندگی کنند؟»

مهاجمان سابق پرسپولیس گلزنان جدید لیگ! 

مهدی عبدی گلزن جدیدتراکتور تبریز است که پرسپولیس خیلی راحت قید این مهاجمش را زد و او را به تراکتور فروخت تا آخرین خرید تراکتور حداقل تا هفته چهارم بهترین خریدش لقب بگیرد و بازیکنی شود که گل سه امتیازی قرمزپوشان تبریزی را زد و نخستین برد را به هواداران پرشور تراکتور هدیه کرد.

حامد پاکدل هم برای پیکان گلزنی کرد!  تا هواداران پرسپولیس حسرت همین مهاجمانان سابق خود را بخورند. یکی از پیشکسوتان از گل محمدی پرسیده بود با این وضع خط حمله چرا عبدی را فروختید؟! شهاب زاهدی در مجارستان بازی می کرده کشوری که فوتبالیست هایش در خشکشویی برای امرار معاش کار می کنند!

متلک هفته

علی سامره  مدیر تیم استقلال در واکنش به محرومیت تعلیقی روزبه چشمی بخاطر مصاحبه اش بعد از بازی با سپاهان به کنایه به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت:  برای چشمی استرسی به وجود آورده‌اند که فکر می‌کنم در خانه با همسرش هم صحبت نکند!

نامه‌ای برای بردهای انضباطی استقلال، ذوب‌آهن و تراکتور یا دردسر جدید فوتبال؟

منصور قنبرزاده، نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال از ارسال نامه ای از سوی یکی از نهادهای نظارتی خبر داد که در آن نسبت به سقف بودجه و مبالغ قراردادهای یک باشگاه صنعتی ایراد گرفته است. رسانه ها می گویند این نامه برای  باشگاه سپاهان اصفهان ارسال شده و ممکن است با شکایت سه  باشگاه استقلال، تراکتور و ذوب آهن  نتایج مسابقات  س۳ بر صفر به سود سپاهان شود فدراسیون فوتبال ابتدای فصل اعلام کرد که اگر باشگاهی سقف بودجه باشگاه را رعایت نکند  ممکن است با جریمه ۳ بر صفر مسابقاتش مجازات شود. البته برخی کارشناسان می گویند که چنین قانونی برای سه بر صفر شدن مسابقات در آئین نامه انضباطی وجود ندارد و این مساله می تواند یک دردسر بین المللی بزرگ برای فوتبال مان ایجاد کند.

بازیکن هفته: ML7  اراکی!

مهدی لیموچی بازیکن تیم آلومینیوم اراک را گزارشگر تلویزیونی ML7 نامید! ML7 گل اول تیمش را به شمس اذر قزوین زد. لقب دادن به فوتبالی ها در لیگ برتر ما دارد خلاقانه می شود و دیگر بازیکنان را با نمونه های خارجی اش مقایسه نمی کنند حتی  CR7! که کریس رونالدوست! لیموچی البته در این بازی دو گل زد و ستاره تیمش شد و بازیکن هفته چهارم. 

سیرجانی‌ها تماشاگران نمونه

حضور بانوان هوادار گل‌گهر در ورزشگاه خانگی این تیم برای تماشای دیدار گل‌گهر – ملوان بازهم فرهنگ خوب ایرانی و اسلامی تماشاگران و مردم فهیم ما را به نمایش گذاشتند. امیدواریم تماشاگران در همه شهرها بتوانند این قدر خوب و بی حاشیه حضوری مثبت و موثر در ورزشگاه داشته باشند.

زشتی های لیگ 

اخراجی‌ها

سیروس پورموسوی و عبدالله ویسی سرمربیان اخراجی این هفته لیگ برتر هستند هر دو مربی به دلیل اعتراض به داور از روی نیمکت تیم هایشان اخراج شدند و در هفته پنجم لیگ برتر محروم هستند. نکته جالب اینجاست که هر دو مربی معتقدند اعتراض شان به عملکرد داور محترمانه بوده و حرف بد و زشتی به داور نزده اند! پورموسوی می گوید فقط به داور گفته برو بابا!

ویسی هم می گوید گفتم چطور این صحنه را خطا گرفتی؟!  ویسی البته بعد از پایان بازی حرف های آتشینی بر زبان آورد و گفت: برای فوتبالی که وقتی داور سوت می‌زند و میهمان و میزبان ناراحت هستند، متاسفم!.. داور هم از آن‌ها حرف خورد و هم از ما! … محروم می‌شوم؟ بشوم مگه چیه! .. در طول دوران مربیگری‌ام یکی دو بار اخراج شده‌ام و ببینید چه شده که این اتفاق هفته چهارم رخ داده است؟!

 در بین بازیکنان هم اخراج محمد دانشگر بازیکن سپاهان یکی از اخراج های فنی هفته بود! زیرا دانشگر با خطای خود یک موقعیت مسلم گلزنی را از پیکان گرفت و به نوعی زمینه برد تیمش را فراهم کرد.

عجول هفته!

دقایقی پیش از گل برتری مهدی عبدی برخی هواداران تراکتور علیه بازیکنان این تیم شعارهایی را سر دادند که البته با گلزنی بازیکن جدید تراکتور این موضوع به اتمام رسید! از تی تی ها( لقب هواداران پرشور تراکتور) بعید بود که اینگونه عجولانه تیم را زیر فشار شعارهایشان قرار بدهند. این ها همان تماشاگرانی هستند که شعار « عیبی یوخ» از سر زبان شان نمی رفت و مدام به بازیکنان تیم خود روحیه می دادند.

شکایت و شکایت کشی!

این هفته شاهد شکایت های جالبی در لیگ برتر بودیم، اولین شکایت را استقلال خوزستان از داور مسابقه با استقلال انجام داد و معتقد بود که اخراج سرمربی اش بی دلیل بوده و یک پنالتی این تیم  سوخته است. شکایت دوم را باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران، مطرح و اعلام کرد: طبق مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال سقف افزایش دستمزد بازیکنان برای فصل آینده ۲۵ درصد عنوان شده، اما باشگاه سپاهان از این قانون تخلف کرده و بر خلاف مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال است، با طرح ادعای اخلال در نظام اقتصادی نقل‌و‌انتقالات فوتبال ایران، خواستار ارجاع اعتراض این باشگاه به تخلف باشگاه سپاهان به کمیته انضباطی شده است.

سپاهان هم از مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس به دلیل انتشار یک استوری شکایت کرده است! البته سپاهان هم مدعی شد که هیچ قراردادی زیر میز ندارد و صداقت و شفافیت را رعایت کرده است.

استقلال بی وزارتخانه شد

استقلال کم مشکل داشت اکنون واگذ اری اش به وزارت اقتصاد و دارایی هم به تایید نرسید و خاندوزی وزیر اقتصاد گفت: پیشنهادی که سال گذشته مطرح شد و قرار بود مجمع باشگاه استقلال تغییر کند و به وزارت اقتصاد واگذار شود، در نهایت به تأیید نرسید. در واقع اکنون هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دوباره زیر نظر وزارت ورزش و جوانان قرار گرفتند که این مساله می تواند خطری بزرگ در آینده ای نزدیک برای هر دو باشگاه برای حضور در آسیا باشد.

چمن زشت!

شرایط بد زمین چمن ورزشگاه آزادی باعث گلایه جواد نکونام سرمربی استقلال شد و او هم مثل گل محمدی از وضعیت این چمن ناراضی بود. چمن زشت و کچل ورزشگاه آزادی توی ذوق می زند بخصوص اینکه بدانیم این ورزشگاه ملی ما محسوب می شود و هم تیم ملی و هم پرسپولیس و نساجی مازندران باید در لیگ قهرمانان آسیا در این ورزشگاه میزبان حریفان خارجی خود باشند. به دلیل اهمیت موضوع بود که کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان این هفته راهی ورزشگاه شد تا با ارایه راهکارهای کوتاه مدت توسط متخصصین شرایط این چمن بهتر شود.

سانحه برای یک عکاس 

جعفر تبریزی از عکاسان قدیمی و پیشکسوت ورزشی در دیدار استقلال و استقلال خوزستان دچار سانحه شد و هنگام گرفتن عکس تیمی پای این عکاس با تجربه به تجهیزات عکاسی یک عکاس دیگر برخورد کرد و به شدت به زمین خورد به طوریکه آمبولانس این عکاس را در آغاز مسابقه به بیمارستان منتقل کرد و خوشبختانه حادثه به خیر گذشت و تبریزی همان شب از بیمارستان مرخص شد.

این قانون ضد فوتبال؛ کی تمام می شود؟!

در لیگ برتر ما به دلیل گرمای شدید هوا در مرداد و شهریور قانون کولینگ بریک در مسابقات لیگ برتر اجرا شد و بازیکنان در دقیقه ۳۰ برای نوشیدن آب به کنار زمین می آمدند این وقفه باعث دلخوری رسانه ها و فوتبالدوستان هم شده زیرا آنها معتقدند که بازی ها در اوایل شب برگزار می شود که دمای هوا گاهی زیر ۳۰ درجه سانتی گراد است در حالیکه کولینگ بریک مربوط به دمای هوای بالای ۳۷ درجه است! امیدواریم از هفته پنجم لیگ برتر دیگر شاهد اجرای این قانون نباشیم و دربی ۱۰۲ بدون کولینگ بریک برگزار شود!

دوربین های موبایل با کیفیت تر  از دوربین های تلویزیونی!

در جریان مسابقه پرسپولیس و فولاد خوزستان کیفیت بد تصویربرداری دوربین های صدا و سیما در اهواز باعث اعتراض شدید بینندگان تلویزیونی شد و انتشار عکس هایی از داخل ورزشگاه نشان داد که تصاویری که با دوربین های تلفن های همراه گرفته شده بسیار با کیفیت و زیبا بود به طوریکه سبزی چمن ورزشگاه خیلی به چشم می آمد اما در تصاویر تلویزیونی زمین ورزشگاه شهدای فولاد خاکستری رنگ ! بود

درگیری ربیعی با تماشاگران ذوب آهن و دستیارش

 

محمد ربیعی بعد از توقف خانگی مقابل هوادار تهران مورد انتقاد شماری از هواداران اصفهانی قرار گرفت و با آنها بگومگو پیدا کرد! ربیعی باید صبورتر باشد و آرامش خود را برای یک مساوی از دست ندهد حتی اگر هوادار ذوب آهن همیشه از او برد بخواهد. البته ربیعی حتی با یکی از دستیارانش که او را همراهی می کرد به شدت معترض شد و سر او نیز فریاد کشید تا نشان بدهد خیلی بی اعصاب شده است! 

دو واحد درس جغرافی برای مربیان!

سعید دقیقی از مربیان خوب، جوان و با دانش فنی مناسب فوتبال ماست اما یک سوتی در نشست خبری بعد از باخت باعث شد که یک خبرنگار به او تذکر بدهد که تیم آلومینیوم متعلق به استان مرکزی است نه استان کرمان! چون دقیقی در ابتدای صحبت هایش گفت برد آلومینیوم را به مردم خوب استان کرمان! تبریک می گویم. به نظر می رسد کمیته آموزش فدراسیون فوتبال باید دو واحد درس جغرافی برای مربیان لیگ برتری اجباری برگزار کند!

پرتاب بطری و تعطیلی مسابقه

پرتاب بطری از سوی تماشاگران فولادی و توقف چند دقیقه ای مسابقه با پرسپولیس از زشت ترین صحنه های این هفته لیگ بود! ظاهرا کانون های هواداری باشگاه ها در ورزشگا ه های مختلف باید بیش از گذشته روی فرهنگ و رفتار خود تمرکز کنند و از خلق چنین اتفاقاتی زشتی جلوگیری شود.

پایان پیام/


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =